Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.08.2017, 10:57   #31
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Dynacznie na twardym i rownym parkingu ze swiezym sniegiem to i 126p sobie poradzi
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 11:00   #32
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 3 min 51 s
Domyślnie

no tu volvo sie nie popisalo, all tajm to jednak all tajm

https://www.youtube.com/watch?v=XyLgYskj-oc
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 11:30   #33
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 47 min 36 s
Domyślnie Jakie rodzinne 4x4 do 30 k PLN wybrać?

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
Fakt jezdzi calkiem fajnie mam 1.5dci pali i polowe lub miej niz patrol ale bezstresowosc w jezdzie jest taka jak bmw i at na drode gruntowej fakt trzeba sobie odpowiedziec po nam ten sprzet

ps. Jak ten dokker poradzi sobie z tą przyczepą co na zdjeciu ja tego nie widze moze to 1.2 ma wieksza moc i moment


Tego jeszcze nie wiem , ale zapakowałem w wypożyczoną przyczepkę prawie 2 kubiki drzewa i podczas jazdy jedynym mankamentem był fakt wgniatania tylnej osi w ziemię . Z tym zestawem co na zdjęciu nie powinno być problemów , szaleć nie mam zamiaru a mocy i momentu autko ma prawie tyle co diesel.

Przypominam że założyciel wątku chce auto rodzinne z 4x4 a takie które ja bym był w stanie zaakceptować to wszelkiego rodzaju vany , busy . Są jeszcze takie







Tylko czy w tym wypadku mówimy jeszcze o normalnym życiu? Takim od wypłaty do wypłaty , z planowanie wydatków i zastanawianie się motocykl czy 4x4 jako rodzinnne auto . Mimo wszystko chcę wykazać że , jak to już wcześniej napisano , to jest ślepa droga i następne pół życia spędzimy na poszukiwaniu świętego graala .
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 24.08.2017 o 11:39
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 11:32   #34
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 42 min 34 s
Domyślnie

Forester, Outback - najbardziej funkcjonalne jako auta rodzinne na co dzień. W sensie z realną przewagą asfaltu.
Jeśli bardziej w teren to Land Cruiser. W sumie im starszy tym lepszy i droższy W porównaniu z innymi on po prostu zapewnia również komfort podróży po asfalcie i spokojną przelotową 140-150kmh.
Mam LC120 3.0 D, miałem Terrano 3.0, Vitarę, Forda Explorera, jeździłem Range Roverem P38, Pajero i pewnie jeszcze jakimiś. Więc "jakieś osobiste doświadczenie" mam
Prawdą jest, co piszą. Jeśli NIE MUSISZ mieć typowej terenówki to jej nie kupuj. Podwyższony osobowy z 4x4 będzie lepszy. Jak MUSISZ kupić terenówkę to i tak nie skończysz na jednej i będziesz błądził aż kupisz Toyotę Tak jak wszyscy skończymy na GS'ach
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 11:42   #35
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 47 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bigboykr Zobacz post
Prawdą jest, co piszą. Jeśli NIE MUSISZ mieć typowej terenówki to jej nie kupuj. Podwyższony osobowy z 4x4 będzie lepszy. Jak MUSISZ kupić terenówkę to i tak nie skończysz na jednej i będziesz błądził aż kupisz Toyotę Tak jak wszyscy skończymy na GS'ach

A ja napiszę jeszcze że wcale nie potrzebujesz 4x4 tylko ciut prześwitu. W 4R w większości przypadków przejadę bez problemów tylko z napędem tylnej osi
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 11:45   #36
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Dokładnie. Też mam part-time i przód załączam w zasadzie tylko po to aby mechanizmy się ruszały czasem. Podobnie jak i blokady mostów. Całą zimę przelatałem na tyle. Tylko jak stromy podjazd był i nie chciał ciągnąć podpinałem przód.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 11:50   #37
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 42 min 34 s
Domyślnie

Każda mokra trawa i górka zweryfikuje napęd na jedną oś
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 11:51   #38
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 35 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał azure Zobacz post
Akurat Volvo to nie ma pojęcia jak zrobić trwały napęd na 4 koła. Ten ichniejszy haldex to o dupę potłuc.

XC 70 2007r. jak ma przyczepność to jakoś sobie radzi JAKOŚ... ale trochę mokrej trawy czy zmarzniętego śniegu, ( w terenie) lekka górka i bida.. Porwałem żonie parę razy i szczerze bałem się, że utknę.. na drodze fajnie się prowadzi, czuć 4 buty, zakręty ok, komfort 5+, bagażnik mega!
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 12:20   #39
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,137
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 6 godz 34 min 22 s
Domyślnie

Jeśli nie lubisz od czasu do czasu pogrzebać przy samochodzie to bym się chyba rozglądał za Toyotą LC. W tych pieniądzach można już coś kupić.
Sam jestem kierowcą Disco II. Ten samochód ma i plusy i minusy. Moja rodzina go uwielbia, na wycieczki jeździmy tylko nim, spalanie na poziomie około 10l, spora paka no i co najfajniejsze ameliniowa buda. Najważniejsze to trafić niezłachany egzemplarz z dobrą ramą, z silnika TD5 jestem zadowolony.
Najlepiej bez ACE, na zwykłych sprężynach i bez szyberdachu. Nie jest łatwo upolować ale jak się trafi to będziesz pan zadowolony.
Moi znajomi mają niedaleko warsztat i robią właśnie głównie wszelkiej maści LR. Pytałem ich kiedyś o Freelandera II który mimo, że nie jest do końca typową terenówką ma niezłe opinie - jak się potem okazało sprowadzili właśnie Frelkę 2 dla swojej mamy i jak na razie nic przy nim nie dłubią. Słyszałem kilka dobrych opinii o tym samochodzie. Jak dla mnie LR DII spełnia wszystkie moje potrzeby. Wywoził mnie z różnych tarapatów, jest łatwy w obsłudze, części nie są drogie bo ma sporo zamienników. Można samemu tochę pogrzebać. Nie zrobię błędu kolegi i go nie sprzedam. LR może nie jest tak bezobsługowy jak Toyota ale niesie ze sobą legendę przygody i Camel Trophy podobnie jak królowa legendę Dakaru. I może właśnie dla tego tak bardzo lubię swoją dyskotekę.


Ostatnio edytowane przez Gończy : 24.08.2017 o 12:33
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 12:22   #40
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Vitare, te starsza na ramie, widzielismy w Rumunii na Farcaul, fakt ze kierownik miejscowy byl i nie szczedzil sprzeta, ale kto tam wjechal motorem chocby, to wie, ze autem to juz niebylejakim tylko mozna. I schociaz brzydkie toto ale naprawde dzielne.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie opony wybrac na konkretny wyjazd przemo77390 Kwestie różne, ale podróżne. 13 02.06.2017 21:13
Bośnia Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Grecja, Macedonia, jakie trasy wybrać ? schneider Umawianie i propozycje wyjazdów 1 10.05.2014 00:05
Jakie tarcze, jakie klocki przód RD04? Łysy Hamulce, kola, opony 27 23.09.2013 11:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.