Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.01.2009, 19:46   #1
Zając


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Szczecinek
Posty: 134
Motocykl: RD07
Zając jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 24 min 56 s
Domyślnie Zestaw napędowy

Mam pytanko liczę na większe doświadczenie kolegów.Znalazłem zestaw napędowy łańcuch DIDa i zębatki Sunstar za 490pln.Warto brać czy szukać lepszej oferty
Zając jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2009, 20:16   #2
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1281
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2009, 20:24   #3
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 31 min 36 s
Domyślnie

a zapytaj ramiresa po ile może mieć bo strzelam ze taniej
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2009, 21:31   #4
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

powiem tak, jestem totalnie zniechęcony do DIDa (nie ma znaczenia czy złoty czy różowy).

Sporo gadam ostatnimi czasy z ekipą z Bielska, gdzie katują dosłownie wszystko co pojawia się na rynku (motocykle klasy AT / XTZ / XR / TA).
Did nie jest w stanie wytrzymać ostrego katowania dłużej niż 14 tysięcy (wymiana zdawczej co 6 tysięcy, spoooro zmniejsza napinanie łańcucha).

Ekipa jest zdania jednego - RK GXW - wiem, że zaraz polecą po mnie gromy, że wspominam o jednym z najdrożych łańcuchów, ale jest on pozornie najdroższy. Jest sobie człowiek, jaki jezdzi zawodowo w SM, na dodatek ma zrobione wg swoich potrzeb Twindero (AT z silnikiem od XL a w zasadzie vice versa). Łańcuch jaki stosuje wszędzie to właśnie ten GXW. Myk polega na tym, że zakłada się go o "prawie oczko mniej naciągu" niż np. DIDa czy inne kasztanki (czyt. Iris). Łańcuch średnio wystarcza na 30-32kkm ... wymiana zębatek (pozornie miękkich i nie trwałych, ale oryginalnych Hondowskich co 7 w AT/XL1000V). Łańcuch w detalu kosztuje o blisko ponad 200zł drożej niż DID Gold (mowa oczywiście o 525VM2E G&B). Jak się przeliczy przebiegi to wyjdzie na to, że jest o blisko 200zł tańszy w całym okresie czasu. Ktoś powie, że dochodzą zębatki, i zgodze się, ale tył wówczas trzyma tyle ile powinien, a nie leci razem z łańcuchem jak ma to miejsce najczęściej z DID/Kasztanek.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2009, 21:35   #5
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zając Zobacz post
Mam pytanko liczę na większe doświadczenie kolegów.Znalazłem zestaw napędowy łańcuch DIDa i zębatki Sunstar za 490pln.Warto brać czy szukać lepszej oferty
jak kcesz DID+JT to moge miec dla ciebie za 440zł.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zestaw napędowy, jaki + gdzie tanio w Wawie Marcin SF Rama, zawieszenia, napęd 20 01.05.2013 08:14
Jakiej firmy zestaw napędowy kupić? plakiet Rama, zawieszenia, napęd 69 12.12.2008 10:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.