Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.02.2019, 15:01   #61
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Rama już jest niebieska

Rama odebrana. Oczywiście idealnie nie było - kilka miejsc na ramie nie zostało pomalowanych (różne zakamarki). Ramę oddawałem do zakładu co raczej zajmuje się malowaniem wszelakich konstrukcji, nie wiem jakie mają pojęcie o motocyklach. W każdym razie facet zrobił piaskowanie + podkład cynkowy + proszek (wire blue, RAL5005).
Z wad jeszcze zostało pomalowane gniazdo główki ramy i zapomnieliśmy zabezpeiczyć jeden gwint w ramie od rolki łańcucha. Na temat VIN gadałem z facetem i faktycznie postarał się, nadal da się go przeczytać (podobno nie piaskował VIN-u tylko chemicznie ściągał z niego farbę). No i dupa, bo bagażnik zapomnieliśmy oddać, będzie trzeba znowu tam lecieć ... . Generalnie jest spoko i zapłaciliśmy 450 PLN

To co nie zostało pomalowane, pomalowałem podkładem antykorozyjnym "na rdzę".

Następnie użyłem akrylowego lakieru dorabianego w lakierni samochodowej (jak dobrze znać kod koloru ) z osobnym utwardzaczem. Wydaje mi się, że całość powinna zagwarantować dobrą jakość powłoki.

Z tego co sprawdzałem to wahacz wchodzi bez problemu, amor centralny też. Łącznik wahacza z amortyzatorem ma delikatny problem wskoczyć do ramy, ale brakuje dosłownie ułamek milimetra. Myślę że w jednym miejscu delikatnie przejadę i wskoczy na swoje miejsce. Z wiekszością szpilek jest problem, bedzie trzeba też delikatnie podszlifować.


Jak zwykle, całość na filmiku z opcją napisów PL:



I proszę nie bić za szlifowanie gniazda główki ramy - starałem się robić to delikatnie jak tylko to możliwe. Zbiornik oleju jest w planie przepłukać ropą i przedmuchać kompresorem aby mieć 99% pewności, że nie ma tam żadnego syfu.


Podsumowanie:

Piaskowanie + proszek 450zł
Podkład, dorabiany lakier, utwardzacz 32zł
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2019, 10:14   #62
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Kolejna część, tym razem Łącznika wahacza/amortyzatora/ramy.

Generalnie po rozbiórce i czyszczeniu wyglądało to całkiem spoko. Łożyska igiełkowe i ich wbudowane uszczelniacze wyglądały bardzo fajnie. Same łożyska nie miały żadnego luzu, tulejki łożysk stan idealny, zero korozji. Taki stan chyba zawdzięczamy kalamitkom i temu, że ktoś regularnie pchał tam smar. Te podkladki (kubeczki) z uszczelniaczami też nie były wytarte, pasowały całkiem ciasno. Normalnie tylko czyścić i składać

Jedynie do wymiany był uszczelniacz przy łożysku sferycznym do którego montowany jest amortyzator (ciekawe, nawet nie wiedziałem, że jest taki typ łożyska). Dwa uszczelniacze kupione o numerkach 09285-17001-000 po około 15 zł sztuka.

Podczas czyszczenia rozpadło się łożysko igiełkowe (bez koszyczka). Niby igiełki były okragłe i błyszczące, beż żadnych przetarć czy śladów, na samym łożysku nie było luzu więc wyglądało również w porządku. Koniec końców igiełki wrzuciliśmy do łożyska i tak będzie działać.


Moja metoda na czyszczenie to namaczanie w płynie do mycia silnika (uzywam K2 AKRA jeśli kogoś interesuje, polecam też używać rękawiczek i ochronę na oczy, aby przy szczotkowaniu nie wpadło nam do oka). Brud ładnie się poddaje po ruszeniu go szczoteczką do zębów. Jak już wyczyścimy to nalezy zmyć ten płyn wodą - jak pozostawimy do wyschnięcia to zrobią się nam zacieki, nie do umycia. Na sam koniec dla pewności wszystko psikam zmywaczem do zacisków hamulcowych.

Wszystkie łożyska smaruję smarem Castrola XHP 222 (kiedyś ktoś polecał na forum i sobie zapisałem nazwę).

Fajną sprawą okazała się smarowniczka. Używam jej bez końcówki aby smarować "palcem", a jak trzeba psiknąć smarem do kalamitki to ją przykręcam końcówkę. Zawsze miałem problem, że po pewnym czasie w wiaderku ze smarem pojawiał się syf jak nabierałem smar czymś brudnym. Teraz ze smarowniczką nie ma tego problemu . Taka mała jak na filmiku kosztowała chyba 20-30zł, o ile pamiętam jej pojemność to około 200ml.


Całość prac przedstawiona na filmiku, dla uważnych kilka razy było wiać moje łapy, resztę prezentuje właścicielka motóra:




Podsumowanie:

2x uszczelniacz 09285-17001-000 30zł,
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2019, 11:55   #63
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Wahacz już gotowy

Było wymienić w nim tylko uszczelniacz osi wahacza, ten w kształcie kubeczka: OEM 61262-28010 (około 32zł sztuka), łącznie 2 sztuki czyli serwis za 64zł.
Wszystkie szklanki, łożyska w stanie perfekt, a sprzęt z 93r. Za to mega szacun.


Przebieg prac udokumentowany tutaj:




Co do pozostałych prac:


-amor centralny gotowy, w sumie to tylko wymiana oliwy, reszta była ok (filmik się robi)

-lagi w częściach, wyczyszczone, części jednak kupiliśmy za mało (nowe osłony gumowe, uszczelniacz olejowy i uszczelniacz przeciwpyłowy, olej 10W ...), okazało się, że panewki są wytarte i jednak trzeba dokupić nowe. Z ceną trochę kaszana bo kosztują po 100 i 60zł za sztukę. Zestaw naprawczy niby z allballs jest, ale inny rocznik (97+ i do SE). Kupiłem i sprawdzę, jak nie będzie pasować to odeślę. Na pocieszenie te panewki 100zł za sztukę są takie same jak w XR (mam stare ale już trochę widać na nich zużycie, ale wymiary te same. Te drugie w XR są dłuższe). Jak nie uda się z tym zestawem z DR350SE to kupię taki do XR400 za 130zł i będę miał 2 panewki po 100zł do DR i 2 dla siebie na zapas do XR, a do tego dokupi się 2 panewki OEM po 60zł. Dodatkowo trzeba dokupić jeszcze kilka oringów do zawiechy.

-zaciski też są w częściach. Wszystko jest ok, tylko tylny hamulec ma zniszcozny uszczelniacz przeciwpyłowy. Najgorsze jest to, że nie idzie kupić zestaw naprawczego (kupilem już 2 i 2 były złe - raz kupiłem z rocznika wyżej bo niby numer części się zgadzał, ale gumki przyszły jakby na zacisk przedni a nie tylny. Raz pomyliłem się z numerkiem zestawu tourmaxa. Tak więc pozostaje chyba OEM, do kupienia tylko komplet tłoczek + 2 gumki za 130zł). Do tego idzie oplot stalowy przód i tył (zamówiłem sobie też komplet do XR). Oczywiście żle zrozumiałem opis aukcji i kupiłem 5cm za krótkie. Odesłałem i czekam teraz na poprawione. Generalnie ostatnio jakoś zakupy często są nietrafione

- przydałboy się przyspieszyć, aby bujnąć się na rajd bieszczadzki pod koniec maja

Podsumowanie:

-uszczelniacze osi wahacza, 2 sztuki OEM 61262-28010 czyli 64zł.
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2019, 21:22   #64
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Panewki do DR przyszły. Zestaw to AllBalls 38-6033 (zestaw do DR350 97-99, DR350SE 98-99).



Generalnie panewki w DR350S(P) 1993 mają wymiary:
51152-07D00 panewka pracująca wewnętrzną stroną śr. zew. 47mm, ścianka 2mm, wysokość 15mm:



51121-14D00 panewka pracująca zewnętrzną stroną, śr. zew. 44mm, ścianka 1mm, wysokość 15mm:



W zestawie All Balls panewka „51121-14D00” ma wysokość 20mm. 51152-07D00 jest OK. W zestawie mamy gratis pierścienie zabezpieczające (pasują do DR350SP) i jakieś podkładki miedziane, nie pasują do niczego. Generalnie kupując ten zestaw mamy rozwiązany problem z dwoma panewkami, co w suzuki kosztują po 100zł. Teraz pozostaje dokupić 2x51121-14D00.

Kupiłem też zestaw naprawczy do gaźnika PSYCHIC XU-07362 22PCS DR350SE 94-99. Strzał w 10 Zestaw pasuje też do DR350SP. Zestaw jest mega, jest w nim dosłownie każda najmniejsza pierdołka. Dysza główna 127,5, wolnych 37,5. Dla porównania też średnio trafiony zestaw z aliexpres (pisałem wcześniej, zła membrana, dysze, igłica...) i zaworek ssania (jest ok) również od chińczyka.



Przewody w oplocie już są poprawnej długości. Jak ktoś chce, to do DR350S kupujemy L=600mm (końcówki 60stopni oraz 30 stopni w bok) oraz L=1400mm (końcówki 45 i 15 stopni) - ale nie ręczę za końcówki bo kupowałem jeszcze zestaw do XR i mogłem pomieszać, a karteczkę z wymiarami gdzieś zapodziałem . Cena około 95+130zł, kupiłem u „desmo999” na allegro i mogę polecić. Jeszcze źle zmierzyłem i odsyłałem… poprawka praktycznie w cenie ponownej wysyłki. Przewody testowane na 250bar, co ciekawe ponoć skręcamy końcówki momentem 10Nm(!) … wydaje się być tyle co nic.







Gratis jeszcze zdjęcie Amora centralnego po czyszczeniu i wymianie płynów ustrojowych.



__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2019, 10:06   #65
grohot
 
grohot's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: FZG
Posty: 289
Motocykl: RD07a
Przebieg: 22000 +
Galeria: Zdjęcia
grohot jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 10 min 30 s
Domyślnie

Fantastyczna robota!
Ostatnio dobrałem się do gaźnika w KTM 640, ten wasz mikuni i tamten ma wizualnie bardzo podobne bebechy, ciekawe jak z rozmiarami dysz.
__________________
Africa Twin, w języku czarnych stóp "Ta, na której nie posiedzisz"
http://forum.transalpclub.pl/viewtop...?f=183&t=20686
grohot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2019, 14:06   #66
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 godz 16 min 0
Domyślnie

I weż tym w błoto poźniej wjedź
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2019, 10:20   #67
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

grohot: jest taka opcja. W DR350 jest BST33, w KTM640 z tego co widzę BST40. Więc to samo, tylko średnica większa

Lucky Luke: jak się uda, to już pierwszego dnia będzie kamuflaż z błota (jak naturalnego nie będzie to zawsze jest w sprayu ). Teraz jest szansa zrobić generalny serwis, potem ma to jeździć - najlepiej do końca świata.
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2019, 00:14   #68
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Udało się wyszkiełkowć zaciski, pompy i jarzma. Szkiełkowanie około 4h kompresorkiem 24l z jednym cylindrem (najtańszy z lerroya).

Pistolet samoróbka, nawet fajnie działał ale ciśnienie z 8 bar spadało do 6 w jakieś 15 sekund... . Do piaskowania zrobiłem jeszcze komorę z pudła plastikowego z pokrywą - 2 otwory na ręce z rękawami ze starej bluzy i gumowe rękawiczki.

Nawet fajnie to wyszło, ale oczywiście mogło być lepiej.




__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures

Ostatnio edytowane przez CzarnyCzarownik : 23.04.2019 o 09:35
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2019, 18:32   #69
tadzik
 
tadzik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: Rzeszów
Posty: 571
Motocykl: RD03 czeka na reanimację
tadzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 2 dni 56 min 27 s
Domyślnie

A czego używałeś jako materiału ściernego?
tadzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2019, 20:04   #70
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Mikrokulki szklane 100-200um.
Jutro w planie mam jeszcze sodowanie gaźnika - ciekawe co z tego wyjdzie.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
dr350 , odbudowa , rebuild

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Historia pewnego wyjazdu 7Greg Trochę dalej 217 21.01.2022 15:31
Historia pewnego mostu. Zet Johny Inne tematy 12 07.04.2014 15:46
Historia pewnego pomysłu czyli zapraszamy na Letni Zlot FAT 2013 Mat Imprezy forum AT i zloty ogólne 53 19.04.2013 09:15
Historia pewnego dialogu podos Inne tematy 7 16.10.2008 20:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.