Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.04.2014, 01:02   #131
mroova


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wawa
Posty: 21
Galeria: Zdjęcia
mroova jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 30 min 29 s
Domyślnie

Ja mam w tej chwili zestaw TKC, ale tył jest na wykończeniu. Chciałem zmienić właśnie na Mitasa, ale czytam ostatnio bardzo dobre opinie o Metzeler Karoo 3. Podobno bardzo przyjemne do jazdy i ciche na asfalcie. Dzięki dużej odległości między "pasami" (kostkami tego nazwać nie można), łatwo oczyszcza się z błota. Planuję ją wypróbować.
Niestety mój budżet nie przewiduje opony na sam wyjazd. Chcę na niej polatać przynajmniej do końca sezonu, a po Rumunii będą głównie dojazdy do pracy po czarnym

krzysek99, pewnie, przyłączaj się

Ostatnio edytowane przez mroova : 19.04.2014 o 01:05
mroova jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2014, 12:10   #132
krzysek99


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: siedlce
Posty: 34
Motocykl: RD07a
Przebieg: 103000
krzysek99 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 46 min 6 s
Domyślnie

Ja mam zestaw TKC (tył do wymiany ) zamiana ewentualnie na mitas E09 z racji tego że TKC ginie w oczach na asfalcie . Pytanie tylko jak mocno chcecie harcować w terenie ? Czy jazda szutrami , szlakami ,czy na azymut itp ? Szarpania się gdzieś w patykach z afryką się nie boję (sama przyjemność hehe) .Pytam ,bo nie chciałbym psuć zabawę lub ograniczać resztę grupy sytuacjami typu ''gdzie on się znowu podziewa tam z tyłu''
krzysek99 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2014, 13:59   #133
DeKa


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Oslo
Posty: 84
Motocykl: XRV 750 rally, KTM 625SXC, TXC 310
Galeria: Zdjęcia
DeKa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 29 min 2 s
Domyślnie

Mam nadzieje że wystąpi każdy z tych elementów po trochu. Dla mnie to też będzie pierwszy wypad na niedawno kupionym sprzęcie więc też nie stawiam przed sobą ambitnych założeń bo po prostu będę się uczył nowego sprzętu. Sama idea wypadu na lekko, kojarzy mi się z rodzajem wypadu typu minimalizm w osprzęcie, po to aby dojechać tam gdzie z 5 torbami się nie da dojechać. O ile nie będzie dużo błota to myślę że ekipa ma potencjał aby się dobrze bawić i azymutów też spróbujemy, bo to w sumie kwintesencja offu . Grunt aby było bez napinki i pomimo zaciśniętych zębów aby uśmiech z facjaty nie schodził. Mam nadzieje że wszyscy jadą się po prostu dobrze bawić i maksymalnie wyszumieć. Pożyjemy zobaczymy, ja już formę szlifuję aby twardkim być a nie miettkim .
DeKa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2014, 19:51   #134
DeKa


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Oslo
Posty: 84
Motocykl: XRV 750 rally, KTM 625SXC, TXC 310
Galeria: Zdjęcia
DeKa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 29 min 2 s
Domyślnie

Tak z fajnych Rumuńsko -forumowych klimatów to przypomniał mi się stary film dużego i ekipy, w sumie nie ten rejon kraju ale klimaty mi się nawet po pięćdziesiątym oglądnięciu filmiku podobają.
https://www.youtube.com/watch?v=PIOcpGP6MoY
Dziś było trochę czasu więc przygotowałem sobie wszystkie mapy na GPS. Jeśli ma ktoś z ekipy ciekawe miejsca które chciałby odwiedzić, jakieś traski, pasuje to przygotować przed wyjazdem aby na miejscu po prostu z tego korzystać.

Ostatnio edytowane przez DeKa : 20.04.2014 o 19:53
DeKa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2014, 10:10   #135
magrafb


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Olsztyn
Posty: 135
Motocykl: nie mam AT jeszcze
magrafb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 21 godz 48 min 12 s
Domyślnie

Po długich i burzliwych naradach jestem wstanie potwierdzić swój udział w wyprawie, dopisuję również kolegę Waldemara na WRce 450. Plan zakłada dowiezienie motocykli na przyczepie.
Na dzień dzisiejszy mam upatrzoną taką na 3 moto ( czyli jedno miejsce wolne). Jeśli byliby zainteresowani to być może udałoby się załatwić coś większego na 4 moto(niestety nie mam E więc laweciarstwo odpada). Start z Olsztyna, będę ciągną volvo V70. Gdyby był ktoś zainteresowany to dawać znać. Szacunkowy koszt 400pln od motoru.
magrafb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2014, 11:43   #136
mroova


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wawa
Posty: 21
Galeria: Zdjęcia
mroova jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 30 min 29 s
Domyślnie

magrafb, zakładam, że dopisujesz się do grupy lżejszej?
Jak z biwakowaniem? Chcecie założyć obóz w jednym miejscu i jeździć bez bambetli?

PS. Ja mam jeszcze dylemat w jakim jechać kasku?
Niestety nie dorobiłem się do tej pory duala. Mam Shoei XR-1000, który jest rewelacyjny na dojazd na kołach. Ale ma krótką szczękę, w związku z tym łatwo stracić zęby przy upadku w terenie Do tego w temperaturach 23+ można się w nim ugotować...
Drugi to lekki i przewiewny kask crossowy
Jak magrafb jedzie samochodem, to może mu podrzucę lekki kask do wozu i będzie git
mroova jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2014, 16:40   #137
DeKa


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Oslo
Posty: 84
Motocykl: XRV 750 rally, KTM 625SXC, TXC 310
Galeria: Zdjęcia
DeKa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 29 min 2 s
Domyślnie

Hej magrafb, ja jestem bardzo zainteresowany transportem, jeśli tylko macie ochotę pojechać przez Mielec bądź spotkać się gdzieś na trasie to super. Z tym że tak jak pisałem wcześniej, muszę być w sobotę spowrotem ze względu na samolot. Tak że w piątek jazda do bólu, ewentualnie pożegnalna noc na miejscu i najpóźniej w sobotę rano wylot z Rumunii. Do Mielca będzie ok 400 km więc bez napinki, samolot mam ok 21.

Ostatnio edytowane przez DeKa : 25.04.2014 o 18:11
DeKa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2014, 22:13   #138
magrafb


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Olsztyn
Posty: 135
Motocykl: nie mam AT jeszcze
magrafb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 21 godz 48 min 12 s
Domyślnie

Piszemy się do grupy lekkiej, co do kwestii biwakowych to mocno wybredny nie jestem. Namiot będzie wiec jeśli grupa ustali że jedziemy z bambetlami to jedziemy. Jak kręcimy się po okolicy na "lekko" to też dobrze. Z kaskiem to faktycznie dylemat jak i z oponami. Na miejscu kostki na trase... Twój kask zawsze można zabrać.
DeKa pewnie byśmy się dogadali Mielec jest po drodze praktycznie. Co do powrotu to można tak zrobić - sobota wczesnym rankiem wypad z rumuni, wieczorkiem w Mielcu (tam jest lotnisko i z tamtąd odlatujesz o 21).
Szczegóły do dogadania na coby wątku nie zaśmiecać.
magrafb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2014, 12:07   #139
mroova


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wawa
Posty: 21
Galeria: Zdjęcia
mroova jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 30 min 29 s
Domyślnie

Trzeba by odświeżyć temat. Z ostatnich postów zebrałem ponownie grupę drugą. Jeżeli coś się nie zgadza lub się zmieniło, to poprawiajcie:

1. mroova, Warszawa, XT660Z Tenere, na kołach
2. Graz, Warszawa, F650, na kołach
3. DeKa, Oslo, 625 SXC, na lawecie
4. krzysiek99, Siedlce, RD07a, na kołach
5. magrafb, Olsztyn, ?, na lawecie
6. Waldemar, Olsztyn, WR450, na lawecie

Na tyle osób na pewno przydadzą się dwie kuchenki. Poza tym do samochodu możnaby zabrać też inne zdublowane dobra wspólne. Dopisujcie się do listy:

Camping
Kuchenka gazowa lub benzynowa (MSR, Primus etc) - DeKa (butelka 450g)
Siekierka mała - mroova

Części i materiały
Łyżki do opon - DeKa
Dętki i zestaw naprawczy proponuję, żeby każdy wziął indywidualnie
Kompresorek - mroova
Zestaw naprawczy linek sprzęgła i gazu
Szeroka taśma zbrojona - GRAZ
Komplet zapasowych śrubek (różne rozmiary)
Klej epoksydowy (2Skladnikowy) + kropelka - GRAZ
WD40, tubka smaru łożyskowego, tubka silikonu

Nawigacja
Mapy ogólne - mroova - mam 1:700000 z 2008 roku, jak ktoś ma nowszą to lepiej
i szczegółowe papierowe
Przewodniki + mapa - GRAZ
mroova jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2014, 14:50   #140
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Pany, myślę, że może uda nam się gdzieś spotkać na miejscu.

Bądź co bądź Maramuresz będzie pod koniec maja kolonizowany przez Czarnuchów. Łącznie z samego FAT będzie nas chyba kilkanaście ludu. Może jakieś referendum wzorem rosyjskim?

TEl do mnie 664 Jeden Cztery Pięć 89 Zero. Jak będziecie na miejscu, to możemy się w ciągu dnia zzdzwaniać lub smsować.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sinior Najs Motorcikletta - Maramuresz 2014 Evvil Trochę dalej 138 04.08.2016 15:40
Maramuresz Evvil Umawianie i propozycje wyjazdów 144 08.02.2014 12:21
Maramuresz - 100 kilometrów offu solo [Sierpień 2011] bukowski Trochę dalej 21 08.01.2014 14:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.