Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.09.2015, 22:22   #11
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,431
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 17 godz 1 min 38 s
Domyślnie

A miało być bez głupich komentarzy ....... a wychodzi jak zwykle.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2015, 18:13   #12
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

"(...)Jeszcze nie ustaliliśmy powodu tego gwałtownego manewru. Wiemy, że radiowóz jechał na włączonych sygnałach świetlnych, ale nie miał prawa przekroczyć osi jezdni (...)"

Nie łatwo się powstrzymać od głupich komentarzy...
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2015, 19:34   #13
marekmoto1


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 355
Motocykl: RD07a
Przebieg: 44500
marekmoto1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 23 godz 11 min 53 s
Domyślnie

Jako policjant powiem wprost...od odpowiedzialności na pewno nikt nie ucieknie. Za kolizje normalnie płacimy mandaty, za wypadki konsekwencje są dla policjanta takie same jak dla innych uczestników ruchu i nie jest ważne, że jechałeś na sygnałach. Musisz mimo to zachować ostrożność i tyle. Współczuję wszystkim rodzinom. Policjant na pewno będzie miał mnóstwo kłopotów. Jak znam naszą firmę, pewnie zostanie zwolniony.
marekmoto1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2015, 20:13   #14
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 42 min 52 s
Domyślnie

Oczywiście, że pojazd uprzywilejowany nie jest zwolniony z odpowiedzialności. Zastanawia mnie jak można w ogóle myśleć, że jest inaczej.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2015, 21:14   #15
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,397
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 9 godz 31 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Oczywiście, że pojazd uprzywilejowany nie jest zwolniony z odpowiedzialności. Zastanawia mnie jak można w ogóle myśleć, że jest inaczej.

ja myślałem, że jest inaczej...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2015, 06:24   #16
Lewy997


Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 79
Motocykl: Królowa jest jedna...
Lewy997 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 9 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Marekmoto1 i tu z Tobą się nie zgodzę , górnika, sklepikarza czy pracownika Urzędu Gminy nikt nie wypier...oli z roboty za spowodowanie wypadku. Ale nie w tym rzecz- wielkie współczucia dla rodziny. Ja przed wczoraj byłem na pogrzebie kuzyna- 23 lata, pani z małego fiata SC wyjechała mu z posesji.... Nie myślcie, że ból rodziny jest mniejszy bo ten młody chłopak nie był winny spowodowania wypadku...
http://www.pomorska.pl/wiadomosci/to...ista,id,t.html
Lewy997 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2015, 06:50   #17
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Nie zapominajmy ze to był wypadek.
Czyli moim zdaniem nieumyślny zbieg zdarzeń,które doprowdzaja do takiego czy innego końca.
Najgorsze w tym-ze ktoś jest w nim poszkodowany.
Nie byłem nigdy w takiej sytuacji i nie wyobrażam sobie jaki rodzina musi przezywać ból po stracie kogoś bliskiego-czy był on/ona sprawca czy poszkodowanym.
Dla nich to raczej żadna różnica.
Niestety my Polacy mamy taka mentalność,ze się wszędzie spieszymy-nie patrząc na innych.Dlatego na naszych drogach jest wieczna wojna.I to musimy zmienić.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2015, 07:35   #18
ablos78
 
ablos78's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Ostrołęka
Posty: 787
Motocykl: XRV750,GS1200
Przebieg: Rośnie
ablos78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 4 godz 49 min 11 s
Domyślnie

http://www.moja-ostroleka.pl/mart/14...ocykla-zdjecia Dziś mija tydzień jak jeden z nas /audiofaza/również otarł się o św Piotra,i również nie ze swojej winy.Apel o rozwagę, ja jak wjeżdżam do miast to czuję się jak by na mnie polowali kierowcy puszek. Uważajcie na siebie.
__________________
MOTOCYKL JEST JAK MEDIA MARKT-NIE DLA IDIOTÓW.
ablos78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2015, 08:03   #19
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Dzisiaj złożyłem wizytę u św. Piotra, ale powiedział że nie ma mnie na liście i wróciłem. Spieszyłem się, uznałem że zdążę włączyć się do ruchu. No ja bym zdążył. Ale mój muł, na zimno nie chce wchodzić do galopu i stępa wtoczył się na krzyżówkę.
Dobrze że osoba jadąca na głównej drodze busem zdążyła wyhamować.

A co do wypadku. Szkoda człowieka - ale system pokazuje że nie traktuje ludzi równo. Widać to doniesieniach medialnych. A Policjant ma szanse faktycznie stracić pracę.
I tak w społeczeństwo idzie przekaz: Policjant nie winny, winna droga czy motocyklista
a w szeregi Policjantów - nie wychylaj się, nie staraj bo nagrody nigdy nie zobaczysz a wystającą głowę zetną.

I nikt nie jest zadowolny. Poszkodowani że nie ma z kogo ściągnąć jakiegoś zadośćuczynienia, społeczeństwo że komuś znowu się udało uniknąć odpowiedzialności, Policjant bo poniósł gorszą karę niż duży mandat - wszak stracił pracę - ogólnie frustracja narasta.

Złośliwcy twierdzą że pewnie się śpieszył by babci handlującą pietruszką mandat wciśnąć. A prawda jest taka, że nie zależnie od powodu - powód prawny i społeczny miał - dlatego dostał zgodę bądź wręcz nakaz szybkiego dotarcia na miejsce. Miło byłoby, niezależnie kto popełnił błąd, gdyby KGP mimo wszystko uznała ze zrobiła krzywdę (zawinioną czy nie) i wypłaciła z "funduszu gwarancyjnego" godne odszkodowanie dla poszkodowanych ( i jaka miła informacja dla społeczeństwa) a wewnętrznie rozliczyć sie z kierowcą - czy miał szansę uniknąć zdarzenia czy też nie i wyciągać konsekwencje. A odnosi się wrażenie że najpierw szefostwo chwali się wynikami Policjantów, wysyła, nakazuje. Ale w takiej sytuacji ten biedny Policjant czuje ze został sam - wszyscy się na niego wypinają, aż do czasu zakończenia sprawy. Wówczas może wejdzie ponownie w łaski.
Tak więc tragedia podwójna - jak polska rzeczywistość - wiecznie szara.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 25.09.2015 o 08:14
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2015, 09:54   #20
marekmoto1


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 355
Motocykl: RD07a
Przebieg: 44500
marekmoto1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 23 godz 11 min 53 s
Domyślnie

lewy997, z którym punktem mojej wypowiedzi się nie zgadzasz? Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym to zarzuty, a wyrok to zwolnienie z policji.
marekmoto1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Potrzebna detka 17 lub 18 w okolicy Nidzicy, Olsztyna, Ostróda banditos Kwestie różne, ale podróżne. 0 28.06.2015 21:25
Ostróda 9.08 -12.08.2013 stanley Umawianie i propozycje wyjazdów 0 18.07.2013 14:42
Ostróda Reggae Festival 09-12 sierpnia ocoloko Imprezy forum AT i zloty ogólne 9 11.08.2012 10:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.