Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.11.2008, 18:13   #1
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie Se Ohlinsa zakupiłem OJ!

Dodaje ten temat bo sprawiłem sobie Ohlinsa, a że rodzice wychowali mnie w duchu dziel się z innymi to się dziele , ale tylko spostrzeżeniami bo jednak mimo, ze przebywam na wygnaniu odrobina poznańskiego skąpstwa we mnie pozostała.
Jako, że mój amor już był na wykończeniu a ja należę do ludków o posturze delikatnej inaczej, to po pierwsze zakres regulacji nie wystarczył a po drugie to gazik z amora poszedł se gdzieś i już nie wrócił. Strasznie mi się zawsze podobało rozwiązanie z zewnętrznym hydraulicznym regulatorem napięcia wstępnego sprężyny (ale fajna nazwa)-wiec takie postawiłem sobie najważniejsze kryterium poszukiwań. Ponadto zależało mi na możliwości ustawienia indywidualnego tłumienia dobicia i powrotu. Nie zagłębiałem się za bardzo w gotowe tanie rozwiązania i przeróbki z innych moto, bo nie mam gdzie tego robić a większości czynności serwisowych dokonuję u kolegi w warsztacie jak ma dla mnie miejsce. Ponadto nie po to zapierdalam "na zmywakach" by sobie czegoś porządnego odmówić. Z początku szukałem w necie i polowałem po aukcjach na samą regulacje sprężyny z myślą by jednak pomajstrować i zmodzić coś a'la Podosek made in (nie pamiętam kto) - nie znalazłem wiec odpuściłem.
Może zacznę od tyłu i najpierw to co znalazłem podczas poszukiwań a i tak życie podesłało mi malutki prezencik (o tym na końcu).
Jak interesują was inne amory o podobnej jakości jak Ohlins to oblukajcie Wilbers http://www.wilbers.de/2008/englisch/...preisliste.htm
a do mojego modelu (RD07A) to był o oznaczeniach 641-042-00 lub 640-042-00 . Do tego dodać musicie jeszcze hydrauliczny regulator napięcia sprężyny 625-046-00. Cena całości 849 E. Ale szczegóły znajdziesz w ich katalogu w pdf. Co do cen to Ohlins kosztuje u Turatecha i Holana tyle samo. Niemniej musisz wydać na to 1000E albo kupić w http://www.boano.com/special.asp?id=55&mod=no
Jako, ze Makaroniażą nie ufam, bo to jakiś taki fałszywy naród (osobiste odczucia z obserwacji i doświadczenia) nie zakupiłem go u nich. Mojego kupiłem w małym sklepie/warsztacie specjalizującym się w motorkach offikowych 150 km od Dublina i to przypadkiem bo szukałem solidnego mocowania do kiery z podwyższeniem i samej kierownicy, a oni jak się dowiedzieli że na AT śmigam to wywalili kilka skarbów na ladę. Znalazł się tez tam amor za 800E. Tak wiec mam i ciesze się jego możliwościami wszelakiej regulacji. Twardość sprężyny jest tak dobrana ze jak ustawisz na min. to jak usiadł na moto kolega co ma ok 8O kg w ciuchach a motor miał niewiele w bak to już działał. Natomiast jak ja usiadłem z moimi skromnymi 140 kg w ciuchach i żona ok 65kg w obwolucie motocyklowej + dwa kufry o masie w sumie ok 30 kg z zawartością włącznie + pełen bak, regulacja się skończyła ale amor działał tak jak bym siedział na nim powiedzmy sam dobrze najedzony (hm). Pozostało mi w tedy manipulować regulacja dobicia ale nie miałem w zamiarze jej za bardzo dopierdalać , by nie skończyło się to jakimś wypierniczeniem zbyt skompresowanego oleum z tłoka i by nie podzielił losu poprzedniego amorka.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2008, 22:43   #2
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,541
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 godz 57 min 44 s
Domyślnie

Hero, dzieki, cenne rady i wskazówki co do zakupu itp.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2008, 11:00   #3
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

BoRZe jak tanio. Normalnie ceny w Tessco wysiadają Kurde kupie od razu 3 sztuki ... a swoja droga ktoś wie ile możne kosztować taki widelec Marzocchi (czy jakoś tak podobnie w nazwie) do AT
__________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2008, 11:11   #4
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

http://holan.pl/pl/product/1/10/42/2..._Africa_88-_04
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2008, 09:56   #5
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,746
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 50 min 17 s
Domyślnie

Nie no okazja - tyle co dwie moje Afri
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Regeneracja Ohlinsa Pawel_z_Jasla Rama, zawieszenia, napęd 3 06.09.2011 10:22
No To Sie Pochwale Zakupiłem Afri AWOBIALY Inne tematy 18 14.04.2009 09:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.