Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 07.02.2013, 10:17   #1
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie Klucze dynamometryczne - konkretnie jakie ?

Cześć
Przegrzebałem kilka wątków na forum w poszukiwaniu informacji o dobraniu kluczy dynamometrycznych. Poza ogólnymi dyskusjami w stylu "każda pliszka swój ogonek chwali" nie znalazłem wartościowej odpowiedzi.

Grzebiąc na allegro często znajduję klucze w przedziale 5-25 Nm lub 5-30 Nm, a potem większe, zaczynające się od 40 Nm. Akurat w przedziale 30-40 Nm jest w AT kilka momentów do kręcenia Z kolei górna granica to 128 Nm, przynajmniej większego zakresu nie znalazłem w Hayesie.

Z rozmowy ze Szparagiem wynika, że klucze o dużej rozpiętości Nm nie są zbyt dokładne - przypomina mi to zabawy z amatorskimi obiektywami 28-350

Jakie klucze dynamometryczne wybrać do:
- amatorskiego serwisowania Afryki
- optymalnie dwa klucze, jeden w przedziale 5-40 Nm, drugi 40-150/200 Nm albo jeden przyzwoity 5-150/200 Nm
- cenowo nie mordujące mojego portfela (komplet dwóch raczej < 500 zł)
- gdzie kupić (jakiś sprawdzony sklep online?)
- konkretnie jaka marka i model ?

Będę wdzięczny za pociągnięcie tematu
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie tarcze, jakie klocki przód RD04? Łysy Hamulce, kola, opony 27 23.09.2013 10:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.