Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.05.2011, 10:05   #1
SLAWEK BANDOSZ
 
SLAWEK BANDOSZ's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: żółkiewka
Posty: 119
Motocykl: RD03
Przebieg: 160 000
SLAWEK BANDOSZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 3 godz 44 min 46 s
Domyślnie Brak iskry- przestroga dla innych

Witam. problem był nielichy. wszystkiemu winne są podwyższenia kierownicy jakie sam wykonałem. mają 35 mm wysokości. pewnego razu jak parkowałem moto w lubelskiej ulicznej dżungli skręciłem kierownicę w prawo i zasunołem blokadę kierownicy. spowodowało to częściowe wypięcie wiązki przewodów (pod licznikami) od wyłącznika zapłonu i przycisku rozrusznika . efektem tego było przygasanie jednego cylindra. problem był niemały. zamieniałem miejscami moduły, sprawdzałem je w transalpie kolegi, pomierzyłem miernikiem całą Afrykę, a przyczyn usterki nie udało się wyjaśnić. o wszystkich defektach instalacji elektr. bardzo szczegułowo opowiedział mi nasz kolega z Olsztyna R2D2. wielkie dzięki - takich ludzi to ze świeczką... usterkę zauważyłem przypadkowo jak przeglądałem stacyjkę. przestrzegam wszystkich posiadaczy AT 650 i większych - sprawdzajcie 10 razy kable jak podwyższacie kierownicę, czy przypadkiem nie są zbyt napięte. ja straciłem przez ten szczegół 3 wieczory. pozdro
SLAWEK BANDOSZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Brak iskry - Pomocy ! ScreamMyName Układ elektryczny i zapłonowy 26 31.08.2021 19:51
Brak iskry... Pomocy! Krzysiek009 Układ elektryczny i zapłonowy 5 15.10.2013 23:45
Schemat elektryczny do RD03 - brak iskry JarArt Układ elektryczny i zapłonowy 10 27.09.2010 13:52
brak iskry na świecy, moto nie gada barthez Układ elektryczny i zapłonowy 10 16.08.2009 03:51
brak iskry (na dwóch garach(: telelegolas Układ elektryczny i zapłonowy 9 25.08.2008 23:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.