Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.08.2008, 09:55   #1
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie Czy zna ktoś serca z allegro?

Witam Was!
Stoje przed dylematem remontu silnika lub kupna używki.
Robiąc kalkulacje w optymistycznej wersji wychodzą mi kwoty w jakich można dostać już używany kpl. silnik. Jest tylko ale.... Jaki stan, nie chce się wrypać w jakąś oliwiare, albo zakatowany wałek zdawczy itd.
Dlatego pytanie czy zna ktoś silniki które pojawiły się na allegro?
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2008, 12:10   #2
wlodar
Dołączył: Sobota, 14 Stycznia 2006
 
wlodar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: Gorzkie Pole/k.Poznania
Posty: 361
Motocykl: xl883 Iron
wlodar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 38 min 19 s
Domyślnie

Był taki jeden spod Poznania ale do rd07. gadałem z gościem i mówił że silnik ok wyjęty ze sprzęta nierejestrowalnego o przebiegu ok30-40kkm.
całkiem niezły. było kompletny, tyle że bez gaźników, który poszedł rok temu.
Poszukaj może jeszcze jest...
__________________
HD
wlodar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2008, 14:02   #3
bartol
...już nie taki świeży
 
bartol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pawłowice - okolice
Posty: 796
Motocykl: 1090R; 350EXC; 690R;
bartol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 46 s
Domyślnie

Vooytas - mam ten sam dylemat i dochodzę do wniosku, że jak koszty są porównywalne to chyba lepiej zrobić remont niż kupować. Wymienie talie i wiem co jest grane, a przy zakupie silnika cholera wie co wyskoczy po np. 1000 km. Tyle że jak sie zdecyduje to leci wszysko - uszczelniacze, łańcuszki rozrządu, wałek zdawczy, pierścienie i inne duperele typu uszczelki.
Jedyny problem który mnie męczy to, kto mi to zrobi - PORZĄDNIE ?
bartol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2008, 14:55   #4
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Bartol...fabryki nie poprawisz...niestety...lepiej miec rzeczywisty przebieg 50000 niz zero po remoncie...tylko zeby był ten przebieg....
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2008, 23:05   #5
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,727
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 23 godz 53 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Bartol...fabryki nie poprawisz...niestety...lepiej miec rzeczywisty przebieg 50000 niz zero po remoncie...tylko zeby był ten przebieg....
E...... bez przesady Puszek wiele rzeczy można poprawić po fabryce Skorygowanie kanałów dolotowych polerka denka tłoka zaworów prowadnic i wiele innych AT to nie F1
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2008, 07:23   #6
Maciach
Najlepszy mechanik afrykowy na ulicy Leopolda Lisa Kuli w Krakowie;-)
 
Maciach's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuf
Posty: 121
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Maciach jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 44 min 40 s
Domyślnie

Kazmir? a jeździłeś kiedyś japonią po generalnym remoncie?
Pan honda dobrze obmyślał swoje konstrukcje coby ich nie trzeba było poprawiać. wady produkcyjne faktycznie można usuwać...ale chyba raczej nie w japońskich silnikach. i tu zgodze się w 100% z Puszkiem, lepiej wsadzić orginał po50 tyś. niż remontować swój...wiem to z punktu widzenia kolesia co pracuje w serwisie:-) motocykle to nie samochody!!!!!!! jest to zupełnie inna technologia i nie pisze że tego sie nie da remontować bo sie da. ale sens jest składania TYLKO na nowych orginalnych częściach pakowanych w woreczkach z napisem honda.a to już nie lada wydatek. i trzeba jeszcze znaleść mechesa który nie spartoli roboty....i w takim wypadku silnik za 16-18stówek wydaje się dość sensownym rozwiązaniem, jeśli się tylko go dobrze obejrzy. ale to tylko moje skromne zdanie.

i pytanie: co chcesz tym osiągnąć? i jak powiedział ktoś mądry: "AT to nie F1"...tu sie nie walczy o każdego
konia mechanicznego ani czas na okrążenie:-) nie trzeba poprawiać fabryki ;-)

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.04.2013 o 06:35
Maciach jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2008, 09:15   #7
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maciach Zobacz post
ale sens jest składania TYLKO na nowych orginalnych częściach pakowanych w woreczkach z napisem honda.a to już nie lada wydatek.
A to ktoś robi remonty na używanych częściach ? Przecie koszt robocizny, uszczelek jest na tyle wysoki że nie opłaca się wsadzać guana do środka.
Problemem jest oczywiście znalezienie mechanika co to dobrze zrobi.
A jak sobie przypomnę przygody kumpla z zakupami silników do CXa to mi się odechciewa używek

pozdr
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2008, 09:35   #8
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrom Zobacz post
A to ktoś robi remonty na używanych częściach ?
IMO nie chodzi o uzywki, tylko o zamienniki. Jest roznica jakosciowa i (chyba przede wszystkim) cenowa pomiedzy gratami z logo a tymi bez..
A co do stosowania uzywanych czesci, to znam takich pacjentow (ale nie mechanikow, tylko uzytkownikow), ktorzy oszczedzaja np. na filtrze w skrzyni automatycznej "bo dobrze wyglada, czysty jest", tak samo na uszczelkach etc.

Cytat:
A jak sobie przypomnę przygody kumpla z zakupami silników do CXa to mi się odechciewa używek
Z uzywkami nie jest tak zle. Ja akurat remontowalem wiekszosc swoich reaktorow (w Mercedesach) ale jednego kupilem uzywanego (liczyl sie czas), przelozylem wtrysk etc., wsadzilem, odpalilem i jezdzil super. Z tym ze kupowalem od sprawdzonego sprzedawcy, ktory g*wna nie oferuje.
I cos mi mowi, ze kupie sobie (uzywany ) silnik do AT na zapas, taki za einkilo euro
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2008, 12:45   #9
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

A macie jakieś wskazówki co sprawdzić i jak w silniku gdy jest wymontowany czyli bez możliwości odpalenia?
Narazie co mi przychodzi to wałek zdawczy, można praktycznie bezinwazyjnie posprawdzać frezy.
Czy są jakieś detale typu czujnik luzu, syf pod deklem, wytarcie czegoś tam.... które zdradzą prawdziwy przebieg +/- 30tysiecy?
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2008, 12:54   #10
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vooytas Zobacz post
A macie jakieś wskazówki co sprawdzić i jak w silniku gdy jest wymontowany czyli bez możliwości odpalenia?
IMO ciezki temat.
Na silnikach do AT czy w ogole do moto sie nie znam, ale jesli chodzi o silniki to warto pamietac, ze sa one (s)tworzone po to, zeby dzialac/pracowac. Jesli ich poprawnie na dluzszy postoj nie zakonserwowano, to mozna sie zdziwic po wybudzeniu pacjenta z takiego snu zimowego (albo nawet w trakcie tegoz).

Wniosek: albo kupowac jezdzacy silnik, albo od sprawdzonego sprzedawcy (ktory sie na temacie zna).. albo w ogole (=ja bym takiego 'lezaka' od nieznajomego nie kupowal)
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.