Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.10.2022, 10:35   #41
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał delirium Zobacz post
bo prawda jest taka że Africa Twin nigdy nie powinna mieć więcej niż 1000cc pojemności.
Podziękujcie durnym normom emisyjnym.
Dziś byłem oglądać motorki BMW i się szykuje nowy R1400GS Adventure który zastąpi aktualny R1250GS, całkiem odbiło im.
dlaczego tak uważasz..? Większe pojemności i moce się przydają, bo coraz częściej podróżujemy autostradowo
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2022, 14:25   #42
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
dlaczego tak uważasz..? Większe pojemności i moce się przydają, bo coraz częściej podróżujemy autostradowo
co za pytanie kto niby podróżuje więcej autostradowo? adventure/dual sport rider? nie zauważyłem, osobiście unikam autrostrad jak plag. Jak podróżujesz autostradowo to po jaką cholere kupować Afryke Twin czy Tenere kup Honde Crosstourer albo NT1100. Jak masz wiecej kasy to BMW K1600GT i masz właściwy komfort na autostradzie, a nie bujać sie na 21 calowych, czesto dętkowych przednich kołach... Moto ADV ma być bezpieczne do jazdy w terenie
a wszystko powyzej 200 kg to proszenie sie o dużę kłopoty w terenie nawet jak sie ma umiejętności.
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2022, 15:10   #43
Detrytus
 
Detrytus's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: rzgów
Posty: 65
Motocykl: CRF1000
Detrytus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 12 godz 27 min 31 s
Domyślnie

Tera trochę ja. Zgadzam się, że jazda po autostradzie mija się z celem, nie tylko jeśli idzie o Afrykę. Teren też nie do końca, pomimo że nie jestem mega kierownikiem, nie nabijam też 20 tysięcy na rok po szutrach, uważam że Afryka jest ciężkim i dużym motocyklem, jeśli idzie o jazdę wntrydnym terenie. Mam 179 cm wzrostu, ważę prawie 90 kg, nie jestem najsłabszy, a nie mogę tej suki utrzymać jak leci ��. Mam jeszcze jedno spostrzeżenie, żeby jeździć naprawdę ostro w terenie, naprawdę trzeba nie mieć hamulców na takim dużym moto, no i oczywiście worek pieniędzy żeby tą Afrykę non stop naprawiać. Acha jeszcze jedno, spostrzeżenie z filmu że wieje spod lag, jak dla mnie jest trochę wyssane z palca, przecież musi iść trochę powietrza na człowieka, bo latem już zupełnie się nie schłodzi, uważam że szyba w AS jest naprawdę niezła, sam jeżdżę w Airohu z daszkiem i faktycznie powyżej 140 km łeb chce urwać no ale to nie ścigacz więc o czym mowa. Kończąc - kocham ten motocykl, pomimo kilku zastrzeżeń
__________________
jutro nie będzie lepiej, będzie tak samo- tylko bardziej
Detrytus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2022, 15:28   #44
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Detrytus Zobacz post
... Mam jeszcze jedno spostrzeżenie, żeby jeździć naprawdę ostro w terenie, naprawdę trzeba nie mieć hamulców na takim dużym moto, no i oczywiście worek pieniędzy żeby tą Afrykę non stop naprawiać.

zdecydowanie do jazdy w terenie osobiście wolę mieć sprawne hamulce, szczególnie te tylne
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2022, 10:43   #45
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał delirium Zobacz post
co za pytanie kto niby podróżuje więcej autostradowo? adventure/dual sport rider? nie zauważyłem, osobiście unikam autrostrad jak plag. Jak podróżujesz autostradowo to po jaką cholere kupować Afryke Twin czy Tenere kup Honde Crosstourer albo NT1100. Jak masz wiecej kasy to BMW K1600GT i masz właściwy komfort na autostradzie, a nie bujać sie na 21 calowych, czesto dętkowych przednich kołach... Moto ADV ma być bezpieczne do jazdy w terenie
a wszystko powyzej 200 kg to proszenie sie o dużę kłopoty w terenie nawet jak sie ma umiejętności.
dzięki za nieco rad..
ja mam tutaj nieco odmienne podejście.. bo dla mnie motocykle ADV to motocykle wielozadaniowe, jak chce nimi lecieć sobie na Bałkany, albo do Włoch to nie będę leciał bokami bo sama trasa zajmie mi więcej niż spędzę.na miejscu. wiele razy też robiłem weekendowe wyjazdy gdzie całe 2 dni ciosaliśmy offem po 10 godzin a powrót w niedziele.. na strzała autostradą do domu.. Tak widzę zastosowanie takich typu motocykli. Zarówno Tych średniaków jak i tych większych..



Cytat:
Napisał Detrytus Zobacz post
Acha jeszcze jedno, spostrzeżenie z filmu że wieje spod lag, jak dla mnie jest trochę wyssane z palca, przecież musi iść trochę powietrza na człowieka, bo latem już zupełnie się nie schłodzi, uważam że szyba w AS jest naprawdę niezła, sam jeżdżę w Airohu z daszkiem i faktycznie powyżej 140 km łeb chce urwać no ale to nie ścigacz więc o czym mowa.

Nie .. niestety to nie jest wyssane z palca, wielu producentów dobrze o tym wie i stosuje deflektory dolne na lagach lub tak konstruuje górę motocykla aby nie wiało.. jeżeli nie dowierzasz przy ok 140 połóż sobie rękę i pozasłaniaj nieco miejsce gdzie wydobywa się.powietrze z okolicy lag.. i sam się.przekonasz że będzie o wiele lepiej.. Polecam..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..

Ostatnio edytowane przez Artek : 03.10.2022 o 12:20 Powód: łączenie postów
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2022, 10:49   #46
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
dzięki za nieco rad..
ja mam tutaj nieco odmienne podejście.. bo dla mnie motocykle ADV to motocykle wielozadaniowe, jak chce nimi lecieć sobie na Bałkany, albo do Włoch to nie będę leciał bokami bo sama trasa zajmie mi więcej niż spędzę.na miejscu. wiele razy też robiłem weekendowe wyjazdy gdzie całe 2 dni ciosaliśmy offem po 10 godzin a powrót w niedziele.. na strzała autostradą do domu.. Tak widzę zastosowanie takich typu motocykli. Zarówno Tych średniaków jak i tych większych..
Tutaj masz rację, adv ma być złotym środkiem na 1000km dojazdu po autostradzie i z drugiej strony na sprawną jazdę w offie... Problemem jest waga bo o ile na szuterkach te 250kg z jakimś tam bagażem nie robią żadnego problemu o tyle jak wpakujesz się w błoto lub jakiś kamienisty szlak to już każdy kilogram ma znaczenie... Można łyknąć coś lżejszego jak choćby T700, którą doskonale znasz i tą mniejsza wagę mega czuć w terenie ale z drugiej strony T700 nie przemawia do mnie na asfalcie(ale to już subiektywne odczucia) i błędne koło się zamyka... Podobnie jest z konfrontacją AT 1000 do 1100, wielu z was napisało, że 1100 jest duuużo lepszym moto od 1000... Zrobiłem ponad 60kkm(praktycznie same dłuższe wyjazdy) AT1000 z czego 1/3 w terenie i jakieś 5kkm na 1100 bo po opiniach napaliłem się na zmianę i... Zostaję przy 1000 bo 1100 po prostu mi nie leży
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2022, 11:02   #47
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 4 godz 46 min 46 s
Domyślnie

Nie znam się na nowych afrykach, ale odnośnie GSa. Całkiem nie popieram robienia GS1300 czy większych potworków. Ale te motocykle 95% jeżdżą po czarnym. Afrykami to się jeździ w teren choćby z psychicznego obowiązku

Jest jeszcze inna kwestia, GS1100 - suchy 220kg, zalany 240. GS1150 - masa sucha 230, zalany 250. GS1200 olejak - suchy 200, zalany jakoś 230kg. Moc olewam bo jak jest powyżej 75 koni to mi starsza zawsze.

Zatem, jak z wzrostem pojemności nie poszedł wzrost masy to jak dla mnie spoko, nie ma znaczenia czy to 900 czy 1100 czy 1200. Inna sprawa to konstrukcja - DL1000 stary suchy 207 kg, zalany 235 a odczucia jakby GSa ADV obwiesić ołowiem, tak wyważony jest ten sprzęt.

Osobiście nie trawię ciężkich motocykli i GS1200 to max. Kiedyś nie chciałem jeździć większymi niż 650 bo poręczność, spalanie. Okazuje się że GS jest nadal poręczny całkiem a pali między 5 a 6 czyli jak np. stara XRV.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2022, 11:19   #48
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,823
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 dzień 9 godz 15 min 50 s
Domyślnie

95% Afryk również jeździ po czarnym jak GSy i teren widuje rzadko bądź wcale.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2022, 11:57   #49
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 27 s
Domyślnie

noo te nowe już drogie są.. to i w teren jakoś tak słabo..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2022, 12:20   #50
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,666
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 13 godz 16 min 23 s
Domyślnie

Dobra. Przekonaliście mnie. ATAS do ludzi i wchodzi do garażu nowa Hayka. Do gravela zostaje czysetka
I po co to było EX1?
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaka jest różnica w stelażach między Africa Twin 21 a Adventure Sport 21 Majster315 Gadżety / wyposażenie 1 27.05.2022 07:27
CRF Adventure Sport 2019 - owiewka bok terrano@poczta.onet.pl Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 3 02.04.2021 10:55
Ile da sie obnizyc siedzenie w Adventure Sport 2018 Radek Krakow Wszystko dla Afryki 11 15.11.2018 15:58
Nowe kapcie dual sport: Sidi Gore Adventure (?). zagon Archiwum 98 15.12.2012 12:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.