Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2019, 12:39   #71
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Kolega taki zrobił w wielkim domu za milion. Dlaczego ? Jak był odcięty prąd i gaz na dwa tygodnie. Zbudował sobie i nastawienie się poprawiło
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2019, 12:47   #72
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Marzy mi się taki piec. Bym se jajecznie na ogniu piekielnym zrobił i grochówki ugotował
Myslę, że przeszo by Ci po pierwszych kilku próbach jakbyś przypalił te jaja i grochówkę- regulacja temperatury iście piekielna i nieprzewidywalna
Mam taki piec w domu rodzinnym- miałem go nawet rozwalić ale jak mówicie, że to takie cenne to niech stoi- byłem przy tym jak go budowano jakieś 35lat temu ale akurat do niego nie mam sentymentu...
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2019, 12:54   #73
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 52 min 13 s
Domyślnie

Piec tego typu daje większe możliwości niż kuchenka więc to argument nieco nietrafiony. Zawsze możesz gara odstawić na bok gdzie temperatura jest niższa i grochówa sobie będzie lekko pykać. Grałem na takim piecu z 10 lat i do tej pory mam w gospodarczym takie coś choć już nie korzystam.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2019, 12:56   #74
marcos
 
marcos's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: warszawa / siedlce
Posty: 366
Motocykl: RD03
marcos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 10 godz 25 min 40 s
Domyślnie

Mam taki piec w domu w kuchni -ten kaflowy - użytkowanie tego jest trudne, ponadto co paręlat trzeba dokładnie czyścić, nie używamy go z 10 lat już i mama się przymierza żeby go zlikwidować choć na razie jeszcze nie ma ostatecznej decyzji... Ludzi którzy umieli budować takie piece ubywa...
Pytanko odnośnie bali generalnie ?
A nawet 3 pytania
1. Dom drewniany jest mniej trwały jak jest mokro, mogą się pojawiać podgnicia i jak naprawiać takie bale
2 Łatwopalność ?
3. Jak wlezie kornik to amba fatima
4. Jak się pomieszka w takim domu 10 czy 20 lat to nie zaczynają skrzypieć podłogi, schody, rozsycha się każda deska i robią się dziury dosłownie wszędzie ? No może oprócz bali ?
5. Czy taki dom w środku wykańcza się tynkiem natryskowym czy płytami karton gips ?
Jaką przewagę nad murowanymi mają takie domy i w którą stronę - zakładam że kluczowa jest tu cena, szybkość i może w jakimś stopniu zdrowie domowników ?
Nie chciałem wkładać kija w mrowisko...
marcos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2019, 13:00   #75
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 13 s
Domyślnie

Cena - to zależy.
Mój zdun podlaski za klasyczny piec bierze ok. 5000. Za bardziej wydziwne - drożej.
Ale to cała filozofia - na początek wywiad, co potrzeba, czy ogrzewanie tylko, jaka kubatura, palone raz, czy dwa razy na dobę, potem czy tylko płyta, czy będą pieczone chleby (piec chlebowy, wysoka temperatura), czy może tylko duchówka wystarczy (temp. ok. 170-180 stopni), może coś do wędzenia, albo ławka podgrzewaną, albo zapiecek, nawet obecność dzieci biorą od uwagę... Potem projekt (odpowiednia masa, wielkość paleniska, jak idą kanały, umiejscowienie wyczystek) i wykonanie.

Jaki ktoś jest kumaty, to nawet sam sobie może zbudować z gliny i szamotu.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2019, 13:23   #76
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

A jak myślicie czy taki piec można wykorzystać w pomieszczeniu kotłowni zamiast powiedzmy pieca na pellet lub ekogroszek.

Musiałby mieć funkcje rozprowadzenia ciepła na dom. Wtedy też można by w takiej kotłowni piec chleby, gotować grochówkę - jednym słowem zamykać się w swoich wspomnieniach, popijać piwko i patrzeć jak chleb rośnie lub grochówka dochodzi.
Czy taki piec mógłby mieć dwie funkcje paleniska:
jedna a automatykę do palenia stałego i druga cześć gdzie można palic drzewem do pichcenia? Na górze fajerki na których można stawiać gary - ale się rozmarzyłem odnośnie funkcji.



Tylko jak jeszcze dołączyć do jakiejś części aby nie podkładać do pieca.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2019, 13:29   #77
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Naprawdę chciałbyś piec chleb w kotłowni? Jak tego typu piec to tylko w kuchni salonie .
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2019, 13:31   #78
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Naprawdę chciałbyś piec chleb w kotłowni? Jak tego typu piec to tylko w kuchni salonie .
Pewnie że wolałbym w kuchni ulokować taki piec w jakimś miejscu ale ponoć brudzi.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2019, 13:39   #79
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 13 s
Domyślnie

Mam teraz do czynienia z domem drewnianym, oszalowanym, i mam trochę porównania z betonem.

1. Wilgoć jest niedobra dla każdego rodzaju materiału. Zaletą drewna jest to, że można wymienić zgnite elementy. Np. podwaliny się co jakiś czas po prostu wymienia na nowe. Ale i tak podstawa jest zawsze likwidacja źródła wilgoci.
2. Z ogniem trzeba uważać jak zawsze. Może nie są łatwiej palne, niż beton ze styropianem, karton gipsem, ale płoną raczej szybciej. Tutaj by trzeba fachowców popytać. Ogólnie gdy zadbam o instalację elektryczną, komin, to będę spać spokojnie.
3. Kornik to może nie, ale spuszczel lubi bytowac. Ale wg praktyków to też nie tragedia. Jest mnóstwo domów podgryzanych przez owady., ale jeszcze nie słyszałam żeby jakiś się z tego powodu zawalił.
4. Mój dom ma jakieś 50 lat i niespecjalnie skrzypu. Dużo bardziej skrzyppi podłoga w domu rodzinnym, która ma 15 lat. Różnica - jedna kładł fachowiec, druga amator
5. Wykanczasz czym chcesz. Aczkolwiek imvho kartongips w domu z bali, to zbrodnia Masz dom, a potem w środku robisz z niego mieszkanie jak w bloku Mi się marzą tynki gliniane, naturalnie niedoskonałe. Aby zachować klimat. Podłoga z desek, ze starej cegły...

Co mnie chyba najbardziej zaskoczyło., to cudna akustyka. Dźwięki po prostu są wchłaniane w przegrody. Człowiek od razu czuje się inaczej. Mój mózg odpoczywa

Czy kij w mrowisko - każdy ma inne priorytety. Niektórzy chcą mieszkać w betonie, bo to im daje poczucie bezpieczeństwa, a niektórym chodzi o coś innego
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2019, 13:42   #80
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Jak mówił klasyk, jest zima to musi być zimno, a jak się pali to musi być brudno, czasem mniej czasem bardziej. W czasach gdy pierwszy raz myślałem o domku, chciałem kominek. To co się teraz dzieje w powietrzu wola o pomstę do nieba ale jak zwykle sami jesteśmy sobie winni. Rozsądny piec kuchenny na ogień to fajna sprawa i zawsze awaryjne źródło ciepła. Do tego specyficzny klimat którego nie zapewni pompa ciepła. Z dwojga złego wolę taki piec jako mebel niż kocioł na olej opałowy.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 18:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.