Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.08.2020, 14:44   #81
cyryl

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Wlkp.
Posty: 399
Motocykl: CRF1000, MT-01, WSK
Przebieg: Rośnie
cyryl jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 2 dni 4 godz 51 min 31 s
Domyślnie

Nie miałem projektu.
Rozmawiałem z gościem, który od lat siedzi w wentylacji i wyjaśnił mi kilka kwestii np gdzie w pomieszczeniach dac nawiewy i wyciągi.
Ja robiłem to już na etapie stropu, tzn rozplanowalem i pozostawialem przepusty w stropie.
Później na stropie dałem 5cm styro, na tym złożyłem wszystkie węże i puszki rozprężne. Ułożyłem dookoła styro na grubość puszek i węży tzn 8cm i przykryłem kolejnym styro i na to posadzka na gotowo na strychu. Łączna ocieplenie stropu to 25cm styro.
Reku mam zabudowane w dodatkowo ocieplonej szafie z OSB, która stoi na tym właśnie nieocieplonym od góry i rzecz jasna nieogrzewanym strychu.
Ale tej zimy to się zmieni bo powstaje tam 90m2 przestrzeni do zabawiania domowej dzieciarni.
Wyciągi i nawiewy oraz ilość rur do nich dochodzących prawie mi sie rownoważą.
Instalacja nie jest slyszalna nawet jeśli chodzi na około 70% mocy.
Jak zrobię na Full np kiedy coś się przypalilo przy gotowaniu czy generalnie zaistnieje szybka potrzeba przewietrzenia to słychać szum z rur jak suszarka z za bardzo grubej ściany.
Generalnie nie jest to nawet uciążliwe.
Normalnie chodzi 24h na 30% mocy.

Centralke mam chyba tą.
https://o3ozon.pl/centrala-wentylacy...owa-p-113.html
Ja płaciłem 2200zl około półtorej roku temu.

Teraz widzę, że są jakieś letnie wkłady zamiast wymiennika.
Dzisiaj zamówię bo nie mam.

Co do lata i wysokich temp.
Mam jednopoziomowy dom z betonowym zaizolowanym stropem i na tym jeszcze posadzka więc u mnie nie grzeje.
Mieszkam też w samym lesie i mam cień dużych drzew.
Jak opuszczę jedną rolete, w którą popołudniu mi świeci to w domu mam teraz 22,5.
A i z racji tego, że mieszkam w lesie i lubię sobie zwyczajnie otworzyć okno od rana w sypialni to zrobiłem klika takiego jak do światła przy łóżku i wyłączam reku na czas otwarcia okna. Taki oto wymysł.
cyryl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2020, 15:32   #82
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 3 min 21 s
Domyślnie

Wentylacja działa w automatyce. Jest zadana temperatura i tyle wiem. Tak naprawdę to instrukcja leży na górze a ja nie miałem czasu jej przeczytać . Ja to rozumiem tak że powietrze zawsze idzie swoim rytmem i w tym momencie to co wylatuje próbuje trochę obniżyć temperaturę tego co wlatuje. Tak naprawdę to główną robotę schłodzenia wykonuje klimatyzator. Jak napisałem w swoim wątku, po nocy gdy mamy zamknięte rolety od południa komfortowa, w znaczeniu przyjemnie chłodna temperatura utrzymuje się przez cały dzień. Znaczy to dla mnie że wentylacja nie nagrzewa w istotny sposób pomieszczeń , robotę piecyka grzewczego w tym wypadku robią szyby.

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2020, 15:42   #83
maciekrom


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 269
Motocykl: CRF 1100 DCT
Przebieg: 42000
maciekrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 6 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
No własnie mi o to chodzi, że jak przełaczysz na bypass to czy nie nawiewa tego gorącego z zewnatrz... bo chyba czerpnia z GWC to już opcja i mało kto ja ma
GWC to u mnie dół 3x8m wyłożony włókniną, zasypany żwirem i przykryty styropianem i włókniną. To wszystko przysypane ziemią i kilka rur doprowadzonych. Działa już piąty rok i jest super.
maciekrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2020, 11:33   #84
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 724
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 13 godz 32 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
A jak działa Reku jak jest lato
Obecnie u mnie na zewnatrz 29,9st. a w środku 24,4st....z domu się nie chce wychodzić- nie mam Reku.
Ja mam reku na zewnątrz upał w domu 24 stopnie pokoje, 25 stopni kuchnia ( cieplej bo się gotuje)
Ale pilnuje ustawień. W nocy wentyluje ile się da.
Najważniejsze to i tak jest zasłanianie okien oraz zamykanie ich w ciągu dnia.
Moja mama i teściowa tego nie mogą zrozumieć przecież jak się zrobi przeciąg to jest chłodniej
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2020, 12:50   #85
Kamyk


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Posty: 432
Motocykl: ST XTZ 750'89
Kamyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 53 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mieciek Zobacz post
Moja mama i teściowa tego nie mogą zrozumieć przecież jak się zrobi przeciąg to jest chłodniej
To chyba takie myślenie ludzi 60+ Ja mam podobne "boje" z nimi.

Kamyk
Kamyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2020, 18:36   #86
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 19 min 37 s
Domyślnie

Ja trochę nie w temacie, takie małe spostrzeżenie. Rano wszedłem sobie na forum i zacząłem przeglądać ten temat, nadmienię, że nigdy nie szukałem nic na temat rekuperacji, nie interesowałem się itp. Jakież było moje zdziwienie kiedy odpalając FB pojawiły mi się reklamy/ofert rekuperatorów, przypadek
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 13:12   #87
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,388
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 22 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tramwaj_nocny Zobacz post
To akurat nic dziwnego, tak teraz działają te reklamy. Nawet jak na telefonie czegoś szukam, to potem na komputerze widzę odnośnie tego reklamy (wiadomo, wifi to samo). A wracając do tematu, rekuperacja to opłacalne rozwiązanie, aczkolwiek system musi być dobrze dopasowany do twoich potrzeb i możliwości. Zwykle robi się ją w przypadku domów pasywnych, energooszczędnych.
Reklama?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła

Ostatnio edytowane przez Neo : 17.08.2020 o 13:26 Powód: Wyciąłem reklamę z cytatu :)
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 19:35   #88
Kamyk


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Posty: 432
Motocykl: ST XTZ 750'89
Kamyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 53 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel Zobacz post
Ja trochę nie w temacie, takie małe spostrzeżenie. Rano wszedłem sobie na forum i zacząłem przeglądać ten temat, nadmienię, że nigdy nie szukałem nic na temat rekuperacji, nie interesowałem się itp. Jakież było moje zdziwienie kiedy odpalając FB pojawiły mi się reklamy/ofert rekuperatorów, przypadek
[Off-Top] Nie na temat tematu ale robiłeś kiedyś testy mikrofonu? Jak "oni" nas słuchają? Sprawdziłem na 3 różnych telefonach.

Kamyk
Kamyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Temat mało Afrykański - rekuperator Babel Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 13 09.02.2018 23:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.