Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.09.2011, 00:02   #1
kacper
 
kacper's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 9
Motocykl: RD07a
Przebieg: 37000
kacper jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 10 min 38 s
Domyślnie Kto produkuje GMOLE na zamówienie?

Uparcie i bezskutecznie przeczesuje internet w poszukiwaniu kogoś kto zrobi porządne gmole do AT.Mam już od tego hemoroidy(nawet mega wypasione czopki nie pomagają...).HELP!POMOCY!Nie chce wyrobów z plasteliny typu GIVI czy KAPPA,ale też nie bardzo pragnę poczuć się lżejszy o 700-800 stów...JAKIEŚ SUGESTIE PANOWIE i PANIE?
kacper jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2011, 13:16   #2
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

http://mertaspecialparts.com/
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2011, 14:38   #3
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

chłopaki z merta robią piękne gmole, funkcjonalne :] Ale z tego co gadałem z nimi tydzien temu to na stanie nie mają żadnych do AT ponieważ konkurencyjne z alledrogo są tak tanie że te ich po 500-600zł nie schodzą :/ Gmole moga zrobić nie ma problemu, jednak trzeba moto na warsztat podstawić, jeśli masz do nich blisko to podstaw bo naprawde gmole full wypas, takie z półką i siateczką i uchwytkami na ekspandery szmery...
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2011, 15:07   #4
marta
 
marta's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Gdynia
Posty: 125
Motocykl: RD03
marta jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 36 min 52 s
Domyślnie

Ktoś na forum transalpa podobno robi dobrze i tanio - takie info sprzedał mi kolega pantufl, który użytkuje z powodzeniem . Też się przymierzam na przyszły sezon.
marta jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2011, 18:22   #5
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,633
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aciu Zobacz post
chłopaki z merta robią piękne gmole, funkcjonalne :] Ale z tego co gadałem z nimi tydzien temu to na stanie nie mają żadnych do AT ponieważ konkurencyjne z alledrogo są tak tanie że te ich po 500-600zł nie schodzą :/ Gmole moga zrobić nie ma problemu, jednak trzeba moto na warsztat podstawić, jeśli masz do nich blisko to podstaw bo naprawde gmole full wypas, takie z półką i siateczką i uchwytkami na ekspandery szmery...
"Chłopaki z Merta..." to tak naprawdę Michał Merta- motocyklista i podróżnik a z zawodu tokarz,ślusarz, spawacz i mechanik samochodowy(do wyboru). Gmole robi tylko na zamówienie i według projektu klienta lub na wzór jakichś firmowych- tyle, że może Ci zrobić np. z grubszej rurki- jeśli chcesz pancerne.
Te zdjęcia gmoli na rd07a w malowaniu "Tesco" na jego stronie (www.mertaspecjalparts.com) to jest przerobiony HOLAN kolegi Miętusa z Łodzi. Jest dodana siatka i półka pod sakwy- z tego co wiem od właściciela sprawdza się wyśmienicie.
Co do sztywności gmoli- nie można przesadzić z ich sztywnością i grubością. To gmol ma się pogiąć i zaabsorbować energię uderzenia a nie rama motocykla. Zadaniem gmoli jest ochrona plastików przy parkingowych paciakach i ślizgach- przed skutkami dzwona w płot gmole nie uchronią- choćby były z rury 50mm Dlatego te- jak je nazwałeś- plastelinowe- są- po małym tuningu lepsze od pancernych i super sztywnych, które się nie gną same a krzywią ramę.
Ja używam givi, które mi Michał przerobił by je ciut wzmocnić. Chodzi o mocowanie górne do ramy pod chłodnicą. Oryginalne mocowanie na cybancikach fi 6mm urywa się przy byle uderzeniu o ziemię, dlatego jest gotowy projekt jak to ulepszyć. Koszt jest 300zł za gmole givi + 50 zł przeróbka= 350 zł. Zdjęcia mogę tu wrzucić- ale dopiero jak wrócę do domu bo jestem w trasie teraz.
Akurat afryki rd07 nie trzeba zostawiać u Merty do przymiarek bo ma w okolicy kilka sztuk i jak potrzeba to sobie pożycza- wystarczy sie wcześniej umówić na taką robotę.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2011, 19:02   #6
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

myślałem że jest tam kilku gości bo parę razy dzwoniłem i odbierał kto inny...mniejsza z tym, no widzisz to dobrze że piszesz będziesz wykorzystywany :P Akurat kupiłem givi i te górne mocowanie jest hmmm...śmiesznie słabe na pierwszy rzut oka...będzie trza w zimę podesłać do poprawek.
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2011, 19:28   #7
maryjan
kapłan maryjan
 
maryjan's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Krakuff
Posty: 203
Motocykl: Super Penera
Przebieg: 667
maryjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 23 min 14 s
Domyślnie

Kacper szukaj na forum Super Tenere PawlaW555. Miałem od niego gmole i naprawdę mogę polecić . Cena za surowe 200-250 pln około. Proszek chyba 280?
maryjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2011, 21:01   #8
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

A wracając do gmoli:
- imho, givi faktycznie mają kiepskie mocowania - miałem w TA, do AT nie założę.
- mam natomiast produkcji SW- Motech, tyle że obecnie kosztują sporo.
przykładowy link:
http://www.larsson.pl/index.php?c=r&...%B3ona+silnika

Polecam te gmole, jestem zadowolonym użytkownikiem od 3 lat.
I nie, nie zapłacę składki PiD za sklep Larsson, ponieważ on nie reklamuje się tutaj (ani w dziale PiD), tylko ja, jako użytkownik podanego wyżej produktu podaję przykładowy link do sklepu, aby pytający mógł zobaczyć cenę, zdjęcia i wiedział gdzie może coś takiego dostać.


A odpowiedzi są jak najbardziej w temacie. Gość chce wiedzieć, kto mu może wykonać gmole na zamówienie. I co? ma się niedowiedzieć?

Ostatnio edytowane przez laska : 19.09.2011 o 19:33 Powód: Zostawiłem tylko info o gmolach
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2011, 21:06   #9
kacper
 
kacper's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 9
Motocykl: RD07a
Przebieg: 37000
kacper jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 10 min 38 s
Domyślnie

Ale odzew!Od rana jutro dzwonię i zamawiam.A w kwestii plasteliny to miałem na myśli sytuację niewielkiej gleby z gmolami wbitymi w plastiki-widziałem skutki wyłożenia się na pasach przy prędkości 20km/h w Trampiszonie ubranym w GIVI-no ręce opadają...Dzięki za TAAAAKI ODZEW.Przy dobrej aurze zapraszam nad morze
kacper jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2011, 19:36   #10
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 43 s
Domyślnie

Przeniosłem dyskusję nie na temat, tutaj:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10446
Proszę tutaj tylko o gmolach.
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.