Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 12.05.2015, 22:25   #11
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Wbiję się tutaj z takim pytaniem, bo nie chcę nowego topika zakładać a temat raczej krótki:

Po myciu RD07 karczerem na stacji (wiem, że to głupie z zasady...ale presja czasu, plus brak ludzkich warunków garażowania czasem zmusza to tego), moto zrobiło dziwną rzecz:
Na wolnych pracowało bardzo ładnie, ale przy przekroczeniu ok. 3250 dusiło jeden gar. Silnik kręcił, ale obrotomierz spadał praktycznie do zera. Do tych 3250 obrotów, normalnie oddawał moc, na każdym biegu, ale wystarczyło troszkę przesadzić z gazem a od razu wskazówka obrotów leciała w dół i moto pracowało nieregularnie.

Postał trochę po powrocie pod dom, ociekł, osuchł, i niby znowu jest wszystko ok. Wkręca się normalnie.

Jakieś poszlaki? Gdzie się mogła dostać woda i co posprawdzać coby przy jakimś przejeździe po kałużach mi tak nie zrobił?

Miałem kiedyś podobnie w 2T 125 (zduszenie po zamoczeniu moto), tyle że tam zrzucałem raczej na to, że miałem nieszczelność na rurze kolektora. I ideę jaką sobie do tego dorobiłem wygląda tak, że woda uderzająca w gorące rury mocno paruje, dostaje się przez nieszczelny wydech do gara i do wydechu (a że to dwusów to jeszcze podsysa trochę tej pary) i dlatego go dusi. Myślicie że tutaj jest cień szansy że może być podobnie?
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moskity, robale i inne... jak się chronić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 20 10.03.2013 17:10
Woda - jak pić, aby się dobrze napić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 33 24.02.2013 23:59
Poradnik: Jak przetrwać na pustyni Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 10 05.06.2011 22:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.