Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.09.2021, 14:42   #1011
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krisstel Zobacz post
Ojtam, ojtam, zawsze można dodać trochę Ipone,a jak cgcemy truskawkowy zapaszek, albo rzepakowy żeby frytkami pachniło.


silnik od CB/CBR500 jest cięższy tylko o parę kg za to jest cięższy dołem więc może być, że to nie jest istotne. za około miesiąc będę miał obydwa na stole to na pewno zważę.
ważniejszy, o ile nie najważniejszy, jest aspekt legalności takiej przeróbki. trzeba sobie /niestety/ zdawać sprawę, że tracimy homologację, w razie grubszego JEB! również OC do tego potencjalne problemy prawne w razie prawdziwego WU.
przeglądy tylko na znajomej stacji lub po znajomości - niestety nie da się tego obejść.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 18:47   #1012
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 499
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 20 godz 20 min 41 s
Domyślnie

@matjas w samochodach też robią swapy i w jakiś sposób to przechodzi. Może wystarczy zgłosić wymianę silnika i zrobić badanie techniczne. W urzędzie zrobią wpis w dowodzie i będzie w porządku.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 20:33   #1013
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 31 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
@matjas w samochodach też robią swapy i w jakiś sposób to przechodzi. Może wystarczy zgłosić wymianę silnika i zrobić badanie techniczne. W urzędzie zrobią wpis w dowodzie i będzie w porządku.
Tak mi też powiedzieli w okręgowej stacji obsługi kiedy pytałem o możliwość legalnego przerobienia motoroweru 50cm3 na motocykl 125cm3. Ważne tylko było dla diagnosty, żeby silnik miał jakieś oficjalne dane techniczne, których może użyć w protokołach.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 20:44   #1014
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 37 min 56 s
Domyślnie

To nie jest żaden problem. Karłowicz4x4 od lat wsadza piece Cumminsa czy GM do Partoli czy LC. Chłopaki jeżdżą. No problemo. To raczej koszt.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 21:00   #1015
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,319
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Pierdopęd pozostanie pierdopędem - bez obrazy dla przemiłego sprzętu - więc czy nie lepiej te, jak piszecie, cebuliony uczciwie przepić albo dołożyć kilka groszy do innej zabawki. Taniej nie będzie ale na pewno jajeczniej (cokolwiek to by miało znaczyć)
Ntb od ćwierć wieku idea więcej niż 1 gara w offie jest dla mnie, powiedzmy, po.sra.na.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2021, 20:59   #1016
Faland86


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 63
Motocykl: RD03
Faland86 jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 49 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Pierdopęd pozostanie pierdopędem - bez obrazy dla przemiłego sprzętu - więc czy nie lepiej te, jak piszecie, cebuliony uczciwie przepić albo dołożyć kilka groszy do innej zabawki. Taniej nie będzie ale na pewno jajeczniej (cokolwiek to by miało znaczyć)
Ntb od ćwierć wieku idea więcej niż 1 gara w offie jest dla mnie, powiedzmy, po.sra.na.

Pozdr rr
A "cokolwiek znaczy jajeczniej" to na czym bedzie wedlug Ciebie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Pierdopęd pozostanie pierdopędem - bez obrazy dla przemiłego sprzętu - więc czy nie lepiej te, jak piszecie, cebuliony uczciwie przepić albo dołożyć kilka groszy do innej zabawki. Taniej nie będzie ale na pewno jajeczniej (cokolwiek to by miało znaczyć)
Ntb od ćwierć wieku idea więcej niż 1 gara w offie jest dla mnie, powiedzmy, po.sra.na.

Pozdr rr
zagubiles sie kolego na forum milosnikow szwedania i rekreacyjnego offroad'u. Ludzi lubiacych na moto wyskoczyc po mleko do osiedlowego i przypadkowo zjechac z asfaltu. Dlatego dziekuje w imieniu tutejszej spolecznosci za subiektywne odczucia do naszych wymarzonych osiolkow. Cieszymy sie razem z Toba z Twojego jajecznego jednego gara i zyczymy sukcesow w motocyklizmie. Zachecam jednoczesnie do odwiedzenia watkow w tematyce hard enduro - to bedzie korytarzem do konca, skret w prawo i tam juz trzecie drzwi po prawej 😊

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Novy : 16.09.2021 o 14:07 Powód: Połączenie postów
Faland86 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2021, 21:51   #1017
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,319
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Faland86, brawo ty
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2021, 22:08   #1018
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

42 minuty żeby się nastukać? Na czczo lepiej nie pić
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2021, 22:13   #1019
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,436
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 21 godz 10 min 47 s
Domyślnie

Co Wy za głupoty wypisujecie? Moja 300 Rally zapiernicza aż miło. Tam, gdzie rowerem jadę 2 godziny, na Rally jestem w 30 minut
W jeden dzień jestem w stanie dotrzeć w dowolne miejsce w naszym pięknym kraju. Wjadę nią wszędzie gdzie chcę wjechać bez większego wysiłku. Na cholerę mi szybszy motór? Tym bardziej, że będzie on albo bardziej wymagający serwisowo i droższy w utrzymaniu, albo ciężki jak cholera?
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2021, 22:18   #1020
Faland86


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 63
Motocykl: RD03
Faland86 jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 49 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Co Wy za głupoty wypisujecie? Moja 300 Rally zapiernicza aż miło. Tam, gdzie rowerem jadę 2 godziny, na Rally jestem w 30 minut

W jeden dzień jestem w stanie dotrzeć w dowolne miejsce w naszym pięknym kraju. Wjadę nią wszędzie gdzie chcę wjechać bez większego wysiłku. Na cholerę mi szybszy motór? Tym bardziej, że będzie on albo bardziej wymagający serwisowo i droższy w utrzymaniu, albo ciężki jak cholera?
Nie chcialem przy rrolku az tak wychwalac crf'y co by nie powodowac niepotrzebnych dyskusji 😊 Ja to z crf mam znowu w druga strone. Na piechote do osiedlowego mam 15 minut (1km) a crf'ka jade 60 minut bo droga dziwnie dluzsza 😉

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Faland86 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
2021 CRF250L & CRF250 Rally Danny Dział ogólny 53 20.11.2021 17:47
XXVI WiR Rally 2021 dalej zwany podlasiakiem sluza Imprezy forum AT i zloty ogólne 205 20.11.2021 07:34
XXVI WiR Rally 2021 - koszulki jendrus Imprezy forum AT i zloty ogólne 65 27.10.2021 08:26
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 13:36
Honda crf 250 Rally Twardsza tylna sprężyna amortyzatora Viruus Warsztat 8 11.12.2019 14:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.