Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.01.2013, 11:51   #1
ACUPS


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RZESZOW
Posty: 155
Motocykl: XT 600 Tenere 1986, Tenere 660 Z Z
ACUPS jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 8 godz 6 min 35 s
Domyślnie wizy Rosja - turystyczna czy tranzytowa

Koledzy mam pytanie - początkiem maja 2013 r mam zamiar objechać Morze Czarne (PL->SK->H->RO->BG->TR>GRUZJA-->RUS-->UA-->PL. z racji tego, że tylko w stronę chcę przejechać przez RUS - mam pytanie do tych co już byłi - jaką wizę wybrać (tranzytową 1 krotną czy turystyczną ) Jakie są +- obydwu wiz - lepiej starać się samemu - czy przez agencję? etc - dziękuję za sensowne odpowiedzi Acups 60945018
ACUPS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2013, 11:53   #2
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Tranzytową dostaniesz bez problemu bez pośrednictwa agencji.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2013, 12:23   #3
ltd454
 
ltd454's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Białystok
Posty: 661
Motocykl: RD03
Przebieg: 116.000
ltd454 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 11 godz 40 min 17 s
Domyślnie

Tranzyt masz na max. 10 dni pobytu na terytorium FR (chyba że podwójny tranzyt to wtedy 2x10 dni). Tranzyt jest tańszy i nie masz obowiązku meldunkowego. W sierpniu 2012 tranzytowa podwójna kosztowała ok. 170 zł + ubezpieczenie (Ja zawsze kupuję euro26- wydawana do ukończenia 30 roku życia koszt- ok. 70zł. Euro26 to ubezpieczenie na cały rok i jak dobrze zakombinujesz to 2 wakacyjne wyjazdy załapiesz na tej samej karcie. Do wydania wizy tranzytowej potrzebujesz wizy kraju docelowego, ale Ukraina nie wymaga od nas wiz. Jak jedziesz własnym sprzętem to musisz dołączyć też harmonogram podróży. Kiedy wjazd, wyjazd, trasa, czym jedziesz, dane motocykla i pasażera (xero wizy pasażera jak już ma wizę). Zdaje się że w wizie później wbite jest że "podróżuje motocyklem np Honda RD03 numer rejestracyjny BBB 6666" Zielona karta działa w Rosji. Wniosku wizowego nie musisz składać sam. Może to zrobić ktoś za Ciebie. Odbiór gotowej wizy też, ale musisz chyba upoważnienie napisać. Oprócz tego xera wszystkiego i xera xer a później możesz cieszyć się wizą.
Jeszcze info ze strony konsulatu:

UWAGA!!!

Poczynając od dnia 1 września 2012 roku rosyjskie urzędy konsularne w Polsce będą przyjmować wyłącznie elektroniczne wnioski wizowe wypełnione w języku rosyjskim bądź angielskim i wydrukowane za pomocą specjalnej strony internetowej Departamentu Konsularnego MSZ Rosji: http://visa.kdmid.ru

Ostatnio edytowane przez ltd454 : 10.01.2013 o 12:26
ltd454 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2013, 22:32   #4
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Robiliśmy podobną trasę w 2012 (tu masz opis szwendania). Z uzyskaniem wizy tranzytowej do RUS był problem. Najpierw odbiłem się od Rosyjskiego Centrum Wizowego w Warszawie. Na widok planu podróży (hasło Kaukaz) odesłali mnie do konsulatu. W konsulacie też się odbiłem - tzn. powiedzieli, że nie dadzą bo tam "niebezpiecznie"

Oczywiście wizy turystyczne w tym samym czasie dają bez problemu, ale trzeba je załatwiać przez agencję, bo musisz mieć voucher turystyczny. Biuro turystyczne oczywiście dołącza voucher z jakiegoś miasta, którego i tak nigdy nie odwiedzisz (ja miałem chyba Moskwę). W sumie jest to dobrze zoptymalizowany łańcuch pokarmowy, każdy się przy tym pożywi a klienta się doi.

Jak to w rosyjskim mechanizmie, nic nie jest pewne i wszystko zależy od czyjegoś "widzimisię". W 2011 dawali tranzytowe wizy bez problemu, ale był kłopot z przejściem granicznym w RUS<>GRU w Kazbegi-Wierchnij Łars - nie puszczali z paszportami EU, zaczęli chyba dopiero w sierpniu. Jak będzie w 2013 - to dowiesz się na własnej skórze
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2013, 12:45   #5
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Wizę tranzytową RUS dali nam bez problemu. Przejście z Gruzją czynne i nie ma kłopotów z przejazdem, jednak otwarte w czerwcu jest od 5.00 do 19.00 ichniejszego czasu, więc nie można się spóźnić - my mieliśmy nieplanowany nocleg w tym rejonie

Tranzytowe wizy załatwialiśmy sami w W-wie. Trzeba dostarczyć ubezpieczenie na 30 tyś. Euro, plan tranzytu, dowód rejestracyjny, zieloną kartę (trzeba KONIECZNIE zwrócić uwagę czy ubezpieczyciel daje na RUS, bo nasz kolega przekonał się na granicy, że jego zielona na RUS nie dział i kosztowało go to 400 zł extra) auta i wypełnioną drukiem deklarację do pobrania ze strony ambasady Rosyjskiej i chyba tyle. Koszt ok. 160 zł o ile pamiętam.
Dostaliśmy wizy na 4 dni tranzytu w jedną i 4 dni w drugą stronę. Dlatego na deklaracji mieliśmy 2-krotne przekroczenie granicy i wypisane dni, kiedy mamy te granicę przekraczać - raczej spóźnić się nie wolno.
Na granicy karteczki do wypełnienia (trudne na początku, ale mili pogranicznicy nam pomagali i poszło dobrze) i potem oddania, KONIECZNIE PILNOWAĆ białej karteczki, bo Was nie wypuszczą.

Straszyli nas, że Rosjanie się czepiają, a było spoko. Nie kazali nam wybebeszać aut i przeprowadzili standardową procedurę - pełen luzik, półtorej godziny 4 auta i po sprawie.

Bardziej trzeba uważać na wrednych i poje....ch policjantów oraz na granicę z Osetią, gdzie Policja robi jazdę i każe sobie dawać łapówki nie wiadomo za jak wymyślone przewinienia, ale można stargować się mocno, albo straszyć Ambasadą PL. Myśmy raz zapłacili frycowe 100 zł za 4 auta, choć miało być po 100 euro od auta, a potem mądrzejsi o doświadczenia, nie daliśmy się oskubać.
Największe kontrole były właśnie od Osetii.
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2013, 13:17   #6
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Koszt pośrednictwa to rząd 60pln +ewentualny koszt poczty kurierskiej w dwie strony.
Agencja załatwia wszystko szybko i sprawnie. Wielokrotnie korzystaliśmy z firmy Warmos z Warszawy. Raz nawet nie wypełniałem wniosku, tylko go podpisałem-resztę wypełnili za mnie. Tak więc myślę sobie, że 60pln, to nie kwota, której nie warto wydać za święty spokój, poprawnie wypełnione wnioski i pewność załatwienia wizy.

link do ich strony:
http://www.warmos.com.pl/wizy.html

.
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2013, 13:25   #7
ltd454
 
ltd454's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Białystok
Posty: 661
Motocykl: RD03
Przebieg: 116.000
ltd454 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 11 godz 40 min 17 s
Domyślnie

Jeżeli chodzi o Osetyjską policję to nawet motocykliści z Nalczyka przestrzegają przed nimi. Trzeba ten kawałek przejechać przepisowo i tyle. W razie czego we Władykaukazie jest też sklep motocyklowy. Za dużo w nim nie mają, ale jakiś olej dokupić można. Z wizą tranzytową u mnie było tak, że pasażerce zrobili bez problemu, a mi 2 tygodnie później nie chcieli wydać, twierdząc, że granica zamknięta (Verchnij Lars) Papiery składaliśmy w Warszawie. Po telefonie do ambasady Gruzji okazało się że granica otwarta i odprawy na bieżąco. Po pięciu dniach znowu telefon do ambasady RF i wydali już wizę bez problemu. Ilość dni na tranzyt zależy od tego co jest wpisane we wniosku i od tego co masz w harmonogramie podróży. Ja we wniosku miałem 2x10 dni a dali 2x4 dni bo w harmonogramie miałem przejazd zaplanowany na 4 dni w jedną stronę. Pisząc plan przejazdu trzeba jakoś rozpisywać mniej km na jeden dzień żeby został zapas czasowy na wsiaki słuczaj.
ltd454 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2013, 19:07   #8
herni
 
herni's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,024
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 19 godz 19 min 50 s
Domyślnie

E tam , nas tez zatrzymali na "granicy " z Osetią i było spoko . Dostałem gratis nawet maskotkę policjanta rosyjskiego. Ja w zamian jakieś polskie gadżety. Ogólnie był spokój i zero problemów .
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2013, 20:09   #9
ACUPS


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RZESZOW
Posty: 155
Motocykl: XT 600 Tenere 1986, Tenere 660 Z Z
ACUPS jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 8 godz 6 min 35 s
Domyślnie

dziękuję koledzy za informacje - ACUPS
ACUPS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2013, 00:14   #10
JanuszBB


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 2
Motocykl: RD03
JanuszBB jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 31 min 11 s
Domyślnie a jak z przejazdem w odwrotna stronę?

Cytat:
Napisał herni Zobacz post
E tam , nas tez zatrzymali na "granicy " z Osetią i było spoko . Dostałem gratis nawet maskotkę policjanta rosyjskiego. Ja w zamian jakieś polskie gadżety. Ogólnie był spokój i zero problemów .
Koledzy, a jak wygląda przekroczenie granicy z Rosji do Gruzji?
Czy rosjanie robia jakies problemy z wjazdem przez Osetię?
JanuszBB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wizy do 'Stanow' dla nieletniego lecchu Przygotowania do wyjazdów 11 04.04.2014 12:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.