Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.04.2019, 18:08   #21
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Futrzak Zobacz post
Jak mi pokażesz klienta w salonie BMW, którego wąż w kieszeni nie udupczył w rękę to szacun.
Zebys wiedział. Kiedyś robiłem projekt dla jednego z dealerów BMW, głównie auta. Pogadałem sobie z szefem sprzedaży. Mówił, że jakby x6 były w wersji z korbkami, to najlepiej by szły...

Sent from my G8441 using Tapatalk
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2019, 09:42   #22
zylek
 
zylek's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 455
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 33 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Zylek - to, co piszesz w pierwszym akapicie to wypisz, wymaluj AJP PR7
Singiele jakoś mi nie leżą, głównie przez wibracje. Dla mnie „rozsądna moc” to około 90 kucy. Chętnie przehandlował bym w tym AJP 10-15 kg na dodatkowe 40KM.
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2019, 10:36   #23
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zylek Zobacz post
Singiele jakoś mi nie leżą, głównie przez wibracje. Dla mnie „rozsądna moc” to około 90 kucy. Chętnie przehandlował bym w tym AJP 10-15 kg na dodatkowe 40KM.
Dwa gary jakby to miało. Ale wtedy już taki filigranowy by nie był.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2019, 11:42   #24
zylek
 
zylek's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 455
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 33 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał QrczaQ Zobacz post
Dwa gary jakby to miało. Ale wtedy już taki filigranowy by nie był.
No to taka kula śniegowa, bo te dodatkowe 30 czy 40KM to już pojedyncza tarcza nie ogarnia, a i pewnie ABS się wtedy należy, a że spalanie większe to i zbiornik te 4-5 litrów musi być większy ... i waga 200 kg się szybko robi.
Dla mnie ciagle jak by miał poniżej 200, było by pięknie
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2019, 11:59   #25
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zylek Zobacz post
No to taka kula śniegowa, bo te dodatkowe 30 czy 40KM to już pojedyncza tarcza nie ogarnia, a i pewnie ABS się wtedy należy, a że spalanie większe to i zbiornik te 4-5 litrów musi być większy ... i waga 200 kg się szybko robi.
Dla mnie ciagle jak by miał poniżej 200, było by pięknie
No to moze ta Tenera 700. Tylko jest jeden problem. Ten silniczek jakis taki nerwowy i brzmi jak scigacz.

Mo moze Arrow da rade. A ten M4 jest komiczny.

__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2019, 12:18   #26
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

1. Programowalny jeden tryb DCT + poprawka trybu D i żeby kuźwa się uczył!
3. maksymalne uproszczenie konstrukcji i montażu elementów jak owiewki wywalenie tych gum i zatrzasków, zastąpienie tego śrubami
3. Zmiany w instalacji elektrycznej cewko-fajki zamiast skuterowych cewek zrobi się dużo miejsca pod airboxem
4. Wywalenie bezpieczników i przeniesienie wszystkiego na sterownik z zabezpieczeniami zwolni się miejsce pod siedzeniem. 100% hermetycznych złącz elektrycznych!!! po co te kondony na złączach!
5. Wszelkie złącza dodatkowe proszę wykonać w dostępnym miejscu!!!! bez rozbierania 1/2 motocykla!!! OMG
6. Zadupek z dużą ilością uchwytów i wystających elementów bez tej łajbowej zabudowy a plastiki na śruby zamiast jednorazowych zatrzasków OMG
7. Solidne fabryczne punkty mocowania gmoli OMG
8. Fajnie jakby odpalal jak nalezy, bo moj to jakis nie w humorze po zimie.

Jak na moje oko to jest to dobry wielozadaniowy motor jak pisal Mada.
+ na jedna lub dwie osoby. Nie jest bardzo dobry ani na jedna ani na dwie ale daje rade dobrze.
+ na autostrade i w teren i na miasto! Na niczym nie jest bardzo dobry ale jest dobry wszedzie
+ super silnik.
+ potezna siec dystrybucji

Rozwazam zmiane na lzejsze i wchodzi w gre:
1. Tenere T700 - wyglada ze to moze byc to tylko niewiadomo jak z balansem tego motoru. Wydaje sie ze cala masa jest za wysoko. Np. Tenera 660 jest nieporeczna.
2. AJP PR7 - ale to jeden gar i to raczej 80/20 na teren, mala siec dilerska. Ale moze sie myle, moze ten silnik dawac rade a zawias 48mm 300mm skoku, 155kg suchy... Tutaj da sie to kupic za jakies 10.000 chf
3. SWM Super Dual 650 X - troche to jednak nie to. Troche jak powyzej a nie ten wyglad.
4. KTM 790 jakos nie ufam, drogi. Ale to jest pewnie zajebisty motor. Ten silnik z szosowego KTMa mnie powalil na kolana!

Chyba trzeba sie bedzie przejechac tym wszystkim po prostu i jezdzic dalej Kurewną.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2019, 07:52   #27
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

Propozycje zmian dla modelu CRF1000

1. Programowalny jeden tryb DCT + poprawka trybu D i żeby D się uczył.
2. Zintegrowany układ hamulcowy (bezpieczeństwo) realizowany przez moduł ABS z możliwością odłączenia, bez dodatkowych układów typu DUAL CBS
3. maksymalne uproszczenie konstrukcji i montażu elementów jak owiewki usunięcie delikatnych zatrzasków ew. zastąpienie tego śrubami a w ostateczności poprawienie delikatnych i nierzadko "jednorazowych" zatrzasków (boczne owiewki a szczególnie zadupek)
3. Zmiany w instalacji elektrycznej cewko-fajki zamiast cewek zrobi się dużo miejsca pod airboxem bo montaż plastiku cewek oraz samych cewek jest bardzo pracochłonny. Przydałyby się także niezależne czujniki podciśnienia dla obu cylindrów i dwie sondy lambda bo widać, że sterowanie mieszanką mogłoby być bardziej precyzyjne szczególnie już przy większym przebiegu.
4. Zastąpienie bezpieczników i przeniesienie wszystkiego na sterownik z zabezpieczeniami zwolni się miejsce pod siedzeniem. 100% hermetycznych złącz elektrycznych zamiast dodatkowych osłonek nasuwanych na złącza które utrudniają tylko dostęp do złącz i tak nie zabezpieczają ich.
5. Wszelkie złącza dodatkowe akcesoriów prosimy umieścić w dostępnym miejscu, bez rozbierania 1/2 motocykla. Umieszczenie bezpiecznik 7.5A pod przednią czachą jest delikatnie pisząc nieporozumieniem.
5. bezdętkowe felgi
6. Zadupek z dużą ilością uchwytów i wystających elementów bez pełnej zabudowy a plastiki na śruby zamiast niemal "jednorazowych" zatrzasków
7. Solidne fabryczne punkty mocowania gmoli przy ramie lub w trwałych miejscach silnika
8. Prosta regulacja wysokości szyby (Muszel72)
9. Możliwość parametryzacji motocykla w kwestii zawieszenia na etapie zakupu nawet gdyby okres oczekiwanie na moto był dłuższy aby uniknąć kosztów o stronie klientów za oem zawias i od nowa za np. ohlins/wilbers . (madafakinges + mdxmd)
11. Przeanalizowanie moto pod kątem serwisantów obecnie motocykl jest zbyt pracochłonny dla serwisu. Dostęp do świec, demontaż zbiornika paliwa.
12. Zmiana całej koncepcji instalacji elektrycznej poprzez przeniesienie wszystkiego na sterowniki to pozwoli na zmniejszenie ilość okablowania i ułatwi diagnostykę np. poprzez interfejs/wifi (smartfony) bo motocykl nawet po poprawkach będzie trudny do diagnostyki i naprawy w warunkach braku dostępności serwisu.
13. Przeniesienie regulacji napięcia sprężyny tylnego amortyzatora na prawią stronę, obecnie nie rzadko regulacja wiąże się z usmarowaniem rąk od smaru rozrzuconego przez łańcuch.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 17.08.2019 o 23:56 Powód: Usunąłem wszelkie zbędne komentarze...
mdxmd jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
List otwarty do moderatorów Kristos Inne tematy 60 08.09.2015 21:07
Biała 2012. List otwarty do nowego posiadacza aparatu fotograficznego Panasonic FT2 Lewar Imprezy forum AT i zloty ogólne 57 01.06.2012 13:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.