Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.02.2018, 08:45   #221
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 7 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Ci co widzieli twierdza ze sa przykrecone od dolu.
Na internetach jest foto że som przykręcane
__________________
www.grzechunakolach.pl
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2018, 12:24   #222
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 10 min 51 s
Domyślnie

W UK pierwsze ATAS trafiają do nowych właścicieli... no niecałkowicie... jest mały problem.
ATAS nie ma (jeszcze) w bazie danych żadnej z tutejszych firm ubezpieczeniowych, więc nowi własciciele są odsyłani z kwitkiem (tj. nie mogą ubezpieczyć moto) albo w "najlepszym" wypadku dostają propozycje zapłaty składek ok. 3 razy wiekszych niż za standardową NAT.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2018, 12:29   #223
motif
Banned


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 538
Motocykl: xt660z, ktm 500exc, nc750x
motif jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 22 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
W UK pierwsze ATAS trafiają do nowych właścicieli... no niecałkowicie... jest mały problem.
ATAS nie ma (jeszcze) w bazie danych żadnej z tutejszych firm ubezpieczeniowych, więc nowi własciciele są odsyłani z kwitkiem (tj. nie mogą ubezpieczyć moto) albo w "najlepszym" wypadku dostają propozycje zapłaty składek ok. 3 razy wiekszych niż za standardową NAT.
a co za różnica stara czy nowa dla ubezpieczalni? cena wyższa i tyle, więc stawka też.
motif jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2018, 21:19   #224
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie

Wreszcie jakas sprawiedliwosc 😜
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 23:15   #225
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 19 godz 11 min 33 s
Domyślnie

Byłem dziś na targach i macałem ATAS i pogadałem z Simpsonem, chyba jedynym Polakiem który pojeździł ma Adventure Spotr.
https://www.facebook.com/SimpsonRide...3858524487988/
Na żywo ATAS wygląda pięknie, kolory robią robotę i do tego nie potrzeba nikogo przekonywać. Jest wyższa i przez większy zbiornik wydaje się sporo masywniejsza od zwykłej. Zaliczyłbym to na plus do jazdy po asfalcie, ale w terenie wolałbym zwykłą w szczególności, że szerszy zbiornik jest w AS bardziej narażony na wgniecenia przy glebie.
Mocowanie prawego podnóżka rzeczywiście jest stalowe i ma inny kształt, same pegi są trochę większe, ale w porównanie z tymi z ktm 1290 adventuje r nadal są małe.
Podnóżki pasażera są przykęcane od dołu subframe i to robi zajebistą różnicę, bo nie będą już się wbijać w tył łydki.
Plastiki ogona są całkowicie inne, można odręcić samo mocowanie rejestracji. Bagażnik stalowy; mam mieszane uczucia, bo będzie trudniej przykręcić do niego płytę pod kufer np. givi, a przypadki łamania się oryginalnego plastikowego były jednostkowe i spowodowane raczej durnym pakowaniem w aluminiową centralkę ciężarów. Choć sam tył w nowej wygląda zgrabniej.
Malowana rama na biało z jednej strony wygląda fajnie, ale już wyobrażam sobie jak trudno będzie utzymać ją w czystości(miałem białą ramę w bigu i byłą przebarwiona na zółto i widać było na niej smar, odciski bródnych palców itp.)
Gmole, czy tam wieszaki na halogeny to ponury żart, a osłona silnika nie jest lepsza, mimo że wygląda solidnie jest z cienkiej blachy, nie chroni boków silnika, i jest mocowana do ori gmolów a z prawej strony do śrub dekla jest przykręcona blaska 1mm do której przykręcona jest osłona...
Podszedłem do Simpsona zagadać, na moje pytanie czy warto zamienić 2017 na 2018 odpowiedział, że jedynym powodem zmiany może być zawias, i od razu zapytał czy naprawdę potrzebuje taki wielki zbiornik? No w przeciągu 10tyś. km. na mojej at przydałby się ze 3 razy na autostradzie...
Mówił, że różnica w pracy silnika jest niewielka, troszeczkę gładziej wkręca się na obroty mocy nie ma więcej. Dzwięk z nowego wydechu jest kozacki.
Zawias po pierwsze wyższy, po drugie sztywniej zestrojony i nie buja już tak w zakrętach jak starą(wg, niego to była jedyna wada poprzedniego modelu). Przy zatankowanym pełnym zbiorniku czuć większy ciężar i trochę gorzej się nią manewruje przy niskich prędkościach.
Za to strasznie narzekał na licznik, mówił że jest dużo gorszy od starego, mniej czytelny, i odbija światło i nie, że w słońcu słabo widać, przyłożył dłoń blisko licznika i nie dało się z niego nic odczytać tylko było widać odbicie ręki...
Zapytany o tryby jazdy powiedział; moim ulubionym trybem jazdy jest ten, poklikał i wyłączył wszystko... poza tym jeśli ktoś czuje się niepewnie, to może sobie TC na jedynkę ustawić reszta ustawień jest niepotrzebna...

Tyle z moich wrażeń. Na targach zawsze motocykle robią na mnie gorsze wrażenie, niż w rzeczywistości, więc na ulicy na fajnych oponach AS będzie wyglądać zjawiskowo...
Dla mnie ideałem i to samo powiedział Simpson byłby mój model z wyższym zawiasem od AS, dodatkowa elektronika jest dla mnie minusem, płyę pod silnik i gmole i tak trzeba zmienić.
Coś się pomyśli.

ps. ale bym sobie pojeździł.... ZIMO WYPIERDALAJ!!!
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.

Ostatnio edytowane przez madafakinges : 04.03.2018 o 23:22
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 23:25   #226
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,585
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 22 min 24 s
Domyślnie

Super.
Konkrety to lubię.

motokanapy.pl
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 23:26   #227
motif
Banned


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 538
Motocykl: xt660z, ktm 500exc, nc750x
motif jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 22 min 36 s
Domyślnie

ciekawe czy nowe, stalowe mocowania podnóżków by podeszły do starej wersji... Wtedy by można nową sobie darować bo większy/cięższy bak mi nie potrzebny. Zawiasy są większe w nowej tylko po to żeby cięższy zbiornik utrzyały.
motif jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 23:32   #228
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 19 godz 11 min 33 s
Domyślnie

Raczej podejdzie, wydaje mi się, że śruby mocowania do ramy są w tym samym miejscu, ale trzeba by zmienić razem z podnóżkiem, bo ma inne mocowanie.
Zawias nie tylko ma twardsze sprężyny, ale przede wszystkim zmienione odbicie, dzięki temu moto nie pływa przy dużym załadunku/dynamicznej jeździe w winklach.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2018, 00:37   #229
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Ciekawe czy w AD 2018 też będą ramy rdzewieć
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2018, 07:49   #230
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Jakby dało się podmienić stary zawias na nowy to byłoby idealnie, oby tylko przewody hamulcowe pozwoliły swoją długością, wtedy wystarczyłoby tylko wilbersa rozkręcić żeby był te 2 cm dłuższy. Pytanie ile cały nowy zawias i czy wtedy cenowo nie zbliży się zbytnio do Olihnsa.
No to trzeba poczekać aż będą jazdy próbne u dealerów


To jeszcze polskie porównanie, tzw. salonowe.
Nie ma kufra dedykowanego, można se karimatę przypasać hehe

https://www.youtube.com/watch?v=EBFUA5Fzq98

Ostatnio edytowane przez radiolog : 06.03.2018 o 21:12
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Merino project 2018 Emek Dział Producentów i Dostawców 731 12.03.2024 19:58
2018 Stany Grzechu2012 Umawianie i propozycje wyjazdów 30 19.02.2018 08:19
Gruzja 2018, macie kontakt na wynajem motocykla? marekmoto1 Inne tematy 11 02.11.2017 19:21
Rojsa bez wizy w 2018 wilq.bb Kwestie różne, ale podróżne. 1 10.11.2015 17:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.