Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2023, 11:18   #1691
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Na razie nie zmieniamy nic drastycznie, ale zrobiłem mały eksperyment i na wczorajszy przyjazd zmieniłem temperaturę na panelu z 20 stopni na 21. Niby nic ale różnica kolosalna, zwłaszcza że przyjechaliśmy w fazie zmiany. Do tej pory wchodziliśmy do chłodnego domu a teraz powitała nas przyjemna atmosfera. Nawet moja żona dzisiaj powiedziała że czuła że jest cieplej. Wodę CWU podgrzałem do 50 stopni a nie 45 i tutaj też było czuć różnicę. Przetestujemy zatem dom bez nas na 20 stopniach i na nasz przyjazd zrobimy 21. Nawet gdybym zapomniał podnieść do 21 to już wiemy że w tych 20 stopniach z panela da się żyć dobrze a zawsze mogę podgrzać w salonie do 22 lub 23 za pomocą klimatyzacji, jak będziemy mieli taki kaprys. I tak największym problemem obecnie jest koszt energii na Szewskiej. Gdy na święta przyszedł rachunek za gaz na 25 tysięcy to zacisnąłem zęby, trochę wkurzony że od sierpnia nie przysyłali faktur. Gdy 13 stycznia dostałem fakturę tylko za grudzień na 18 tysięcy to się wku.wbiłem, bo nie wiedzieć czemu przestali podawać od sierpnia stan licznika na poprzedniego odczytu i obecnego. To stwarza takie pole do zabawy cyferkami i rozgrywaniem kiedy wrzucić większą wartość zużycia gazu. No ale mam nadzieję że kiedyś za to odpowie. Na razie bawimy się prądem w domu, growboxa nie mam ale może jakąś altanę, ogród zimowy dostawimy od południa, będzie miejsca dla roślin albo jakiegoś ziela
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2023, 09:31   #1692
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Porównałem styczeń 2022 z obecnym i wychodzi że zima w obecnym roku raczej do lekkich należy, lżejsza o około 300 kWh a może autem mniej w styczniu jeździliśmy, chociaż tego ostatniego u siebie nie podejrzewam.



consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2023, 09:57   #1693
jamcio

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Klembów
Posty: 142
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jamcio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 19 godz 5 min 19 s
Domyślnie

Zmień jak możesz taryfę na W2-12T. Co miesiąc sam podasz stan licznika. Ich prognozy są z dupy wzięte. Pozdrawiam
jamcio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2023, 13:24   #1694
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Jest zima i chyba muszę pomyśleć o efektywniejszym nawilżaniu powietrza. Mam dwa phillipsy ale są trochę upierdliwe, może coś bardziej efektywnego jest dostępne ?
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2023, 16:48   #1695
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,085
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 godz 4 min 5 s
Domyślnie

Panowie, bez obrazy ale jak czytam wszystkie te Wasze informacje i komentarze to mam wrażenie, że jesteście niewolnikami swojego własnego kwadratu... japierdole ileż to można stać przed manipulatorem i ustawiać ustawienia ustawień ?
Ja bym chyba zwariował gdybym miał się przejmować różnicą w zużyciu na poziomie 10kwh.... to PARANOJA
Do tego pewnie jest jakaś dedykowana apka, która co 5min wysyła jakieś powiadomienia....ohujećmożna

Kominek ma swój niepowtarzalny klimat i daje zajebiście przyjemne ciepło, kocioł na pellet daje radę, zalewam 60L zupy do mojej skody 1.9Tdi 110KM z 2005 roku co ma najebane na szafie ponad 350tyś km i opierdalam 1200km na zbiorniku czy jest ciepło czy zimo...ta cała otoczka jebanej ekologii to jedno WIELKIE DROGIE oszustwo, a ludzie są po prostu zaprogramowani na lenistwo i konsumpcję.....

Z zimowym pozdrowieniem dla wszystkich użytkowników PC, macie chociaż "oczko" na jamie - czy komfortowe 17stC jak karze PIS

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać: https://fb.watch/iB1KQVBbm5/

Ostatnio edytowane przez Ropuch : 09.02.2023 o 20:49
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 07:59   #1696
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Z tego co pamiętam to podziwiałem Ciebie za niską temperaturę w sypialni, przynajmniej tak kiedyś napisałeś. Co do zużycia to w moim wypadku nie mam powiadomień ale mogę telefonem sprawdzić co robi PC, podnieść lub obniżyć temperaturę w domu, albo opuścić lub podnieść rolety jak świeci słońce. Mogę mieć w domu nawet „furę” ale ciężko to będzie wytrzymać. Co do załącznika to ostatnio mam go dosyć, zwłaszcza że ten klip był wykorzystany do nabijania się z R1200GSA.


consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 08:08   #1697
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Ropuch daj ludziom żyć jak chcą.
Od kilku lat pojawiło się nowe hobby:
Domorosły optymalizator kosztów.

Większość facetów którym sprzedałem pompy a zbierze się kilkaset ,prawie śpią w kotłowniach i wlepiają gały w sterownik a każdą nową funkcje czy test, który odkryją ogłaszają w domu ku chwale globu.

Chłop w domu a nie z kumplami włóczy się po cudzych garażach to i szczęście rodzinne wzrasta.

Najważniejsze ,że jest zadowolenie z życia! Peace!
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 08:13   #1698
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

To w moim przypadku też nie do końca tak jak piszesz. Szkoda że mnie pompy nie sprzedałeś, może miałbym więcej informacji na temat tego jak działa to ustrojstwo. Ostatnio przeczytałem o taktowaniu pompy ciepła i oczywiście moja ma zbyt duże taktowanie, ale może też to jest po części wina przygotowywania w jednym urządzeniu CWU.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 08:22   #1699
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Consi Ty klient wypłacalny jak mniemam choć w kieszeń nie zaglądam bo to brzydkie także klient dobry.
Natomiast zbyt uświadomiony i po części znajomek.

Gorszy klient to tylko rodzina albo inżynier z powołania,który wie że fabryka się nie zna i on poprawi błędy działu R&D.

Taktowanie hmm. Zbyt częste włączanie i wyłączanie pompy jest zjawiskiem niepożądanym bo sprężarki inwerterowe tego nie lubią.
Jeździć obserwować��
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 08:32   #1700
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Pisząc odpowiedź, tak sobie też pomyślałem, to mniej więcej tak jak ze zbywaniem pojazdów znajomym. Wracając do wilgotności to już wiem co mnie wkurzyło w nabytych drogą kupna phillipsach. Woda w pojemniku szybko się kończy imz nawilżania nici. Dlatego zapytałem o doświadczenia z takowymi, ale chyba trafiłem kulą w płot. Z szybkiego przeglądnięcia możliwości innych urządzeń, może jakieś urządzenie venta z minimum 10 litrowym pojemnikiem na wodę?
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.