Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 09.02.2015, 22:34   #1
Piotrek K


Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 12
Motocykl: RD07a
Piotrek K jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 41 min 24 s
Domyślnie moduł zapłonowy RD07a -wątpliwości przed podróżą

Planuję daleką trasę na wiosnę i mam wątpliwości co do kwestii zabrania ze sobą modułu zapłonowego na zapas. Mam woltomierz zamontowany na stałe na kokpicie, zapasowy regler, przewody reglera zlutowane z pominięciem kostek (kostki zostawione dla szybkiej możliwości wpięcia nowego reglera). Pytanie brzmi - czy w takiej sytuacji można uznać, że kupowanie nowego modułu na zapas nie ma sensu? Czy to zabezpieczenie wystarczy aby szybko wychwycić awarię reglera, zastąpić go nowym i uchronić się przed uszkodzeniem modułu? Zdania na ten temat są podzielone, są tacy co uważają że wzięcie zapasowego modułu jest jak najbardziej słuszne, bo i tak może paść. A swoją drogą nie wiem jakie zwyczaje mają ci którzy jeżdżą daleko rd07a. Proszę o rady
Piotrek K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moduł zapłonowy RD04 VictorZ Układ elektryczny i zapłonowy 11 28.11.2014 20:58
Dokumenty o których należy pamiętać przed podróżą chomik Przygotowania do wyjazdów 22 20.04.2011 11:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.