Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.10.2009, 10:47   #1
paku
 
paku's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 692
Motocykl: chwilowo rower
Galeria: Zdjęcia
paku jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 20 min 37 s
Domyślnie Kółko gospodyń wiejskich.

Witam,

Mam takie całkiem poważne i na serio pytanie.

Jestem na tym forum całkowicie nowym ludkiem, całkowicie nowym bo też nowym posiadaczem AT. Kwestia Afryki jest nowa, ale to nie znaczy że nie wiem co to jest mechanika czy podróże. Ponieważ jednak jestem człowiekiem z natury dociekliwym, to tak jak z każdą inną nową sprawę, staram się "rozkminić" różne kwestie związane z Afrą (pompy, regulatory, lagi, gaźniki itp itd). Przy okazji jak mam jakieś przemyślenia to wrzucam je na forum bo zakładam, że do tego służy tzn do wymiany myśli i idea na temat w/w sprzętu.

I tu zaczynają się schody, bo przy okazji piśmienniczej działalności juz kilka razy /co najmniej 4/ spotkałem się z różnymi zarzutami, których co najmniej nie rozumiem. (Albo raczej rozumiem tylko chciałbym się upewnić).

A sprawy są różne. To w odpowiedzi na zarzut że chcę sprzedać walnięte moto zwrócę uwagę Wielkiem Specemowi, że są też na świecie inni mechanicy. To znowu zauważę, że jak pisałem o jakiejś sprawie to dostałem po łapach, ale jak chwile później Szanowany Obywatel forum napisze dokładnie to samo - to jest super. Albo też np. że nabijam sobie posty.

Efekt zawsze jest taki sam pojawia się grupa Bywalców i Wielce Zasłużonych, odbywa się nagonka, a potem - i tego numeru to nie widziałem na żadnym forum - kasowanie postów - im bardzie nie w temacie Zasłużonemu tym większe prawdopodobieństwo skasowania.

Wiec jak to jest z tym forum?

Pytam bo może szkoda czasu na siedzenie po nocach i rozwiązywanie spraw różnych, żeby potem dostać po ryju. A może "nowi" to służą tu wyłącznie do tego żeby Wielce Zasłużonym postawić piwo raz do roku?

Pytam, żeby zrozumieć.

To jak jest? Dzida, Trzoda i Najebka, czy Kółko Gospodyn Wiejskich?
paku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2009, 10:54   #2
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

No ciekawostka. Nikt sie nie skarzyl na kasowanie postow. osobiscie dopuszczam takie historie jesli pojawiaja sie wulgaryzmy. Jesli wiec nie uzywales takich slow i nie obrazales innych nie bylo powodu, by kasowac Twoje posty.
My nawet nie kasujemy postow ewidentnie glupich. Jak autor zmadrzeje to sam je sobie wykasuje.
Przejrze Twoja historie i jesli potwierdza sie Twoje zarzuty chetnie postawie Ci piwo jako gosciowi, ktory podniosl poziom forum.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2009, 10:59   #3
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,481
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 4 min 31 s
Domyślnie

Skoro się spotkałeś tyle razy, to może jednak warto się zastanowić nad sobą ? A nie, że z forum jest coś nie tak ?
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2009, 11:02   #4
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,451
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 7 s
Domyślnie

Hmmm, no cóż, eeee, uhmmm, aleee, no nie wiem

Jakby to ująć, żeby było dobrze
To co piszesz ma w sobie wiele racji. Choć nie wszystko.
Na razie jesteś nr1 w klepaniu postów na każdy temat. Być może niektórych to męczy, nudzi, no nieważne.

Czasem nie musimy zgadzać się z Twoimi teoriami, a Ty z teoriami innych. Takie odwieczne prawo. Nie ma co się obruszać, że jak ktoś napisał to samo, lub podobnie jak Ty i dostał oklaski, a Ty nie
Takie prawo natury. Jak kogoś znam osobiście i wódkę z nim piłem i powie, że do Afri to dizel - uwierzę. Tobie nie Jedyna rada, spotykaj się z innymi, stawiaj wódkę, a będziesz mógł gadać bzdury i nikt się nie obrazi

A co do kasowania postów, to została usunięta zbędna dyskusja i przepychanka w wątku o zupełnie czymś innym.
Jeżeli masz, życzenie, to może admin przywróci wątek pt. " Żale pku".

Więcej luzu
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2009, 17:16   #5
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

To i ja się podzielę opinią swoją, bo jestem na forum trochę dłużej niż Chomik i 7Greg i 1500 innych
Żeby komuś skasować posty bez pytania, lub nawet go osobiście po fakcie nie poinformować o tym, to zwykły brak szacunku (żeby nie użyć mocniejszych słów0 dla innego użytkownika forum. Warto były by moda wziąć w kwarantanne, jeśli się powtórzy sytuacja odebrać możliwość edycji forum i inne funkcje.

Co do działalności PKU na forum, to gość robi coś dla forum(non profit) i to na plus (np regler w AT i jego pochodne). Nie zauważyłem tez jakichkolwiek wulgaryzmów w jego postach wiec sprawa do wyjaśnienia z usuwaniem jego postów.

Podoba mi się też podpis pod nickiem Artuditu, i podpisuje się pod nim wszystkimi łapami. Będe śledził ten wątek
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2009, 18:14   #6
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie Posty i inne

pku nie denerwuj się - nowi zawsze muszą swoje wycierpieć - w każdej większej społeczności - a racja jest, że czuć od "starych" dystans, którego brakuje wśród "nowych". Mi się z Tobą gada lux, a widzieliśmy się raz, tak jak z bagginsem.

Co do Twoich rad - ja je regularnie czytam, mało tego zamierzam przećwiczyć część z nich (np. pomysł o lagach mnie zaciekawił).
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 19.10.2009 o 22:16 Powód: Zbędna treść...
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2009, 19:18   #7
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,025
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 22 godz 35 min 40 s
Domyślnie

ja jednym pytaniem co to są te posty
pku jorg niema co się dziwić wielu ludzi zna się osobiście i chyba oczywiste ze pisza po swojemu, moze nie kazdy wie ale na tym forum liczą się głównie te prawdziwe znajomosci
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2009, 19:46   #8
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
ja jednym pytaniem co to są te posty
pku jorg niema co się dziwić wielu ludzi zna się osobiście i chyba oczywiste ze pisza po swojemu, moze nie kazdy wie ale na tym forum liczą się głównie te prawdziwe znajomosci

Pozwolę sobie się zadziwić twemu stwierdzeniu
Nie wiem, nie znam się i chyba zamilknę - zaś w końcu nieznanym żem ...
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 17.10.2009 o 01:45
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2009, 23:04   #9
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

pku, jorg - nawet, jeśli nabijecie sobie osiem pierdylionów bezsensownych postów to Wasza wartość, stopień hierarchii czy co tam sobie myślicie, nie wzrośnie nawet o promil.
Jest tu kilka osób, które są prawdziwymi autorytetami w różnych dziedzinach (mechanika, podróże itp.). Są nimi nie, dlatego, że mają po sto tysięcy postów, ale dlatego, że robią naprawdę duże rzeczy w rzeczywistym świecie. To czy ktoś jest na forum osiem dni czy dwie minuty jest sprawą drugorzędną. Ważne jest to co macie do powiedzenia.
Oczywiście nikt nigdy nie zabroni Wam pisania postów, odpowiadania na posty i udzielania się na forum(mam nadzieję), jednak osobiście jestem trochę zmęczony Waszą aktywnością. Mam na myśli tą część, która nic oprócz pustych słów nie wnosi w tą społeczność. Padł tutaj zarzut, że mało osób wypowiada się na temat organizacji zlotów. Wierzcie lub nie, ale to czy zlot będzie w lipcu czy w grudniu, to czy będzie kosztował 20zł czy 200zł naprawdę nie ma znaczenia. Ci, którzy chcą i mogą przyjadą tak czy inaczej.
To tyle z mojej strony. Nie obrażajcie się, bo nie jest to żadna forma ataku. Jestem pewien, że przy najbliższej okazji napijemy się wódeczki i wcale nie musicie stawiać. Stawia jak zwykle Myku bo jest bogatym germańcem
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2009, 00:45   #10
wasilczuk
dziad barowy
 
wasilczuk's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: bielsk podlaski
Posty: 1,976
Motocykl: RD07a
wasilczuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 12 godz 18 min 31 s
Domyślnie

ogólnie nie lubię "dorzucać do pieca" ale powiem co myślę tak:

zasada numer 1:
zanim coś napiszesz przemyśl to 3 razy i sie zastanów co to jest warte i czy sie komuś do czegoś przyda.

reszta zasad wyjdzie sama z dobrych lub złych manier/ wychowania.

młodym radzę więcej czytać niż pisać. (opcja szukaj w niebieskim pasku na górze)

jeżeli widzicie że w jakimś temacie, który was interesuje, jest osoba kumata to napiszcie do niej na pytanie docelowe o jakiś detal, pierdułkę czy sposób/metodę. reszta nie musi tego czytać.

ja tam też nie liczę kto ile tu jest ale uwieżcie nam "starszym", że czytanie po raz setny pytania np "gdzie czarny kabelek od relera podłączyć?" w wątku o reglerze gdzie odpowiedź na to pytanie jest dwa posty wyżej już "się nudzi".

co do tematu organizacji przyszłych zlotów to np. ja sie nie wypowiadam, bo nie mam nic konkretnego do powiedzenia. zlot będzie to pojadę , jak nie będzie to nie. to że głos zabiera 20 osób z 1600 nie znaczy że większość się nie interesuje. może podobnie jak ja nie pisze nic, bo uważa, że to nic nie wniesie.
osobiście uważam, że organizatorzy powinni zgłaszać się dobrowolnie tak jak było zawsze i to już ktoś napisał, więc po co mam pisać to samo a ktoś po mnie jeszcze XX razy
__________________
Africa jest jak kotlet schabowy. im mocniej bita tym lepiej smakuje.

rolnik-kaskader
RD 07A '96

na starym forum w szóstej linijce
wasilczuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jaki rozmiar dętki na tylne kółko rd03... yarecky2000 Hamulce, kola, opony 3 29.07.2010 10:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.