Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.07.2022, 18:39   #1
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie Transalp 650 Rejli prodżekt.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem miód, malina Transalpa 650, i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że to w ciul nudny i pospolity motocykl, a ja od dawna chciałem zrobić jakąś wydumkę w stylu rejli i mieć coś innego niż wszyscy. Poza tym, do asfaltu tak sobie się nadaje, bo słaby i powolny, do latania w taki sposób jaki lubię czyli drogi nieutwardzone i szutry, trochę ciężkawy i zawieszenie nie przekonuje. Zatem kolebie mi się , żeby go zasadniczo zmienić w ulepa dającego więcej frajdy poza asfaltem. Baza jest bardzo dobra, bo przebieg nie wielki i ogólnie stan bardzo dobry, zatem silnikowo będzie to żyło bardzo długo, a singla nie chcę. Jak ktoś nie odwiedzie mnie od tego szlonego pomysłu, to zimą ruszam z rzeźbą.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2022, 20:10   #2
ural2


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Dubiecko
Posty: 321
Motocykl: Ktm620sx, RD07a
Przebieg: 67
ural2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 49 min 8 s
Domyślnie

Jak ładna 650 to sprzedać i kupić 600, będzie łatwiej coś wystrugać...
ural2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2022, 21:27   #3
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 godz 16 min 0
Domyślnie

Bez sensu , szkoda na to kasy :P ale jak chłop się uprze to pozakłada zawieszenia z ktema , sportowy tłumik , zrobi wierzę rajdową i dokupi gadżetów...

Boano nie modyfikował 650 a 600, tak tylko piszę.

__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2022, 21:30   #4
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Marcin B B, zimny, Franz- mocno dłubali. Może oni wybija Ci z glowy? Ale serce nie sługa
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2022, 21:37   #5
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 godz 16 min 0
Domyślnie

A nie sorry coś tam jest do 650

https://www.boano.com/l1/19/6/advent...nd-accessories
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2022, 22:04   #6
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Generalnie, to oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że może okazać się, że usprawnienia de facto nie działają tak jak to sobie wyobrażaliśmy, że wtopiona kasa nigdy się nie zwróci, ale przecież I don't give a shit Po prostu taką mam fazę od dawna, a życie ucieka. Pewnie że kurka najprościej byłoby kupić T7 albo Tuarega, ale aż tyle siana to ja nie mam. Ale od dawna zalega na półce zawias od DRZ może podpasuję do Trapa. Oryginalne plastiki wszystkie pójdą na półkę, jakaś rzeźba z tylnym zawiasem też będzie .. generalnie coś w tym klimacie mi się marzy...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg pobrane.jpg (68.2 KB, 34 wyświetleń)
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2022, 22:09   #7
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Chociaż może okazać się, że wyjdzie to
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 5b535a695a7a555a6f04d1270de5b17c.jpg (70.0 KB, 29 wyświetleń)
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2022, 22:14   #8
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 12 min 45 s
Domyślnie

No to ten tego, jako że wywołali do tablicy, choć ja robiłem sobie 600 na AT zawiasach głównie.. 650 ogólnie uchodzi za nudny, poprawny itp. Miałem 1szt tylko pół roku i bardzo miłe wspomnienia. Tyle, że ja lubiłem tego trampka takiego jak jest. Pamiętam że lepiej się od 600 prowadził na czarnym, a poza to ja guzik co jeździłem tak naprawdę wtedy. Trochę sporo palił jak na trampka. Ze wszystkich TA dziś chciałbym mieć tylko 650. może dlatego że 600 miałem z pięć szt. chyba...

Do rzeczy - zawiaz przód jest jak w 600, można sobie zmienić np. na taki z DRZ czy czegoś innego. Na ogół kwestia dotoczenia sztycy do półek + reszta bajzlu.

Względem 600 - różnicą jest tył. W 600 wsadzasz wahacz z AT, mieszasz kiwaczkami, kośćmi i jako tako to wychodzi. Choć mi najlepiej jeździł trampek 600 na standardowym wahaczu i nowym amorze Wilbers z pełną regulacją. Motormaniak kiedyś pisał - próbował rzeźbić tył, i nic z tego nie wyszło. Czyli na tył masz jedną opcję - akcesoryjny wilbers i sądzę że to zrobi robotę. Tyle że 2k pln lekko. Ale miłość nie zna ceny

Gupek jestem, bo czasem myslę czy nie zamienić obecnego motocykla na właśnie trampka 650. Mało co jeżdżę , transalp to kupa sentymentu dla mnie... no ale racjonalnie to co jest w każdej płaszczyźnie jest lepsze. Poza sentymentem

Cibor, jak masz trampka top stan, może chcesz dorzucić grosza i się zamienimy?

Tu jeszcze inspiracja odnośnie 650:
https://www.youtube.com/watch?v=NUqbl9R1L6Q

Mi ta wersja się podobała, kiedyś widziałem gdzieś w necie specyfikacje jak Boano to przygotował. Tam był chyba ostro dłubnięty silnik na ok 70 koni.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2022, 22:46   #9
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
No to ten tego, jako że wywołali do tablicy, choć ja robiłem sobie 600 na AT zawiasach głównie.. 650 ogólnie uchodzi za nudny, poprawny itp. Miałem 1szt tylko pół roku i bardzo miłe wspomnienia. Tyle, że ja lubiłem tego trampka takiego jak jest. Pamiętam że lepiej się od 600 prowadził na czarnym, a poza to ja guzik co jeździłem tak naprawdę wtedy. Trochę sporo palił jak na trampka. Ze wszystkich TA dziś chciałbym mieć tylko 650. może dlatego że 600 miałem z pięć szt. chyba...

Do rzeczy - zawiaz przód jest jak w 600, można sobie zmienić np. na taki z DRZ czy czegoś innego. Na ogół kwestia dotoczenia sztycy do półek + reszta bajzlu.

Względem 600 - różnicą jest tył. W 600 wsadzasz wahacz z AT, mieszasz kiwaczkami, kośćmi i jako tako to wychodzi. Choć mi najlepiej jeździł trampek 600 na standardowym wahaczu i nowym amorze Wilbers z pełną regulacją. Motormaniak kiedyś pisał - próbował rzeźbić tył, i nic z tego nie wyszło. Czyli na tył masz jedną opcję - akcesoryjny wilbers i sądzę że to zrobi robotę. Tyle że 2k pln lekko. Ale miłość nie zna ceny

Gupek jestem, bo czasem myslę czy nie zamienić obecnego motocykla na właśnie trampka 650. Mało co jeżdżę , transalp to kupa sentymentu dla mnie... no ale racjonalnie to co jest w każdej płaszczyźnie jest lepsze. Poza sentymentem

Cibor, jak masz trampka top stan, może chcesz dorzucić grosza i się zamienimy?

Tu jeszcze inspiracja odnośnie 650:
https://www.youtube.com/watch?v=NUqbl9R1L6Q

Mi ta wersja się podobała, kiedyś widziałem gdzieś w necie specyfikacje jak Boano to przygotował. Tam był chyba ostro dłubnięty silnik na ok 70 koni.

Pozdrawiam
zimny
No doświadczenia z Trapami też jakieś mam, to mój trzeci. Kiedyś mi mocy w nich brakowało dzisiaj już nie. Taki osioł, nie za ciężki nie za dziki , tylko trochę mu nogi wydłużyć , grzywę przyciąć, lepsze siodło założyć i pyrkać po polach...bo na jakieś rodeo, to ja już za stary i jeszcze ran do końca nie wylizałem po wypadku. Co do modów zawieszenia, to tutaj kolo to fajnie zrobił, ale rzeżba trochę wymagająca więcej zachodu. Widziałem też na necie amor do BMW GS 1150 Wilbersa za dobre pieniądze i tak patrząc po rozstawie otworów na śruby tylko ciut dłuższy , może by podszedł , ostatecznie poszukam czegoś dedykowanego. W sumie to też byłoby o tyle dobre, bo chciałbym zostawić oryginalny wydech, bo wielce prawdopodobne , że zmiana wydechu pogorszy fajny przebieg krzywej momentu obrotowego. 650 tki. Myśałem też może o feldze 18 cali na tył.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2022, 23:09   #10
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 12 min 45 s
Domyślnie

Bardzo ciekawe to co koleś wyrzeźbił - był próby i u nas, zakończone fiaskiem. Bo w 650 kiwaczka na górze, totalnie inna konstrukcja.

Ciekawe...
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Lampa rejli w afryce maciek.k Układ elektryczny i zapłonowy 17 14.11.2014 12:12
Stelaże rejli szymon25 Wszystko dla Afryki 8 26.11.2011 22:26
Junak Rejli 7Greg Inne tematy 25 04.06.2009 09:58
Tjuning rejli michoo Inne tematy 5 03.06.2009 08:29
Rejli Wiadro 7Greg Inne tematy 12 18.05.2009 23:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.