Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.09.2021, 17:13   #1161
tomekt

Motocykl: RD03
tomekt jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 19 godz 26 min 57 s
Domyślnie

jeszcze się elektryki dobrze nie rozpanoszyły a co bęzie dalej
https://motoryzacja.interia.pl/rapor...tu,nId,5479494
tomekt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 20:51   #1162
fassi
Fazi przez Zet

fassi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Berlin
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 6 miesiące 2 tygodni 4 dni 3 godz 16 min 18 s
Domyślnie

Dzieki Tomekt,

Nabru, masz już wlasnie źródło i linka który byłem Ci dłużny. Zdalne wyłączanie odbiorników z powodu braku energii. W germanii w radiu słyszałem że ma wejść przepis na rządowe sterowanie poborem energii. To nic innego jak stopień zasilania 2 i wyłącza ci licznik, bo słońce i wiatr nie wydolą.

Europa się stacza przemyslowo i energetycznie. Ale dalej nazywają to postępem.

Jeszcze więcej pomp ciepła i klimatyzatorów. Damy radę, dotacje wzrosną i uratują świat.
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 21:31   #1163
pałeł
gsm: 512242193

pałeł's Avatar

Miasto: racibórz
Motocykl: RD11a
Przebieg: rośnie
pałeł jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 10 godz 59 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Dzieki Tomekt,

Nabru, masz już wlasnie źródło i linka który byłem Ci dłużny. Zdalne wyłączanie odbiorników z powodu braku energii. W germanii w radiu słyszałem że ma wejść przepis na rządowe sterowanie poborem energii. To nic innego jak stopień zasilania 2 i wyłącza ci licznik, bo słońce i wiatr nie wydolą.

Europa się stacza przemyslowo i energetycznie. Ale dalej nazywają to postępem.

Jeszcze więcej pomp ciepła i klimatyzatorów. Damy radę, dotacje wzrosną i uratują świat.
W twojej Germanii i tak węgiel nadal ma pierwszy plan https://www.cire.pl/artykuly/serwis-...zrodlo-energii.
Energetyka nie jest taka prosta jak sie nam malutkim wydaje.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 21:39   #1164
pattryk

pattryk's Avatar

Miasto: RZE
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 12 godz 13 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
PATTRYK - z punktu widzenia "Kowalskiego w PL" - takiego jak ja, 999/mc, to w trzy i pół roku oddałbym CT żony i został z niczym. Z punktu widzenia firmy, ok, koszty są potrzebne - rozkłada się to inaczej.
999zł *42mce = 42 000zł, nie kupisz nowego za tyle. Nowy kosztuje ~120 000zł, po spłacie 42 000zł masz wybór czy oddajesz czy płacisz 120-42=78 000zl.

Przecież możesz iść do salonu z gotówą i wydać 120 000zł, zamrozić hajs i po 42mcach sprzedać wózek, tylko ryzyko po twojej stronie czy ktoś kupi, czy weźmiesz założoną przez siebie kwotę. Tak czy siak, utratę wartości ktoś musi zapłacić.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 22:14   #1165
fassi
Fazi przez Zet

fassi's Avatar

Przebieg:
Domyślnie

Pałeł, najpierw u nas wyłączają wszystkie atomówki a dopiero później węglowe do 2035 chyba. Czekam na pierwszy blackout w zimie i ludzie pokazać co myślą o tej ekologii.

Patryk, jeśli wartość moich aut rośnie, to gdzie mogę odebrać hajs?
niż tego co zrobiłeś.
Stary 14.09.2021, 22:43   #1166
pattryk

pattryk's Avatar

Miasto: RZE
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 12 godz 13 min 28 s
Domyślnie

nie wiem czy Twoich, ale złomu napewno.
Kiedyś mi płacili 0,50zł/kg oddawanego samochodu na złom, dziś 0,80zł/kg.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 22:53   #1167
pałeł
gsm: 512242193

pałeł's Avatar

Miasto: racibórz
Motocykl: RD11a
Przebieg: rośnie
pałeł jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 10 godz 59 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba_74 Zobacz post
Wielcy mają wielkie plany, możemy spać spokojnie......
Załącznik 109774

Musimy tylko stosować się do wytycznych.
kuba74 polski reaktor napierdala aż miło

ba polskie składowisko odpadów radioaktywnych niedawno obchodziło 60 lecie.

Stawiam ze oprócz naszego juz wspomnianego reaktora pierwszy "swój" postawi KGHM. Ale ręki nie dam sobie za to obciąć. Czyli bedzie to u nas 3 reaktor! Pierwszy juz jest wyłączony z eksploatacji ale moja wiedza w tym temacie zbyt małą ale ciekawostka jest takie cos 20 000zł na rewresie masz nasz pierwszy reaktor

Eksperymetalny Wodny Atomowy

Nigdy nie uległ awarii i pracował jakieś 3500godzin rocznie.

O kompetencjach polityków nie piszmy bo oni sie znają na tym jak przysłowiowe świnie na gwiazdach.

@fassi w lato niż w zimie prędzej, ale pamietajmy energetyka nie jest prosta to bardzo skomplikowany mechanizm coś jak żywy organizm, u nas wywaliło Bełchatów 20% produkowanej energii i dzięki naprawdę kadrze na poziomie, wstaliśmy bez blackoutu ale... o tym to juz tu >>
https://www.teraz-srodowisko.pl/aktu...PSE-10340.html
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 23:52   #1168
Fizolof

Miasto: Wrocław
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 8 godz 17 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
kuba74 polski reaktor napierdala aż miło

ba polskie składowisko odpadów radioaktywnych niedawno obchodziło 60 lecie.

Ta niebieska poświata to promieniowanie Czerenkowa- tak piszę jakby kogoś interesowało, że to nie podświetlenie ledowe

"Promieniowanie Czerenkowa, Efekt Czerenkowa – promieniowanie elektromagnetyczne emitowane, gdy naładowana cząstka (np. elektron) porusza się w ośrodku materialnym z prędkością większą od prędkości fazowej światła w tym ośrodku. Fala elektromagnetyczna jest emitowana tylko w ściśle określonym kierunku leżącym pod kątem ostrym do kierunku ruchu cząstki. Nazwa tego typu promieniowania pochodzi od nazwiska rosyjskiego fizyka Pawła A. Czerenkowa, który opisał to zjawisko fizyczne.

Popularną analogią jest przyrównanie tego zjawiska do uderzenia dźwiękowego (fali uderzeniowej), wywołanego przez ciało poruszające się z prędkością ponaddźwiękową.

Promieniowanie Czerenkowa można zaobserwować w reaktorach jądrowych. W wyniku reakcji zachodzących w reaktorze powstają wysokoenergetyczne, przenikliwe cząstki, które dostając się do wody będącej chłodziwem reaktora, powodują powstawanie promieniowania Czerenkowa. W rezultacie woda dookoła rdzenia świeci na niebiesko. W Polsce można to zjawisko obserwować w reaktorze Maria w podwarszawskim Świerku. "
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2021, 09:46   #1169
fassi
Fazi przez Zet

fassi's Avatar

Przebieg:
Domyślnie

Chinczycy chyba zle zrozumieli to ograniczanie co2...

https://www.google.com/amp/s/www.chi...iecie/%3famp=1

Już zaniedlugo do kupienia na Ali expres a w germanii wyłączaja za rok ostatnie atomowki. Kupiłbym takiego i lądował swoje EV z zasięgiem 1000km.

Nowy reaktor chińczyków to sztuczne słońce
https://www.google.com/amp/s/www.ste...-30550880.html

Nowym celem jest utrzymanie przez tydzień fuzji jaka ma miejsce na sloncu.

Wiem ze to są pierdoly, bo w Europie ciężko się pracuje aby zlikwidować rozrusznik i pompę wody w aucie wielkości golfa napędzanego bateryjkami. Chińczycy powinni się od nas uczyć co to postep a nie bawić się w kopiowanie słońca. Komu to i po co? Nie latwiej wziac panele na dach albo wiatraczek postawic?
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 16.09.2021 o 13:00
Stary 16.09.2021, 13:42   #1170
nabrU
Stary nick: Radarman

nabrU's Avatar

Miasto: Southampton, UK
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 16 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
To chyba musza wymyślić nowy rodzaj baterii, bo technologicznie obecne baterie chyba już zbliżają się do maximum tego co mogą dać.
Poczytaj o Solid State Battery np. tutaj

Podobno ma to dać 30% wzrostu zasięgu i ok. połowę krótsze czasy ładowania.

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
EMEK - dalej odpowiem z punktu widzenia Kowalskiego, tym razem bardziej zamożnego ode mnie, takiego który chce w salonie kupić żonie np. Renault Clio w bogatszej wersji benzynowej. Jego żona robi 50km dziennie, (moja nie robi nawet połowy z tego). Wchodzi do salonu po nowe Clio i w jego cenie jest nowe Renault 5 Electric. Jak ma fotowoltaikę to wtedy może się zastanowić co będzie lepsze dla jego kieszeni. W obecnej sytuacji kiedy taki człowiek wchodzi do salnu np. VW widzi Golfa za 80k i ID za 160k - to jest przepaść nie do zaakceptowania. Jak Renault dotrzyma obietnicy to nie będzie wyboru typu nowe Clio vs używane Leaf/ID tylko nowe Clio vs nowa 5. To bardziej ma sens - (szczególnie dla człowieka, który szuka nowego auta).
Tutaj taka mała manipulacja cenowa się wkradła co do Golfa i ID.3
Bo za 84 790 PLN to można mieć Golfa 1.0 TSI 81kW/110KM. Więc porównajmy może jakiegoś Golfa bardziej adekwatnego do parametrów silnikowych ID.3:

- Golf 8 Style 2.0 TSI 140kW/190KM, DSG - 123 790 PLN
- Golf 8 GTD 2.0 TDI 147kW/200KM, DSG - 156 890 PLN

I teraz pytanie: czy kupiłbyś za tą sama cenę Golfa 8 GTD, który będzie droższy w użytkowaniu (paliwo i serwis) czy ID.3 za tą samą cenę?

W UK ceny Golfa i ID.3 wielu wersji już są porównywalne. Więc jak uwzględnisz, jeszcze że jest wiele promocji dealerskich na EV gdy kupujesz poprzez portale sprzedażowe takie jak CarWow albo DriveTheDeal, gdzie dealerzy online 'biją się' miedzy sobą o najlepszą ofertę dla Ciebie, zapewne zauważysz, że dla wielu to ma cenowo sens.

Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post
jeszcze się elektryki dobrze nie rozpanoszyły a co bęzie dalej
https://motoryzacja.interia.pl/rapor...tu,nId,5479494
Jak zwykle wiele krzyku, a chodzi o to że PROPONOWANY jest zapis aby wszystkie domowe ładowarki były 'smart' i miały domyślnie ustawiony przez instalatora harmonogram omijający możliwość ładowania w godzinach 8 - 11 i 16 - 22.

Tylko ktoś zapomniał wielkim literami podkreślić coś takiego:
Cytat:
users of home chargers will be able to override the pre-sets should they need to
czyli pan Kowalski może se dowolnie zmienić harmonogram ładowania jak chce lub go w ogóle wyłączyć.

Oczywistym jest fakt, że jak ładowarka domowa ma być smart to może być zdalnie sterowana (włączana i wyłączana) więc Fazik, który lubi technologie smart już będzie zacierał ręce i krzyczał: 'A nie mówiłem, będzie jak ze smart meterami. Będą Was wyłączać ". Tylko takie ładowarki od dawna są już w większości instalowane w UK, po to aby np. użytkownik mógł sterować procesem ładowania przez apkę w telefonie.
Zapomina się też wspomnieć w tym artykule, że aby ktoś mógł zdalnie wpływać na harmonogram pracy, włączać wyłączać ładowarkę itp ładowarka musi być online. Wystarczy więc, że pan Smith w swoim domowym routerze usunie WIFI dla ładowarki i będzie ona pracować wtedy jako zwykła 'nie-smart' ładowarka kiedy chce i jak chce.

I jeszcze źródełko tego przepisu, jakby ktoś się chciał doktoryzować z tego projektu legislacji lub chciał ominąć bzdety jakie czasami wypisują różne portale, aby wzrosła ich klikalność:

https://assets.publishing.service.go...t-response.pdf
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania