Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.02.2023, 10:48   #131
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mały update: nagrzewnica jednak chyba jest w porządku, natomiast chyba nie działa sterowanie nawiewami. Bo z bocznych kratek wydobywa się całkiem ciepłe powietrze, natomiast z konsoli centralnej i spod nóg dmucha zimnym. Myślałem, że jest tam taki ficzer, jaki był w starych hondach (czyli opcja dmuchania świeżym powietrzem z centralnych nawiewów nawet jeśli grzanie jest ustawione na maxa), ale nie widzę na rysunkach podzespołów takiego ficzeru. Także pewnie jakaś rura jest dziurawa. Trzeba rozbierać.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 21:47   #132
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

jednak nie dziurawa rura. dzisiaj przejechałem z Wawy w Bieszcze, przez godzinę nie grzał, potem przez następna grzał i to solidnie a potem przez resztę trasy znowu nie grzał. Nic z tego nie rozumiem, poza tym, że zmarzliśmy.
A tak na marginesie: pinin na zaśnieżonych i oblodzonych agrafkach po drodze do Wetliny jest przechuj.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2023, 10:23   #133
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 610
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 14 godz 13 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
jednak nie dziurawa rura. dzisiaj przejechałem z Wawy w Bieszcze, przez godzinę nie grzał, potem przez następna grzał i to solidnie a potem przez resztę trasy znowu nie grzał. Nic z tego nie rozumiem, poza tym, że zmarzliśmy.
A tak na marginesie: pinin na zaśnieżonych i oblodzonych agrafkach po drodze do Wetliny jest przechuj.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Sterowanie rozdziałem powietrza w pinin masz elektryczne czy mechaniczne?
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2023, 11:35   #134
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

mechaniczne.
To może być dobry trop
https://pajeroio.com/forum/heater-no...ng-help-please

[edit] no i nie był. linka jest na miejscu i wydaje się poruszac prawidłowo. Czyli wracamy do sterowania przy nagrzewnicy, ale nie bardzo mam warunki, żeby to rozgrzebywac.

Ostatnio edytowane przez bukowski : 12.02.2023 o 14:59
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2023, 12:49   #135
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
jednak nie dziurawa rura. dzisiaj przejechałem z Wawy w Bieszcze, przez godzinę nie grzał, potem przez następna grzał i to solidnie a potem przez resztę trasy znowu nie grzał. Nic z tego nie rozumiem, poza tym, że zmarzliśmy.
A tak na marginesie: pinin na zaśnieżonych i oblodzonych agrafkach po drodze do Wetliny jest przechuj.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
stawiam na zapowietrzona nagrzewnice a nawet luźna opaskę na wężu to sie zapowietzrac moze ciagle, szukaj swojego https://mitsubishi.epc-data.com/ prześledź sobie na epc jak ma byc i dłubaj
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2023, 19:38   #136
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Chyba dłubanie przy nagrzewnicy odpuszczę. Tam pół auta trzeba wypruc.
Tymczasem zaopatrzyłem się w interfejs obd2 (całe 59 zł) i cokolwiek więcej wiem o przyczynach zapalającej się kontrolki silnika. Co prawda błędy są dość losowe (fuel bank trim, niedogrzany kat, czujnik o2...) ale wszystkie dotyczą z grubsza katalizatora, który zapewne dobiega swych dni. Ciekaw jestem natomiast czy mimo tego spaliny przejdą na przeglądzie.




Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2023, 20:55   #137
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 46 min 53 s
Domyślnie

Ogrzewanie w samochodzie... temat rzeka. Ile razy chcialem puszczac samochód do rzeki z tego powodu tylko ja wiem... zawsze zawodzi w najgorszym momencie. Sprawdz droznosc nagrzewnicy. Ja odpinam przewody podlaczam kawalki węża ogrodowego i wale cisnieniem za pomoca ppdlewaczki w obie strony. Kiedys zalewalem nagrzewnice goraca woda z preparatem do czyszczenia czajnikow czekalem i plukalem, tak ze trzy cztery razy. Pomoglo. Wszystko zalezy jaki masz dostep do zasilania nagrzewnicy. Nastepny trop to termostat, dlaczego go nie bylo? I co zmieniło jego założenie? Trzecia sprawa to sterowanoe nawiewem, czy klapami cieple zimne czy może przeplywem w nagrzewnicy a moze jeszcze inaczej?
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2023, 19:12   #138
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Z ogrzewaniem obstawiam sterowanie. Bo oba króćce nagrzewnicy są gorące. Ostatnio częściej dmucha ciepłym.
Natomaiast ciekawy apdejt ze strony katalizatora. Zmieniłem stacje benzynowa, po tym jak ktoś napisał w Internecie, że miał problemy z silnikiem. Problem może nie ustąpił, ale teraz lampka zapala się po 200 km, a nie po 30.
dolalbym jakiegoś szuwaksu do czyszczenia układu paliwowego. Ktoś coś może polecić?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2023, 19:31   #139
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Nie wiem jak tu masz ale w dużym volvie zacinała się klapa tzw. ciepło/zimno.
Gdzieś na forumie było o tych specyfikach do paliwa.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2023, 19:44   #140
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 610
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 14 godz 13 min 42 s
Domyślnie

Jest na forum wątek o czyszczeniu diesla Do wtrysków stosowałem LM a do przepustnicy i egr'a coś Wynss'a. O ile czyszczenie wtrysków w żaden sposób nie pomagało to układu dolotowego już tak.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mitasubiszi Pajero III 3.2 DID ŁukaszBIA 4x4 18 31.03.2015 22:52
PAJERO II wentylator nawiewu pałeł 4x4 6 08.03.2012 21:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.