Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.11.2020, 19:56   #191
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 51 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Ech... Stare Saeco, kolbowy, 15 barów, spieniacz. Bez elektroniki a guziki. Koszt od 100 do 200 PLN za świetny stan.

Mam od kilkunastu lat, a kupiłem używany. Co pewien czas odkamieniać, czyścić za każdym razem sitka oba. Wgrzać grupę porządnie i jest pycha. Trafił raz do Polskiego na serwis i cudnie śmiga dalej.

Wiele rzeczy można samemy zrobić serwisowo. Części w bród (kupiłem na części za 25 pln, a potrzebowałem samą kolbę... Pompa już też się przydała do kolejnego).

Kupiłem tego chyba z 10 sztuk. Wszystkie śmigają.

A crema taka sama wychodzi jak w tych za kilkaset / kilka tysięcy...

Edyta:

- 30 sek szukania:
https://www.olx.pl/oferta/ekspres-do...tml#3f533360bb
https://www.olx.pl/oferta/ekspres-do...tml#3f533360bb
https://www.olx.pl/oferta/saeco-via-...tml#3f533360bb
wszystko to pieknie ale zalezy nam na czasie ( obydwoje robimy na trzy etaty) i na cafe late do szlanki 300-320ml. to warunek konieczny. jak mamy luz to kawiarka, ogień i delektowanie sie na tarasie. do tego kolba wymaga mlynka.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2020, 20:01   #192
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
wszystko to pieknie ale zalezy nam na czasie ( obydwoje robimy na trzy etaty) i na cafe late do szlanki 300-320ml. to warunek konieczny. jak mamy luz to kawiarka, ogień i delektowanie sie na tarasie. do tego kolba wymaga mlynka.
Ja CIę nie zamierzam przekonywać Kto bogatemu zabroni

Młynek kupujesz, albo kupujesz profesjolalnie zmieloną.

Prosty case: zepsuł się młynek i odsyłasz całość do serwisu. Albo w drugą stronę ekspres padł a musisz całość odsyłać.

Czas? Może różnica minuty...

Late? Spieniasz mleko, robisz kawę, mieszasz jedno z drugim. Kolejna minuta na przedmuchanie spieniacza. Mieści się bez problemu.

P.S. Ekspres za 50 tyś.... nie da się, ale z chęcią zrobię pojedynek. Mój dopiero co wyserwisowany ekspress i taki za 50 tyś. Rozumiem, że różnica będize 5 000 razy No nie będzie. Potrzebne ciśnienie, temperatura, ubicie, dobra woda. To nie jest wtrysk TDI...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2020, 20:26   #193
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 51 min 41 s
Domyślnie

w dobrych knajpach tyle kombajny kosztuja. nie ja to wymyslilem a wielokrotnie prosilem barmanow o pokazanie torby z kawa. robilem zdjecie, kupowalem i... dupa. tam bylo swietnie - w domu co bym nie wyczynial zupelnie przecietnie. a 50 tys pln to naprawde niewiele za ekskluzywny kombajn. jak z audio hi-end - gornej granicy nie ma...

p.s. to co chcemy kupic rowniez ma 15bar. to juz raczej taka norma. rano na permanentnym spoznieniu guzik, strzala i w swiat. od zabaw mamy ogniowy.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2020, 20:50   #194
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Się wypowiem, bo od 20 lat jestem heavy userem, tak w domu, jak i w pracy.
DeLonghi - dwa zarżnięte, jeden mój, drugi siostry, jeden pożył 2 lata, drugi 5, używane domowo. Dobra kawa, jakość mocno średnia.
Saeco - baaaaardzo różnie z tym bywało, a miałem nawet takie z półki 5k+. Najdłużej działał najtańszy.
Jura - super kawa i dobra jakość maszyny, ale moim zdaniem one są przepłacone. Koleżanka ma taką za 3,5k, kawa jest jak z ponadwukrotnie tańszej nivony.

Nivona - od 5 lat w domu najprostszy model 526, kilka w pracy, jeden ma moja siostra. Dla mnie nie trzeba nic więcej - nie psują się, kawa super, w przedziale 1,5-3k masz kilka modeli. Moim zdaniem dokładanie tysiaka za kolorowy wyświetlacz i rurkę do mleka nie ma sensu. Jednyna wada tych tanich to fakt, że są dość głośne.

a, mieliśmy w robocie przez jakiś czas super profi za kilkadziesiąt tysia, kawa była taka sama. Tyle ze trzeba było poświęcić rano i po pracy po 20 minut na czyszczenie chemią. To różni się głównie tym, że może działać latami robiąc setki kaw dziennie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2020, 21:18   #195
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Nie znam się to się wypowiem.

Szukałem taniego rozwiązania, wyszło że mi na razie pasuje taki na kapsułki. Testowałem różne i wyszło mi że jest Nespresso, długo nic i reszta. Przy czym ta reszta dla mnie była nie do przyjęcia smakowo.

Tylko nespresso jest sensowne bo kawa jakoś z niego wychodzi dobra i mocna. Oryginalne kapsułki drogie ale są inne które kupując 100szt wychodzą 1zl za kawę. Ja wiem ze to nadal relatywnie drogo może być ale... U nas to jest na 2 do 4 kaw dziennie.

Plusy to małe wymiary ekspresu i wygoda obsługi.

Aaa, ja mam taki prosty za 350pln. Nie używam mleka z kawa więc nic innego niż espresso albo lungo mnie nie interesuje.

Pozdrawiam
Zimny

Ps. Tak, wiem że automat za 4 koła jest lepszy a najlepszy dbaneczek Bialetti za 100pln (mam, używam, polecam jak jest czas). Kapsułkowe Nespresso nie są złe jak ktoś nie jest mega ekspertem.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2020, 21:29   #196
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,586
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 18 godz 32 min 49 s
Domyślnie

Szynszyl rozumiem takie pytanie zadać w lipcu ale teraz? Toż to będzie armagedon. Ale masz coś chciał

Ps. Mój zestaw to młynek Macap i rancilio Silva i jestem zakochany w smaku kawy jaką sobie sam przyrządzam.
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2020, 21:43   #197
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 51 min 41 s
Domyślnie

Panowie. zapominacie o jednej kluczowej kwestii i Wasze starania - ktore oczywiscie doceniam i dziekuje za nie - sa skazane z gory na niepowodzenie. Panna chce TEN ekspres. TEN.

jezeli macie odwage i fantazje kopać się z koniem - podziwiam. ja juz sie w tej armii i wojnie uważam za rezerwiste z poczwórna kategorią D, chociaz mlodziez moze nie zrozumiec 'dowcipu'...
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 25.11.2020 o 23:41
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2020, 23:00   #198
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Eee.... Szynszyl, tak to bywa jak się wątek od 2 strony zaczyna czytać

Uznajmy ze mojego postu o kapsułkach nie było
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2020, 23:18   #199
El Komendante
Banned


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Przystanek Oliwa
Posty: 350
Motocykl: Lublin Autobus
El Komendante jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 12 godz 52 min 56 s
Domyślnie

Dobry temat.
Używkę bym kupił. Tylko jaką? Te saeco z linku Wojtka warte grzechu?
El Komendante jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2020, 23:20   #200
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 4 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
Panowie. zapominacie o jednej kluczowej kwestii i Wasze starania - ktore oczywiscie doceniam - sa skazane z gory na niepowodzenie. Panna chce TEN ekspres. TEN.

jezeli macie odwage i fantazje kopać się z koniem - podziwiam. ja juz sie w tej armii i wojnie uważam za rezerwiste z poczwórna kategorią D, chociaz mlodziez moze nie zrozumiec 'dowcipu'...
I takiej starości to się momentami mógłbym obawiać. Pejsy do góry!
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Beta RR 4T zakup dzinks Inne tematy 126 06.03.2021 15:34
PRZEZ KRAJ PARTYZANTÓW, KOKAINY I KAWY: czyli pekaesem po Kolumbii. [Listopad 2011] czosnek Trochę dalej 48 12.01.2013 01:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.