Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 01.02.2009, 10:35   #1
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie Posiadacze RD03 - jaki olej silnikowy używacie ??

Przymierzam się do wymiany oleju w swojej staruszce.
Do tej pory miałem Motul 5100 15w 50 półsyntetyk (ze starych dobrych zapasów) - w sumie byłem zadowolony.
Ale strasznie mnie znajmy mechanik zniechęca do Motula mówi, że od kiedy jest w Polsce rozlewany to się dziadoski zrobił.
On mi proponuje Castrola jakiegos z beczki , znowu w piątek rozmawiałem z Matem polecał Agip.
Oleju praktycznie silnik nie bierze (ok 400 ml na 4500 km o ile dobrze pamietam - z pamiecia już nie najlepiej w tym wieku) więc chyba zostanę przy połsyntetyku, ale też zastaniam czy nie zalac mineralnym - jakoś nie czuje aby była różnica - więc po co przepłacać .
Moj prywatny Nissan Almera ma przejechane 240 tys na mineralnym i silnik chodzi jak nowy i nie bierze nic oleju pomiedzy wymianami.

Także pytanie co lejecie do swoich babć
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Olej silnikowy ltd454 Regularne czynności serwisowe 222 15.05.2022 20:56
Olej do scottoiler'a - jaki? hans Wszystko dla Afryki 20 19.11.2012 12:49
Jaki olej wybrać na dolewkę??? JarekAT Silnik, sprzęgło, skrzynia 33 25.10.2012 18:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.