Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.05.2011, 23:17   #21
skklub


Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 39
Motocykl: GoldWing, CRF 1000
skklub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 8 min 25 s
Domyślnie

Witam,

Jaca GDA myślę, że trochę wyolbrzymiasz problem granicy i ukraińskiej milicji. Ja jeżdżę na Ukrainę bardzo często w najbliższym czasie wybieram się do Odessy 09-14.06.2011 r. Na granicy wbrew pozorom nie jest źle. Fakt trochę to zajmuje jednak mi nigdy przypadło dłużej z przekraczaniem granicy jak 1,5 godz. im więcej motocykli tym dłuższy czas odprawy. Milicja to też nie aż taki problem. Miałem doczynienia z nią kilka a nawet kilkanaście razy i tylko raz musiałem zapłacić mandat jak na 6 lat to i tak niezły wynik. Proponuję porównać z naszą policją gdybyś miał ponad 20 razy styczność w ciągu 6 lat to nie wiem czy tylko 1 mandat byś zapłacił, ja obstawiam, że przy dobrych układach zapłaciłbyś 20 razy.

Pozdrawiam i życzę miłego wyjazdu w Karpaty ukraińskie
skklub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2011, 12:00   #22
gucio
 
gucio's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 61
Motocykl: RD03
gucio jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 46 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał skklub Zobacz post
Milicja to też nie aż taki problem. Miałem doczynienia z nią kilka a nawet kilkanaście razy i tylko raz musiałem zapłacić mandat jak na 6 lat to i tak niezły wynik. Proponuję porównać z naszą policją gdybyś miał ponad 20 razy styczność w ciągu 6 lat to nie wiem czy tylko 1 mandat byś zapłacił, ja obstawiam, że przy dobrych układach zapłaciłbyś 20 razy.
Odessa Krym to inna Ukraina. Zakarpacie to jeszcze inna bajka najbiedniejsze regiony,milicjant zeby dostac sie do pracy,musi dac niezły odpał,no a pozniej trzeba to jakoś odrabiac.Jadac dwa lata temu na Krym obyło sie bez mandatu,mozesz stanac kolo milicjanta i poprosic o pomoc sa życzliwi.Ale na zakarpaciu nie stawaj kolo milicjanta jak nie musisz,przekonałem sie ostatnio chcac zpytac o droge. nie pomógł ale sie przyj..ał.A w oczach swieciły$$$$$$$$
gucio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2011, 22:30   #23
Jaca GDA


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 60
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50,000
Jaca GDA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 50 min 43 s
Domyślnie

Ja nie wyolbrzymiam tylko zgłaszam obawy oparte na moich , niezbyt wielkich doswiadczeniach w podroży po U i przekraczaniu granic z U. Chodziło mi raczej o unikaniu wielokrotnego przekraczania granic np pl-U U-R R-U U-pl ale byc moze przesadzam, zreszta duzo tu zalezy od szczescia.
Jaca GDA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 02:22   #24
wator


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kraków
Posty: 39
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 143000
wator jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 59 min 0
Domyślnie

Prawda leży po środku, ktoś może mieć pecha i będą się do niego zawsze przyczepiać a kto inny może nigdy nie płacić. Całe szczęście mi się nie zdarzyło kiedykolwiek musieć zapłacić jakiemukolwiek celnikowi czy milicjantowi, mimo iż np raz na przejściu przed celnikiem wypadła nam na chodnik z kurtki niezadeklarowana flaszka wódki (całe szczęście w plastiku bo się nie rozbiła) a innym razem gość z FSB wyciągał mnie z milicyjnej suki w Rosji. Co ma być to będzie...
wator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 08:52   #25
wator


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kraków
Posty: 39
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 143000
wator jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 59 min 0
Domyślnie

sądzę że więcej osób z obecnych na forum miało jakieś dziwne przejścia, ale na pewno jest też część osób które nie miały żadnych przejść. To nie jest kwestia czy nas zastrzelą czy nie, tylko chodzi o np parę godzin czy pół dnia. Jeśli mieli byśmy się bać wszystkiego to powinniśmy w domu siedzieć i motocykla nie kupować
wator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 09:46   #26
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wator Zobacz post
Nie wiem co to jest, wiem że jest w skali 100.000 i jest skalibrowane pod Ozi. (tak mi się wydaje patrząc na te dodatkowe pliki). Jeśli chodzi o to co trzeba zobaczyć na Uk. to naprawdę nic mi na razie nazwy nie mówią.
Maly ten swiat. To ja skalibrowalem w 2004 roku wszystkie sztabowki ukrainskie pod Ozi i wystawilem w Internecie.

http://www.nni.pl/~blatka/
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 14:55   #27
wator


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kraków
Posty: 39
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 143000
wator jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 59 min 0
Domyślnie

sneer to z góry dziękuję za udostępnienie w necie i super że Ci się chciało. Wczoraj nabyłem gps, ale mam z Ozim jakieś problemy z tymi mapami, na nawigacji się nie otwierają a na PC tak. Jeśli masz jakieś pomysły to chętnie sprawdzę. Chyba że mógł byś mi wysłać mailem 1 sztukę Twojej mapy z plikiem map ? Obawiam się że mam którąś tam wersje przez kogoś jeszcze przerobioną i nie trybi.
wator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 18:04   #28
Carlos
 
Carlos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Legnica
Posty: 147
Motocykl: CRF1100
Carlos jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 3 min 50 s
Domyślnie

Panowie,

Jest jeszcze jedno wolne miejsce? Akurat ten termin mi pasuje. W karpatach byłem dwa razy (generalnie żadnych problemów z milicją), interesuje mnie tylko off (spanie w namiocie, kąpiel w lodowatych rzekach- ale bez AT... z nią tylko do kolan
Jakby co: 518 250 805
__________________

Nie raz leżałem obok królowej
Carlos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 18:58   #29
Jaca GDA


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 60
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50,000
Jaca GDA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 50 min 43 s
Domyślnie

No to panie Carlos zapraszam !!!!
Wator to jak z tym urlopem kolegi ? jedziecie juz na 100
Cztery biki to juz myslę ekipa fajna. Dzis zamówiłem TKC 80.
Jaca GDA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 21:53   #30
Carlos
 
Carlos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Legnica
Posty: 147
Motocykl: CRF1100
Carlos jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 3 min 50 s
Domyślnie

Ok, zacieram rączki

Gdzie się spotykamy? (ja wyjeżdżam z Wrocławia). Mam na kołach troche używane TKC na przodzie i Mitasa z tyłu. Nowy komplet już czeka ale wolę dokończyć te stare, chyba, że nastawiamy się na coś mocniejszego.
Jeśli mialbym cokolwiek zasugerować to pakowanie- im lżej tym lepiej. Na ostatnim wyjezdzie Mirmil wziął na tył swój pancerny kufer, który od drgań mu się połamał. Ja latam z workiem i miałem problem jedynie z gumkami mocującymi
__________________

Nie raz leżałem obok królowej
Carlos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jagnię w sosie potrójnie afrykańskim, czyli Rumunia raz jeszcze [Wrzesień 2011] jagna Trochę dalej 55 03.03.2022 14:52
karpaty ukrainskie 2-5 wrzesien Mirmil Umawianie i propozycje wyjazdów 2 09.09.2012 11:58
Ukraina,rumunia 5.08-21.08.2011 joker Umawianie i propozycje wyjazdów 11 05.08.2011 16:39
2,5 tkm -Północna Italia: Dolomity, Apeniny,dolina Padu, Liguria, Toskania Jarek Trochę dalej 33 16.12.2008 21:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.