Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Lejdis

Lejdis Motocykl + kobieta, czyli wszystko co może być związane z tym duetem

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.06.2013, 20:07   #251
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,615
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 27 min 46 s
Domyślnie

Moja żona jeździ na XT 350. Oczywiście marudzi, że brakuje guzika, ale daje radę! W końcu jak ktoś chce jeździć na motórze w dalekie kraje to musi umieć porządnie kopnąć!
Motocykl jest idealny dla kobitek bo waży z paliwem 120 kg. Moc niezablokowanego to 29 KM, więc trochę przekracza wymogi A2, ale jest sporo wersji fabrycznie zblokowanych do 19 KM.
Cena super zadbanego egzemplarza w Niemcowni to około 1500 Euro. I tam bym radził szukać bo u nas same złomy na Allegro itp.
Tu masz trochę zdjęć z reanimacji naszego egzemplarza:

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...postcount=2380
i stan obecny:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2478&page=299
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 23:46   #252
Wicherek
 
Wicherek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Łapy
Posty: 7
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Wicherek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 33 min 21 s
Domyślnie

Na A2 35kW czyli 47-48 KM.
Może jakieś jeszcze propozycje W sumie został rok, ale lepiej posłuchać opinii i rad innych osób.
__________________
Romet > Zipp Ranger > nowe serce >
Wicherek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2013, 16:55   #253
scamelus


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Motocykl: CB500s
scamelus jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 8 min 41 s
Domyślnie

Witam Szanowne Panie
Szukam od dłuższego czasu lekkiej niskiej maszyny na pierwsze moto dla mojej Małżonki. Żonce najbardziej podobają się ścigacze, ale nie wiem czy to dobry wybór do miasta, tym bardziej na początek...

I tak czytając sobie wątki w dziale "Lejdis" pomyślałem nad Hondą NX250. Moto ma być raczej do miasta, więc wchodzą w grę raczej opony turystyczne. Tylko musiała by się najpierw przymierzyć i się przekonać do bardziej terenowego sprzęta. A najlepiej jakby ją jakaś Lejdis zaraziła miłością do małego Dominatora...
Może jakaś posiadaczka Dominatorka z okolic Warszawy miałby czas żeby się spotkać, pogadać i pomierzyć...
scamelus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2013, 21:35   #254
Miedziany
 
Miedziany's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Świątkowa Wlk.
Posty: 205
Motocykl: RD07a
Przebieg: 92 tys.
Miedziany jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 9 godz 38 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicherek Zobacz post
Na A2 35kW czyli 47-48 KM.
Może jakieś jeszcze propozycje W sumie został rok, ale lepiej posłuchać opinii i rad innych osób.
Wicherek, a przerabiałaś Suzuki GS 500, najlepiej w wersji F, o taki?

Moja 2 połówka śmiga nim aż miło, a ostatnio coraz bardziej zjeżdzamy z asfaltów (np. Bośnia) i wcale nie zostaje z tyłu. Łyka spokojnie dziurawe asfalty, trasy 10% szuter, 90% czarne i nie narzeka. Do tego jest poręczny, mało pali, ma nieskomplikowaną konstrukcję i co ważne u lejdisek: WYGLĄDA ŁADNIE

polecam, Magda Gessler
Miedziany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2013, 22:47   #255
arty1
 
arty1's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Białystok
Posty: 322
Motocykl: KTM 525 EXC 6 dni
arty1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 1 godz 49 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał scamelus Zobacz post
Witam Szanowne Panie
Szukam od dłuższego czasu lekkiej niskiej maszyny na pierwsze moto dla mojej Małżonki. Żonce najbardziej podobają się ścigacze, ale nie wiem czy to dobry wybór do miasta, tym bardziej na początek...

I tak czytając sobie wątki w dziale "Lejdis" pomyślałem nad Hondą NX250. Moto ma być raczej do miasta, więc wchodzą w grę raczej opony turystyczne. Tylko musiała by się najpierw przymierzyć i się przekonać do bardziej terenowego sprzęta. A najlepiej jakby ją jakaś Lejdis zaraziła miłością do małego Dominatora...
Może jakaś posiadaczka Dominatorka z okolic Warszawy miałby czas żeby się spotkać, pogadać i pomierzyć...
Kupiłem żonie małego dominka, jest zachwycona, mało tego, każdy kto się tym przejedzie jest zachwycony. Motocykl naprawdę uniwersalny, ale jeśli żonie podobają się ścigacze, to raczej inna liga. I niekoniecznie trafi w gusta.
__________________
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
— Mark Twain
arty1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2013, 20:18   #256
scamelus


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Motocykl: CB500s
scamelus jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 8 min 41 s
Domyślnie

Żonka przejechała się dziś małym Dominatorkiem i jednak nie trafił jej w gusta. Szczególnie wąski bak, którego nie mogła trzymać kolanami i trochę zbyt wysoka kierownica. Po prostu nie czuła się pewnie.
Ale faktycznie lekki, chociaż co do wysokości kanapy to są sporo niższe sprzęty.
scamelus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2013, 20:59   #257
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

tak , najlepsza bedzie motorynka
takim podejsciem nie nauczy sie jezdzic
znam kilka kobitek naprawde drobnych a jezdza na xt600czy dominatorach i calkiem niezle sobie radza . nie wysokosc siedzenia swiadczy o dobrym prowadzeniu sprzeta.
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2014, 17:39   #258
nev


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 131
nev jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 7 min 4 s
Domyślnie

Witam,

Szukam pierwszego motocykla do mojej kobiety - 162 cm wzrostu i niecałe 50kg - czyli drobinka. Będzie miała póki co prawojazdy A2, czyli 35 kW i stosunek moc/masa nie większy niż 0.2.

Szukamy motocykla o charakterze turystyczno-endurowatym (70% czarne, 30% szuter). Dziewczyna przysiadała się do mojego trampka, niestety nie jest w stanie go dosiąść. Nawet ze zdjętą kanapą ma problemy z utrzymaniem go w pionie albo dźwignięciem go ze stopki.

Moglibyście coś polecić? Z tego co czytałem wyżej to dużo pojawia się dominatorów, tylko nas przeraża trochę częsta wymiana oleju

Z góry dziękuję.
nev jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2014, 19:46   #259
nadol
 
nadol's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 169
Motocykl: Transalp 650
nadol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 16 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Może Aprilia Pegaso IE (wtrysk) lub mały GS?
Powinny łapać się na A2...

Ostatnio edytowane przez nadol : 16.03.2014 o 19:50
nadol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2014, 19:50   #260
Dunia
 
Dunia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reykjavik
Posty: 685
Motocykl: tyż Honda ale mała siostra królowej
Przebieg: jest
Dunia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 3 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Zdecydowanie mały ( 250) dominatorek. Wiele dziewczyn zaczynało od tego sprzętu ( ja także) i były bardzo zadowolone. Z dominatorka przesiadłam się na suzuki DR i ...po dwóch sezonach wrócilam do hondy ( crf250).
Kupiłam Dominatorka w Niemczech, z niewielkim przebiegiem i bardzo zadbany egzemplarz, płaciłam ok 8 tys PLN . Myślę za nadal można znaleść zadbane dominatorki w niewielkich cenach z pewnie większym prebiegiem
Co do oleju- nie pamiętam aby był z tym jakiś poroblem-no chyba ze planujecie podroż dookola świata
Dunia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
była maszyna dla babeczek to teraz maszynka dla chłopców chinol Inne tematy 4 30.11.2008 19:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.