Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.05.2017, 18:40   #1
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie Grzane manetki w NAT z DCT

Mam pytanie do użytkowników NAT z DCT. Dlaczego z DCT ? Ano dlatego ,że ponoć był jakiś problem z modułami manetek właśnie w tych konfiguracjach. Chcę się dowiedzieć bezpośrednio od użytkowników czy mieli jakieś problemy, jeśli tak to w jakich konkretnie okresach zakupu? Podobno zmieniono w jakimś momencie te moduły i wszystko stało się bezproblemowe.
Pytanie dyktuję tym,że być może uda mi się zakupić w tym tygodniu NAT z DCT a jest dodatkowa promocja na 20% upustu na gadżety przy zakupie motocykla i zastanawiam się czy zakładać oryginały (niestety dość kosztowne) czy może jednak skusić się na zwykłe OXFORDY, z którymi w Transalpie nie mam żadnych problemów.
Proszę o pilne podpowiedzi. Akcja tylko do 20 maja 2017.
Z góry dzięki

P.S. Możecie podpowiedzieć co warto jeszcze wziąć z gadżetów , co się sprawdza a co niekoniecznie, czyli co lepiej zastąpić zamiennikami.
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2017, 20:49   #2
Lakrua
 
Lakrua's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Zakopane
Posty: 384
Motocykl: NAT
Lakrua jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 22 godz 47 min 52 s
Domyślnie

Moja CRF przyjechała doposażona i ubrana nie przeze mnie. W cenie dostałem stopkę centralna, alarm i gmole Heed. Sam dokupiłem Oxfordy, odpuściłem oryginalne manetki. Gdybym teraz miał wybierać nic bym nie zmienił. Miałem dylemat co z gmolami , brałem pod uwagę heed, wyglądają solidnie i nieźle sie prezentują- zostają. Alarm wiadomo opcjonalnie ale jak był to brałem w ciemno, jakis "meta system " póki co działa. Poza tym odpuść sobie oryginały, gmole słabe, kufry też a na manetki narzekają. Jak bym miał twoją kasę to przeznaczył bym ją na zamienniki. Jeżdżę manualem
Lakrua jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2017, 21:57   #3
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie

Dzięki za odpowiedź. Gmole HEED też mnie kuszą, alarma to nie potrzebny elektryczny gadżet, ale ... czasem działa i może się przydać. Centralka oczywiście musi być, ale nie wiem czy decydować się na oryginał, czy na jakiś zamiennik.
Zastanawia mnie również jak sprawdzają się te deflektory boczne. Patrząc na to nie wiem czy nie jest to wyciągacz kasy z klienta. Kawałki plastiku za ponad 6 stówek komplet. Nie wiem ile moga poprawić aerodynamikę podczas deszczu...
@Lakrua dzięki za odpowiedz. Konkret.
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2017, 22:29   #4
dolem


Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 20
Motocykl: CRF1000L
dolem jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 20 godz 52 min 40 s
Domyślnie

Moja ubrana w gmole od Henrego, centralną stopkę, gniazdo zapalniczki hondowskie i grzane manetki Oxforda. Też bym niczego nie zmienił
dolem jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2017, 22:34   #5
Jaskola
 
Jaskola's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Motocykl: Honda Wave 110i
Jaskola jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 18 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Mam wersję dct z pierwszego wypustu. Przejeździłem 2 zimy. Przy zakupie miałem w promocji trochę kasy na oryginalne akcesoria do wydania. Zdecydowałem się na grzane manetki, centralkę, gniazdko zapalniczki no i alarm (tylko mnie wkurza, ale warunki finansowania i ubezpieczenia zmusiły ).

Manetki:
Przez prawie rok słyszałem w hondzie, że grzeją dobrze i nigdy nie słyszeli, żeby ktoś się na nie skarżył

Po roku zmienili zdanie. Przeszedłem 2 akcje serwisowe - filtr przeciwzakłuceniowy i wymiana modułu na nowy. Z tym nowym modułem wody w butach nie gotują, w sumie działają i grzeją do komfortu powyżej +5*C poniżej da się jeździć ale poniżej zera tak sobie. Na zimę zamontowałem mufki barkbustersa i w sumie nie marzłem.
Manetki bardzo wygodne w obsłudze i cienkie jak zwykłe. Miałem wcześniej grzane oxfordy i były grubaśne. Ich mocy grzewczej potrzebowałem miesiąc w roku a drażniły mnie swoją grubością pozostałe 11. Teraz mam na odwrót.

Centralka
Wygodnie się na nią stawia, klepie na dziurach.

Gniazdko:
Nie mam zdania, działa.

Z ciekawostek to od dłuższego czasu próbuję zadziałac w sprawie szprych. Honda oczywiście pierwsze słyszy. Nikt nie ma z tym problemu tylko ja. Problemowy klient jestem. A one nie są zardzewiałe/wyżarte/obleśne tylko brudne. Nie potrafię ich myć po prostu.
Jaskola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2017, 23:19   #6
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,224
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 13 godz 6 min 24 s
Domyślnie

No to ja ze szprychami nie mam problemu ale manetki oryginały do dupy. Mam DCT z zeszłego roku. Manetki są fajne, znaczy chude, świetne sterowanie ale nie grzeją. Oczywiście serwis uważa, że jest ok.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2017, 23:35   #7
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie

No to szukam oxfordów .
@Jaskola , piszesz ,że centralka klepie na dziurach , czy masz oryginał ?
Poza tym, co masz na myśli ,że wkurza Cię alarm ? Konkretnie coś się dzieje ?
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2017, 00:30   #8
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

JA kuplem DCT bez grzanych manetek.Wlozylem Daytony i nie ma dla mnie tematu.Jest tip top.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2017, 10:33   #9
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 28 min 35 s
Domyślnie

Ja mam DCT z oryginalnymi grzanymi manetkami. Po 500 km padł sterownik grzanych manetek przez go grzały cały czas ) Oczywiście wymiana na nowy na gwarancji ale niestety trzeba jechać do serwisu i tracić czas Odpuść .
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2017, 15:23   #10
MajQ
Born Bad, Dying Worse


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 26
Motocykl: CRF 1000L Adventure Sports
MajQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 18 min 45 s
Domyślnie

Ja mam manuala z oryginalnymi grzanymi manetkami. Na 1 serwisie (1000 km), zdechł mi sterownik, najpierw grzały non-stop, potem wogóle. Wymienili na gwarancji i grzeją. Fajne bo cienkie i sterowanie wygodne, ale temperatura dupy nie urywa. Niemniej jednak myślę, że wystarczy.
__________________
Star Riders Brotherhood
Iron Butt Association #56638
MajQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Grzane Manetki tomozdyn Wszystko dla Afryki 10 01.05.2012 08:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.