Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Inne

Inne zbroje, ochraniacze, stabilizatory, bielizna, akcesoria, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.08.2019, 12:01   #1
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie Garmin GPS MAP 66i

Takie oto cudo garmin oferuje od jakichs dwoch miesiecy. W kilku slowach jest to polaczenie starego dobrego GPSMap64 na sterydach, z komunikatorem/loggerem satelitarnym InReach.
Czyli zamiast dwoch sprzetow, jeden. Minusem jest koszt w zuzyciu energii, nie ma szalu jesli chodzi o czas pracy na baterii.

Juz od 12 lat 60Csx dzielnie mi sluzy na szlakach i wyprawach, zastanawiam sie jednak nad wymiana, ewentualnie zostawieniem go jako backup.
Nowy 66i wydaje sie "wystarczajaco dobry" wiec w razie czego i po drodze poprowadzi, i na rowerze da rade, ale przez to daleki od idealu bo w kazdym z tych zastosowan dedykowane urzadzenie bedzie lepsze.
Czy nada sie na motocykl.. na wyprawie pewnie tak, przy nawigowaniu "na miescie" lepszy bedzie smarkfon albo dedykowane navi.
Wiec raczej target to "turystyka" i wyprawy. Zreszta tak na chlopski rozum po to sie kupuje sprzet z Inreach zeby tak go wlasnie uzytkowac.

Ktos mial z tym stycznosc, jakies opinie ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 12:12   #2
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

o nie wiedzialem ze to inreach tez ma. a ile deklaruja ten czas pracy na bateriach? 64s tak jeden pelny dzien jazdy stykal. (ja zawsze woze aku + 2 zapasowe sety baterii gdyby ladowanie padlo). Ten inreach to mnie nawet sklania zeby przemyslec przesiadke na 66i.

o widze takie info:
"Wbudowana bateria litowo-jonowa zapewnia działanie do 35 godzin w trybie śledzenia z 10-minutowymi interwałami oraz do 200 godzin w trybie ekspedycyjnym z 30-minutowymi interwałami śledzenia"

Wbudowana bateria - troche slabo paluszki zawsze duzo pewniejsze. Ale czas dzialania podaja mega dlugi.Tylko wiadomo ze z czasem bedzie coraz gorzej.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 12:51   #3
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 23 min 0
Domyślnie

Mam inreach mini. Działa bardzo dobrze z tym, że jedyna sensowna opcja to podłączenie na stałe do źródła zasilania bo na samym aku zdechnie dość szybko. Ostatnio miesiąc w drodze i działał bez zarzutu. 66 ma fajny uchwyt z wbudowanym ładowaniem. Jak ktoś szuka 2w1 to może być niezłe rozwiązanie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 12:52   #4
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

GPSMap60 ktorego wciaz uzywam komplet paluszkow mial na mniej wiecej 18h, do 24h max, zalezy jakiej marki. Idac wgory na weekend w plecaku zawsze byl zapas, ale swiezy komplet wystarczal na 2 dni wedrowki wylaczajac gpsa na noc.

I tu wlasnie ciekawostka, bo GPSMap 66st (bez Inreach) z ktorego wersja "i" sie wywodzi, tez jest zasilany zwyklymi paluszkami albo akumulatorkami jak kto woli. Wersja z InReach ma akumulator zabudowany na amen:

The Garmin GPSMAP 66i uses a rechargeable internal lithium-ion battery and comes with a standard micro-USB charging cable. In the default setting, battery life tops out at 35 hours with 10-minute tracking, but you can extend battery life to up to 200 hours with 30-minute tracking by switching to Expedition mode. In this mode, Bluetooth is disabled and the level of map detail is reduced (from 1-second tracking to 1-minute tracking in default mode)

Tracking jest tu uzywany w sensie LiveTrack, czyli:

Korzystając z funkcji LiveTrack, można zapisywać punkty ścieżki i co określony interwał wysyłania przesyłać je za pośrednictwem sieci satelitarnej Iridium.

Czyli jak rozumiem jest to cos innego niz wewnetrzny zapis sladow w urzadzeniu. Chyba ?

Przy okazji, znalazlem polskiego oficjalnego manuala:

https://www.aktywnynadgarstek.pl/ins...MAP_66i_pl.pdf

35h z trackowaniem przez satelite. Duzo jak na weekendowa wyprawe, sprzeta mozna wylaczyc na noc. Malo na tygodniowy wyjazd poza zasieg gniazdek elektrycznych. trzeba brac powerbanki.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 13:01   #5
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 23 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Korzystając z funkcji LiveTrack, można zapisywać punkty ścieżki i co określony interwał wysyłania przesyłać je za pośrednictwem sieci satelitarnej Iridium.

Czyli jak rozumiem jest to cos innego niz wewnetrzny zapis sladow w urzadzeniu. Chyba ?
Wewnętrzny zapis śladów to co innego niż livetrack. Live track to rejestracja śladu w czasie rzeczywistym. Wtedy ktoś z linkiem może śledzić gdzie jesteś ale to wymaga dodatkowej subskrypcji na usługę.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 13:31   #6
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

piszę tylko ogólnie o zasilaniu

ja bym nie bał się czasu pracy na zabudowanej baterii, nawet biorąc pod uwagę optymistyczne deklaracje producenta - ostatecznie nie będziesz używał inReach cały czas i wszędzie a do tego Liion ma nieporównywalnie większą gęstość mocy w objętości niż taki popularny eneloop czy zwykły paluszek. jakiegoś zauważalnego spadku w wydajności ogniwa powinieneś się spodziewać mniej więcej po pełnych 500 cyklach lub 5 latach. wtedy po prostu wymienisz ogniwo O ILE urządzenie jest rozbieralne.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 13:37   #7
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 23 min 0
Domyślnie

Mały inreach na akusie robi może z 1,5 godziny czyli średnio licząc 120 km. Bez podpiętej ładowary nie ma zastosowania wyprawowego.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 13:52   #8
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Emek, piszesz to jako zarzut ze inreach w 66i bedzie tez duzo ciagnal czy jako porownanie ze moze ten 66 bedzie o wiele lepszy?
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 14:27   #9
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

to może wyjaśni się cokolwiek jeśli porównacie pojemność baterii w urządzeniach - o ile takie dane są dostępne w dokumentacji. to byłoby porównanie fair.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 15:10   #10
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Co do długości życia litowych baterii to różnie bywa. Po 1,5 roku w komunikatorze seny akumulatorek już wysiada. Po naładowaniu działa już z 50% czasu deklarowanego albo nawet mniej. Jedna sena działa jak na początku, a druga ma problem. W raziu "w" trudno zrobić cokolwiek.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Garmin 64ST vs garmin montana 600 przemo77390 Inne tematy 35 17.12.2018 23:09
Garmin 60 csx NUROFEN Zastosowanie praktyczne 25 07.05.2013 17:00
Garmin 62s vs. 78s zimny Hardware 16 07.02.2012 21:40
Garmin 76 CS Franz Inne tematy 15 05.05.2010 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.