Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.01.2014, 16:24   #1
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie Pekin i okolice, ktoś może coś doradzić?

Wybieram się służbowo do dwóch miejscowości nieopodal (150km i 700km) Pekinu. Dolecę do Pekinu, a potem zamierzam jeździć szybką koleją.
Zastanawiam się, czy uda mi się trafiać na dworcach kolejowych, w taksówkach, hotelach na osoby spikające ingliszem. No i czy np perony itp będą opisywane tylko krzaczkami... Może ktoś tam był, coś wie, może coś doradzić?

No i zastanawiam się, czy przy okazji nie wyrwać sobie kilku dni na miejscu, czy jest tam po co... Miejscowości Tianjin i Qingdao.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2014, 17:42   #2
Kamyk


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Posty: 440
Motocykl: ST XTZ 750'89
Kamyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 6 godz 7 min 10 s
Domyślnie

Hej,

Wiele rzeczy jest opisane nie tylko krzakami. A ludzie na ulicy sami czasami zaczepiaja jak widza jak glowkujesz nad mapa. W Pekinie uwazaj na ludzi ktorzy sciemniaja w stylu: o jestes z Europy itp. gadaj, gadaja fajnie po angielsku a na koncu dopytuja sie gdzie idziesz i chca Ciebie naciagnac. Ale polecam DaTong, niedaleko Pekinu. Mile miasto z super swiatyniami.

Kamyk
Kamyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2014, 18:24   #3
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 28 s
Domyślnie

Ile masz dni wolnych?
Gdzie sie zatrzymujesz w Pekinie?

Rzut beretem(3 godizny jazdy) od Pekinu jest fajny kawalek muru
Przynajmniej taki byl, jak ja tam bylem w 2006
zrobilem treking po murze okolo 40 km
z czego 25 km po murze nieodrestaurowanym, a 15km po odnowionym
Jak wsiadziesz w Pekinie do jednego pociagu,to po 48 h wysiadasz w Tybecie
jestes na to gotowy?
Tez polecam
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2014, 18:31   #4
PokemonTC
 
PokemonTC's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dziki Wschód (podlasie)
Posty: 352
Motocykl: RD07B
PokemonTC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 7 godz 36 min 45 s
Domyślnie

W 2010 roku na dworcu PKP wszystko napisane tylko krzaczkami. Nie wyrzucaj biletu po wyjściu z pociągu bo jest potrzebny do ponownej kontroli by wyjść z dworca na miasto. W pociągu dwie konduktorki chodzą cały czas po przedziale i poprawiają co chwila bagaże. Pociągi szybkie i czyste. Można w nich się napić za darmo ciepłej wody. Trafiłem w lutym na ichniejsze święta to na dworcach był taki tłok normalnie wiosna ludów. Ale tak czy inaczej będziesz miło wspominał. Jak będzie potrzeba to odszukam kontakt do pewnej Chinki i z chęcią pomoże w tłumaczeniu przez telefon jak będziesz na miejscu.
PokemonTC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2014, 20:26   #5
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Dziękuję, Chłopaki.

Mirmił, na razie mam połączenie wylot 2 marca, powrót 7go, ale w tej samej cenie mogę wrócić 12go, a wtedy to już zrobią się wakacje :-)

3 godziny jazdy tą szybką koleją? Po murze bym połaził :-) Pamiętasz gdzie to jest i jak tam z noclegiem by było?

Pokemon TC, namiar chętnie, zawsze to jakaś deska ratunku w skrajnej sytuacji ;-)

Muszę poczytać jakiej pogody się spodziewać. Niestety na spotkania muszę wyglądać w miarę elegancko.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2014, 20:39   #6
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

A właśnie, jak to jest z tamtejsza koleją, bo mam rozbieżne info, czy można podejść i kupić sobie bilet, czy trzeba bilety rezerwować?
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2014, 21:02   #7
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

poczytam :-) Dzięki Elwoodzie
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2014, 21:54   #8
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Ludwiku, byłem tam przed rokiem niespełna miesiąc... Biletów kolejowych nie rezerwowałem, kupowałem z dnia na dzień... Sprawdź, czy Twój pobyt nie wypada w okresie jakiś świąt religijnych lub państwowych, bo wtedy bedzie masakra...
Pociagi sa różne... Od takich zatłoczonych, po superszybki i superwygodne CRH... W żadnym nie ma miejsc stojących tylko wszędzie siedzące numerowane...
Uwaga: CRH ma swoje własne dedykowane dworce zazwyczaj na obrzeżach miast...
Zazwyczaj na dworcu jest kasa, w której ktoś kuma po nagielsku cos więcej niż "I love you" i "Goog morning"... Ale na wiele nie licz... Bardzo przydaje się mapa, kartaka papieru i długopis: pokazujesz na mapie palcem punkt w który chcesz dojechać, rysujesz zachodzące słoneczko i łózko - to znaczy, że chcesz pociąg sypialny wieczorem... Niezła zabawa... Tylko uważaj, bo wokół Ciebie będzie tłumek ciekawskich...
Polecany tu Datong odradzam... Jedziesz się tam ok 8 godzin "zwykłym" pociagiem... A na miejscu okazuje się, że dojechałeś do takiego ichniejszego "Wałbrzycha"... Owszem, świątynie wykute w skale są fajne, ale takie same masz w Xian... Robione przez tą samą ekipę... I w bonusie terakotowa armia...
W pobliżu Datong są jeszcze wiszące klasztory...
Zamiast 8h do Datong lepiej pojechać w 6h do Szanghaju (koleją CRH)...
Na Wielki Mur koleją nie dojedziesz... Autobus + samochód... Im dalej na wschód od Pekinu tym lepiej (czytaj mniej tłocznie)... Najlepiej z samego rana... Nie wiem w jakim oresie był Mirmil, ale obecnie wejście na Mur jest mocno skomercjalizowane i pilnowane - są bramki i komputerowe zliczanie wchodzących i wychodzących... Wszędzie informacje o zakazie biwakowania na Murze... Ja też wchodziłem w jednym miejscu i schodziłem w innym (w innej miejscowości), ale na legalu...
I na koniec uwaga ogólna: wszystko to, co tu opisujemy i jest starsze niż miesiąc bierz z przymrużeniem oka... Tam sytuacja się zmienia bardzo szybko, powstają nowe połączenia kolejowe, drogi, budynki itp... Np. jak byłem w Datong to w ciagu 1 dni i 1 nocy rozebrali dość duży budynek (naprzeciwko dworca)... Kolejnego dnia już w tym miejscu budowali coś nowego...
Powodzenia...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2014, 07:40   #9
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Hej, Chemiku, kupowałeś z dnia na dzień.. ale w sensie, że wchodziłeś na dworzec, pytałeś o połączenie, kupowałeś i jechałeś, czy "dziś " kupowałeś na "jutro"?
Przynajmniej te główne trasy planuję objechać szybką koleją i dobrze, ze miejsca sa tam numerowane, bo obawiam się, że chiński popychacz pociągowy mógłby nie dać rady Ludwikowi (mimo, że jestem szczupły, przystojny i o hiszpańskiej urodzie)

Bardzo dziękuję za uwagi :-)

A i właśnie - jakiej pogody się spodziewać? Bo u nas np jest styczeń, więc mrozy i masa śniegu...
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2014, 08:41   #10
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Bilety można kupić od ręki. Dworce przypominają raczej lotniska. Pociągi są bardzo różne.
Z napisami po angielsku ciężko. Znaczki chińskie da się zapamiętać. Ten oznaczający peron (przy nim numer) to jakaś budka dla ptaków
Ciężko znaleźć kogoś kto gada po angielsku. Bilety często kupuje się w innym budynku niż dworzec. Żeby wejść na dworzec trzeba przejść przez kontrolę bagażu.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.