Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.11.2010, 13:42   #141
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Rzeczywiście większość negatywnych wyników egzaminów na kategorię A to błędy na placu. Trasy motocyklowe są z góry ustalone, więc można mieć w pamięci każdy metr. Dramat zaczyna się dopiero, jak osoba, która zdała i dostała prawo jazdy na tej podstawie zaczyna wierzyć, że umie jeździć...
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2010, 14:01   #142
mad.dog
terrorist
 
mad.dog's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 223
Motocykl: Honda Transalp XL600V
Przebieg: 66.666
mad.dog jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 5 godz 34 min 26 s
Domyślnie

Chyba idzie ku lepszemu... Kolega zdawał tydzień temu w WAW i okazało się, że już nie ma wytyczonej trasy tylko jest tak jak na egzaminie kat. B. Wynik egzaminu był negatywny - na mieście dwa razy skręcał w lewo pozostając przy osi jezdni na drodze jednokierunkowej...
mad.dog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2010, 16:40   #143
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Cóż, w Krakowie są dwie trasy... Jedna główna, jedna awaryjna. I nie idzie ku lepszemu.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2010, 16:46   #144
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 38 min 22 s
Domyślnie

Problemem jest tutaj porządna komunikacja między egzaminatorem a egzaminowanym, do tego dochodzi ryzyko rozdzielenia się i zgubienia w ruchu po mieście. Przy trasach z góry ustalonych zdający wie którędy jechać więc nawet jak krótkofalówka padnie lub się zgubi egzaminatora to wiadomo, gdzie go łapać
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2010, 16:47   #145
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

we wro jest również jedna na 'A', na 'Be' są chyba dwie - sprowadza się to do tego że całe zasrane 700tys miasto i okoliczne miasteczka 'uczą się zdawać' egzamin /bo przecież nie chodzi o naukę jazdy do ku..y nędzy/ w poł zachodniej częsci miasta - dosłownie w kwadracie 2x2km. w innych częściach miasta zobaczyć Lkę to cud. u nas na Hubskiej, Kamiennej, Gazowej jest po prostu miazga.
to oczywista głupota ale - taki kraj.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2010, 16:51   #146
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

W Waw nie ma jednej trasy. To fakt. Ale za to niewiele jest ulic, gdzie jest jednokierunkowy ruch - a więc przy skręcie w lewo należy zjechać do lewej krawędzi jezdni. Polecam wejść na stronkę WORD, wydrukować sobi etrasy egzaminacyjne i... pojeździć nimi
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2010, 18:04   #147
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

W Krakowie też nie ma ustalonej trasy na B, tylko na A. Pojazdy egzaminacyjne widać coraz częściej w miejscach, gdzie ich wcześniej nie bywało. To akurat dobry trend. Natomiast motocyklowo jest marnie, a do egzaminu przystępują często ludzie, którzy naprawdę nie powinni. I, niestety, zdają... Ceny kursów i ilość wymaganych godzin praktycznych mówią same za siebie.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2010, 18:12   #148
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,355
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 33 min 0
Domyślnie

Bzdurą jest "nauka" tylko pod kątem egzaminu jak i stosowanie jednej trasy.
To jest produkcja a nie nauka.
Niestety większość pseudo instruktorów tak robi, więc się potem nie dziwcie że na drogach jest tyle gamoniów.
Co gorsze u przyszłych kierowców sporadycznie widać ochotę nauczenia się a głównie przejawiają zdobycie prawa jazdy a jedno z drugim ma niewiele wspólnego.
Ponad 8 lat spędziłem w"L"ce i nigdy sobie nie pozwoliłem na olanie jakości.
Dzięki temu mimo że już 5 lat nie uczę to nadal odbieram telefony od ludzi którzy dostali je od moich kursantów, nawet tych z którymi jeździłem przed 10-12laty z zapytaniem czy mogą się zapisać.
Z motocyklistami najczęściej jeździłem siedząc z nimi na motocyklu. A placowa 8ka była tylko dodatkiem do wielu innych ćwiczeń mniej lub bardziej ekstremalnych jak na kursanta.
Nie rozumiem tych co to idą po najmniejszej linni oporu.
Również nie wypisujcie( gdyby ktoś miał zamiar) że kurs nic nie daje...... chociaż owszem macie rację że nic nie daje ale pod warunkiem że traficie na pseudo instruktora który tylko patrzy na zegarek kiedy się skończy godzina a nie jest zainteresowany nauką.
Jeśli te 20 czy 30 godzin przejeździcie z instruktorem któremu się chce dobrze wykonywać robotę to efekty będą dobre.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 12.11.2010 o 18:15
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2010, 19:36   #149
Daddy
 
Daddy's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Kalisz
Posty: 142
Motocykl: RD07a
Przebieg: 48000
Daddy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 17 godz 17 min 2 s
Domyślnie

Ja trafiłem na takiego instruktora, który po godzinie na mieście i przejechaniu paru ósemek stwierdził że nie ma sensu abym więcej jeździł i zapisał mnie na egzamin, za to na kat B miałem bardzo dobrego instruktora, można powiedzieć pasjonata w tym co robił. Uczył nie tylko jak zdać egzamin ale też jak jeździć po otrzymaniu prawka.
__________________
XRV750 RD07A
Daddy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2010, 23:32   #150
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Bzdurą jest "nauka" tylko pod kątem egzaminu jak i stosowanie jednej trasy.
To jest produkcja a nie nauka.
Niestety większość pseudo instruktorów tak robi, więc się potem nie dziwcie że na drogach jest tyle gamoniów.
Co gorsze u przyszłych kierowców sporadycznie widać ochotę nauczenia się a głównie przejawiają zdobycie prawa jazdy a jedno z drugim ma niewiele wspólnego.
Ponad 8 lat spędziłem w"L"ce i nigdy sobie nie pozwoliłem na olanie jakości.
Dzięki temu mimo że już 5 lat nie uczę to nadal odbieram telefony od ludzi którzy dostali je od moich kursantów, nawet tych z którymi jeździłem przed 10-12laty z zapytaniem czy mogą się zapisać.
Z motocyklistami najczęściej jeździłem siedząc z nimi na motocyklu. A placowa 8ka była tylko dodatkiem do wielu innych ćwiczeń mniej lub bardziej ekstremalnych jak na kursanta.
Nie rozumiem tych co to idą po najmniejszej linni oporu.
Również nie wypisujcie( gdyby ktoś miał zamiar) że kurs nic nie daje...... chociaż owszem macie rację że nic nie daje ale pod warunkiem że traficie na pseudo instruktora który tylko patrzy na zegarek kiedy się skończy godzina a nie jest zainteresowany nauką.
Jeśli te 20 czy 30 godzin przejeździcie z instruktorem któremu się chce dobrze wykonywać robotę to efekty będą dobre.
Oczywiście, że bzdurą jest produkcja osób zdających egzamin. Ja też część godzin przejeżdżam z kursantami na jednym motocyklu, mam kilka różnych sprzętów do dyspozycji - łącznie z lekkim enduro. Po ćwiczeniach, których uczę, ósemka jest formalnością i z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie jestem pseudoinstruktorem. I właśnie dlatego nikt mnie nie przekona, że w dwadzieścia godzin można kogoś nauczyć jeździć na motocyklu. Można trochę pokazać, jak się uczyć, jak ćwiczyć, co czytać ale to zdecydowanie za mało. 20 godzin praktyki to 10 dwugodzinnych jazd, czyli 10 spotkań.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.