Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.01.2019, 10:08   #51
marcos
 
marcos's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: warszawa / siedlce
Posty: 366
Motocykl: RD03
marcos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 10 godz 27 min 46 s
Domyślnie

Może w Twoim przypadku, zdobędziesz spore doświadczenie i z czasem otworzysz własny interes ale to wszystko wymaga ogromnego poświęcenia i raczej na pasje już czasu Ci nie starczy bo wtedy gdy jest czas na jazdę motocyklem (sezon) Ty będziesz najbardziej urobiony!!!!

- Też mi się tak wydaje że IT jest bezpieczniejsze niż praca fizyczna na starość A mechanik to w dużym stopniu praca fizyczna ?
marcos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2019, 10:23   #52
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ważny aspekt poruszyłeś marcos - o ile będziemy za te 20 lat to już na pewno nie młodzi. Niektórzy może schorowani, dotknięci jakimś artetyzmem czy chorobami kośćca z kręgosłupem na czele... Co wtedy? Jak będzie wyglądała praca mechanika i ile będzie zarabiał?

Mam znajomego lakiernika proszkowego, bardzo dobrego fachowca, który pracuje sam od lat i od lat leczy się na kręgosłup :/ mówił mi, że nie zna żadnego ślusarza, który nie miałby rozwalonego kręgosłupa.
Praca przy sprzętach w wymuszonej pozycji też nie jest SPA zapewniam...

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2019, 10:47   #53
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,378
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 29 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post

Mam znajomego lakiernika proszkowego, bardzo dobrego fachowca, który pracuje sam od lat i od lat leczy się na kręgosłup :/ mówił mi, że nie zna żadnego ślusarza, który nie miałby rozwalonego kręgosłupa.
Praca przy sprzętach w wymuszonej pozycji też nie jest SPA zapewniam...

m
myślę, że nie ważne jaka dziedzina i branża... kręgosłup i tak siada jak się o niego nie dba.... taka ją nasza anatomia...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2019, 13:39   #54
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Stomatologowi też siada kręgosłup. Tu przynajmniej możesz gadać że skrzynie sam wyciągasz w 18minut, i leżanki są dla frajerów itp. Będzie o czym opowiadać. A stomatolog?
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2019, 13:44   #55
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,369
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 19 godz 24 min 32 s
Domyślnie

Fihu jak będziesz miał długą siwą brodę upaćkaną przypalonym olejem to zmienisz zdanie
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2019, 13:58   #56
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

... od pracy w MCdonaldzie przy frytkach?
Już zmieniłem zdanie, dlatego piszę z przymrużeniem oka
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2019, 08:26   #57
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Nie ma nic za darmo. W korpo jesteś anonimowym trybikiem (nawet jeśli myślisz, że nie jesteś to jesteś) i jak będzie potrzeba to cię stamtąd wykopią nie istotne jak piękny uśmiech byś miał.

W branżach "niezależnych" od korpo i budżetówki trzeba się mocno narobić, żeby zarobić.

Zarabiasz jako informatyk 10 000zł za 8 pracy jako pracownik firmy. Żeby zarobić tyle samo jako mechanik/budowlaniec/... musisz działać sam na własnym rachunku - w takim przypadku nie ma L4/płatnych urlopów/13yastek/srastek/karteczek multisport. Multisport masz codziennie w robocie, nie chorujesz bo się nie opłaca. Nie ma mowy, żeby ktokolwiek mnie zmusił do pracy w korpo. Tylko na własnym.

W temacie ze sprawdzonych źródeł... Mechanik w Mercedesie Duda zarabia ~6000zł na rękę na umowę o pracę. Mercedes Wróbel też podobnie. Musi to być człowiek rzetelny, profesjonalista, nie idący na skróty ale też pod stałym terrorem czasowym z administracji. Plusy to wychodzisz z pracy i nic cię nie obchodzi. Mercedes kasuje 250zł za zwykłe osobówki, busy itp. 450zł za E-klasę, jakieś wypaśniejsze zwyklaki i stare AMG. 600zł za nowe AMG i S-klasy, 1000zł za Maybachy. Za roboczogodzinę oczywiście.

Mechanik z własnym zakładem na peryferiach Wrocławia lub na wioskach (dobry, szybki, któremu jeszcze się chce) 10-15 000zł miesięcznie. Może nawet więcej jeśli ma skutecznych ludzi.

Glazurnik w firmie 5000zł, glazurnik na swoim 10 000-15 000zł. To samo z dekarzami, stolarzami, ślusarzami,...


Dodatkowo trzeba zauważyć, że do pracy solo musisz inwestować swoje pieniądze na rozwój. To nie jest praca typu przychodzę do pracy na 8 wychodzę o 16 i mam spokój. Dopóki traktuje się to jako jedną z pasji życiowych to jest spoko.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2019, 08:52   #58
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 399
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 13 godz 22 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fihu Zobacz post
Stomatologowi też siada kręgosłup. Tu przynajmniej możesz gadać że skrzynie sam wyciągasz w 18minut, i leżanki są dla frajerów itp. Będzie o czym opowiadać. A stomatolog?
stomatolog?! - w 18 minut wszystkie zęby Ci usunie - i ile wtedy będzie miał do opowiadania
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 08:32   #59
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 504
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 22 min 4 s
Domyślnie

CzarnyCzarowniku z Twoich wpisów wnioskuję ze masz to szczęście bycia jeszcze młodym Pewnie jeszcze przed 30, pewnie jeszcze nie masz dzieci żony i kredytu na mieszkanie czy dom. Jak założysz rodzinę, weźmiesz 0,5 mln kredytu na dom to już nie bedzieszmia czasu na głupie myśli zostania mechanikiem motocyklowy gdzieś na etacie za 3 tys czy nawet 5 w co wątpię i zapierdalanie aby starczyło na ratę. Założenie własnego warsztatu motocyklowego tez nie jest tanie, musisz mieć lokal, narzedzia, dobrych ludzi, wiedzę , potem zdobyć renomę, a czas nie stoi w miejscu. Ale masz super wykształcenie i bardzo przyszłościowa pracę oraz mieszkasz tam gdzie takich ludzi potrzebują. Trzymaj się wykształcenia j tego co robisz, jeżeli teraz nie zarabiasz 10 tys netto to szybko do tego dojdziesz tylko rozejrzyj się w koło Wrocławia, tam ciagle powstają nowe zachodnie firmy które szukają takich ludzi jak Ty, można ogarnąć kierownicze stanowisko czy lepsza prace za większa kasę albo przy ciekawszych rozwojowych projektach. Pomyśl co będziesz robil jak będziesz miał 40 czy 50 lat i dzieci na studiach. Ty możesz pracować zdalnie dla kogoś z końca świata siedząc w basenie , tylko trochę cierpliwości i doświadczenia
Tez pracuje w korpo z branży budowlanej , juz na kierowniczym stanowisku ale niestety nie jestem programistą i o ile kasa się zgadza nie jest tak stabilnie jak mogłoby być u Ciebie.

Ostatnio edytowane przez lotnik : 12.02.2019 o 09:38
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 11:42   #60
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 44 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lotnik Zobacz post
Tez pracuje w korpo z branży budowlanej , juz na kierowniczym stanowisku ale niestety nie jestem programistą i o ile kasa się zgadza nie jest tak stabilnie jak mogłoby być u Ciebie.
Od kiedy lotnicy pracują w branży budowlanej
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.