Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 11.07.2017, 19:11   #1
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,002
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 1 godz 33 min 22 s
Domyślnie Zdławiony "szwajcar"

Miałem ostatnio okazję pogrzebać w kilku Afrykach ze Szwajcarii, sprawa dotyczyła wałków rozrządu. Wersje szwajcarskie (RD04, RD07 i RD07A) są dławione między innymi na wałkach rozrządu. Efekt jest taki że pomimo oddławienia gaźników i króćców Africa nie chciała za bardzo jechać więcej jak 140 km/h. Po wyjęciu wałków i ich pomierzeniu okazało się że wymiary krzywek są delikatnie mówiąc poniżej limitu, dla krzywek ssących limit jest 38,10 mm a wymiar zmierzony to 37,30 mm. Różnica może wydawać się niewielka ale dla zaworu uchylenie się o ponad 1 mm więcej to ogromna różnica. Efekt taki że po wymianie wałków Africa znacznie łatwiej wkręca się na obroty, no i oczywiście prędkość maksymalna znacznie wzrosła (ale o odczuciach po oddławieniu niech może napisze właściciel). Wałki "zdławione" oznaczone były literą "M" i "3" oraz "M" i "G" ale nie mam pewności czy to ma jakieś znaczenie bo miałem w międzyczasie w rękach kilka kompletów wałków i każde miały inne oznaczenia.
Przeglądając katalogi części (Africa RD04) znalazłem jeszcze kilka rzeczy które są inne (inne nr katalogowe) w motocyklach ze Szwajcarii w porównaniu do np.wersji niemieckiej - rurki emulsyjne (holder, needle jet) i iglice. Jeżeli miałby ktoś spisane oznaczenia rurek i iglic z wersji otwartej to proszę o wrzucenie tutaj.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"MoToGascar 2016" - motocyklem przez Madagaskar" Sub Trochę dalej 50 09.08.2016 14:20
"Oranżada"dla przyszłego "zdrajcy". MOTOMYSZA Wszystko dla Afrykańczyka 7 29.10.2012 20:21
Knajpa "Dwa koła" czy "Route 66" ? arturro007 Inne tematy 11 14.08.2011 13:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.