Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2012, 09:07   #1
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie Jak zabezpieczyć stawy nóg przed skręceniem

Wiem, że było wiele w wątkach o ortezach itp, ale ....

Drugi rok z rzędu leżę w gipsie, bo przy glebie stopa odwróciła mi się w drugą stronę i złamałem kostkę boczną.

Rok temu miałem zwykłe buty turystyczne typu TCX Infinity no i pewnie to wina butów, bo za mało sztywne.
Tym razem miałem buty crossowe, co prawda z nie najwyższej półki, ale miałem nadzieje, że chociaż trochę bardziej zadziałają w tej kwestii.

Pytanie czy takie zabezpieczenie jest wogóle możliwe. Gleba chwytając czubek buta odwraca go do tył w ruchu posuwistym jeźdzca do przodu, a cholewka na bank okręci się na łydce. Myle się?
Druga sprawa, to nawet jak się nie okręci cholewka buta, to czy nie ukręci kolana? Orteza na kolano? Tylko jaka?

Już myślałem o jakiś szerszych gmolach które przy glebie zrobią odstęp stopy od ziemi.

Nie chce rezygnować z offa, ale w robocie już krzywo patrzą na moje prawie trzymiesięczne L4.

Podsuncie jakieś pomysły.

Koszty się nie liczą.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2012, 09:32   #2
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Z mojego skromnego doświadczenia:

1. Naucz się trzymać nogi na podnóżkach - stopy palcami na podnóżku, jak najbardziej schowane (ciężko mi to opisać). Trzymaj nogi "przy baku" (to dokładnie wyjaśnią Ci ludzie po doszkalaniu).

2. Kup i odegnij dobre gmole.

3. Kup dobre buty - ja mam SIDI Adv. i dwa razy wyrwałem korzeń drzewa w lesie - stopie nic. Raz zaliczyłem drzewo - "ślizgiem", Afra przejechała po korze gmolami, odbijając się, tu też but zaliczył ślizg.

4. Po prostu uważaj - bo najlepszy sprzęt nie daje gwarancji.

PS

Przydają się również podnóżki poszerzane.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 23.08.2012 o 12:22 Powód: PS
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2012, 09:42   #3
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

DOBRE (!) buty to podstawa w offie. Ja się chyba w końcu szarpnę i kupię Crossfire'y. Do tej pory miałem O'neal Elementy (wygodne, ale miękkie niestety), teraz O'neal Clutch (szwy puszczają i mnie uwierają mocno, a do tego nie są super sztywne). Do tego ortezy (evs rs7) i teraz człowiek czuje się trochę pewniej.

Co do Twojej figury Rychu, to Ola ostatnio zaliczyła bardzo podobną akcję na KTMie (obróciło jej nogę o 180st pod moto). Miała buty Astars tech8 i ortezy EVS rs7 i poza bólem nic poważnego się nie stało (choć było nocne zwiedzanie szpitala, spuchnięta kostka i trochę bólu, ale może sama opisze dokładniej ). Mi nigdy nie zrobiło takiej akcji. Podejrzewam, że też trochę zależy od tego jak kto ma mocne kości/ścięgna/więzadła.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2012, 09:51   #4
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

ja też przede wszystkim poszedł bym w dobre buty, ortezy to też ważna sprawa. mało kto tego używa ze względu na cenę no i niewygodę. ale myślę że jednak warto.
ważne jest też uważne wybieranie toru jazdy. na normalnych drogach raczej cieżko jest zahaczyć, być.może też za mocny teren wybierasz na możliwości afryki

ps. SIDI adventure mają jeden feler, to jest szycie na podbiciu, przy właśnie zahaczeniu, potrafi puścić i paluszki wychodzą na wierzch



ja polecam SIDI crossfire
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2012, 10:06   #5
Grucha
Unus pro omnibus, et omnes pro uno.
 
Grucha's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Tychy
Posty: 1,098
Motocykl: 990 R, 520 EXC
Przebieg: w km ;)
Grucha jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 43 min 0
Domyślnie

Rychu, nie chcę być nie miły, ale jedynym pewnym zabezpieczeniem jest.....


nie upadać nie przewracać się nie podpierać

a najlepiej, to kup se kłada albo zrób se offa emeryta siedź w domu i oglądaj innych.


Ps. mnie w tym samym miejscu zerwało nogę z podnóżka, ale udało się jakoś sprawnie wywinąć, a mam miękkie obuwie. Jak zaczynałem jeździć to miałem nawet takie majty z poduszkami i inne bajery. Teraz uważam, że najlepsza metoda to nie upadać, a jak człowiek wyglebi i ma pecha, to na ch.. te wszystkie zabezpieczenia. Z drugiej strony ....... Powrotu do zdrowia. Szybkiego.

Ps 2. jak mi ściągnęło nogę w tym "wąwozie" to już potem miałem tak przyklejone buty do silnika, że nawet żyletka by się nie zmieściła.
Ps 3. a jak potem na takiej wyrwie w drodze, w trawie wsadziłem buta w tylne koło, to tylko cudem nic mi się nie stało. Poleciałem tylko z motorkiem jak szmata.. i jak "kot" na koła.
Ps 4. widać nie ma zasady, jest tylko prawdopodobieństwo. Żadne zabezpieczenie nie zapewni 100% bezpieczeństwa.

Ostatnio edytowane przez Grucha : 23.08.2012 o 10:14
Grucha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2012, 10:07   #6
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
.......być.może też za mocny teren wybierasz na możliwości afryki
Akurat wtedy pyrkoliłem sobie DRką. Prędkość ok. 10 km/h i nagle przednie koło sobie poleciało na bok. Dosłowenie śmieszna i niewinna gleba jakich wiele tyle, że stopa się nie tak ułożyła.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2012, 11:05   #7
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

Ja również przyłączę się do teorii, że buty to podstawa, ja mam Sidi Crossfire i przy 50km/h kamień w trawie zdjął mi nogę z podnóżka, miałem czarne myśli, ale nic się nie stało, mimo, że uderzenie poczułem w całej nodze. Dodam również, że w listopadzie podczas wypadku i uderzenia w drzewo, kości: piszczel i strzałka mi się złamały właśnie w bucie, nie wiem czy miałbym nogę gdybym ich nie miał.
dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2012, 11:28   #8
Miras Sc
SOmalijczyk
 
Miras Sc's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: SOsnowiec
Posty: 766
Motocykl: 1090 AdvR
Miras Sc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 43 min 0
Domyślnie

Też Rychu myślę że to niefart z tą nogą. Na chwilę brakło szczęścia. A jak masz super buty, najlepsze ortezy to co wtedy strzeli .... biodro, a to nieciekawa perspektywa. Na pocieszenie Ci powiem że mam dla Cię latareczkę i gumki do mocowania szyby. Zdrowiej szybko.
Miras Sc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2012, 11:35   #9
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Jak by nie było to w tą zimę zakupię wszystko, co da mi większe szanse na wyjście z gleby z mniejszymi obrażeniami.
W tym sezonie to chyba już nie pojezdże. :-(
Siedzenie w motosezon w gipsie jest psychicznie niebezpieczne.

Dzięki za rady i pocieszenie

Miras
Mówisz o Durexach czy Stomilach? :-)
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2012, 11:50   #10
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Dobre buty i ortezy trzeba posiąść.
Myślę sobie, czy w związku z poprzednimi urazami, kostka a głównie ścięgna nie są osłabione. Prowadzi to do tego, że przy średniej kolizji z glebą Twoja stopa wymięka i zamiast SIDI - SRIDI i innych, musisz nosić buty z gisu, a zamiast manetki, trzymasz w łapie pilota. Jednak tu powinien wypowiedzieć się forumowy znachor. Powrotu do zdrowia.
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą? betu Inne tematy 53 25.04.2018 07:31
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 10:29
jak zabezpieczyć lakier po szlifie? amnonim Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 13 13.11.2009 21:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.