Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.07.2023, 08:29   #1
Marcisz


Zarejestrowany: Jul 2023
Posty: 8
Motocykl: RD03
Marcisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 58 min 31 s
Domyślnie Hałas od opon Metzeler Karoo Street

Dzień dobry,
Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Szukam porady. Odebrałem właśnie ATAS 2022 z oryginalnymi Metzelerami Karoo Street. Przez miesiąc nawinąłem 1700 km myśląc że coś się ułoży, ale nie. W przedziale od ok 95 do 130 km/h coś strasznie huczy. Wydaje się że tylna opona. Huczenie jest mega dokuczliwe.
Pytanie jest następujące: czy to tylko mój przypadek czy te opony tak mają. Znajomy ma te same ale w AT 1000 i mówi że jest ok?! Jeżeli ten typ tak ma to zdecydowanie wymieniam i mam dwa typy: Pirelli Scorpion Trail 2 i Continental Contitrailatack 3 (czemu takie długie nazwy). Pytanie jest i prośba serdeczna i opis osób, które takie oponki mają lub sugestię co do innych opon 90/10 80/20 oczywiście z przewagą szosy. Dziękuję.
Marcisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2023, 08:53   #2
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcisz Zobacz post
Dzień dobry,
Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Szukam porady. Odebrałem właśnie ATAS 2022 z oryginalnymi Metzelerami Karoo Street. Przez miesiąc nawinąłem 1700 km myśląc że coś się ułoży, ale nie. W przedziale od ok 95 do 130 km/h coś strasznie huczy. Wydaje się że tylna opona. Huczenie jest mega dokuczliwe.
Pytanie jest następujące: czy to tylko mój przypadek czy te opony tak mają. Znajomy ma te same ale w AT 1000 i mówi że jest ok?! Jeżeli ten typ tak ma to zdecydowanie wymieniam i mam dwa typy: Pirelli Scorpion Trail 2 i Continental Contitrailatack 3 (czemu takie długie nazwy). Pytanie jest i prośba serdeczna i opis osób, które takie oponki mają lub sugestię co do innych opon 90/10 80/20 oczywiście z przewagą szosy. Dziękuję.
Karoo Street tak maja, wyją okropnie i do tego moim zdaniem są po prostu słabe. Polecam Scorpiony Trail 2. Są o niebo lepsze np. po frezowanym asfalcie jadą jak po normalnym (w przeciwności do Karoo Street), szybko sie nagrzewaja, na szybkich zakretach super sie trzymaja, dużo cichsze a na szutrze nie odczułem różnicy. Tyle ze ja jeżdżę praktycznie wyłącznie po twardym. Jeżdżę w tej chwili na 2 komplecie pirelek, pierwszy zmieniłem po jakiś 21tys km jeszcze były OK. Kumpel na CT zaraz zakłada 3 komplet, poprzednie wytrzymały ponad 24tys km. Tyle ze są w ..uj drogie.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2023, 09:05   #3
Marcisz


Zarejestrowany: Jul 2023
Posty: 8
Motocykl: RD03
Marcisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 58 min 31 s
Domyślnie

Wielkie dzięki za info. Obecnie różnica ceny między kompletami PSTII i CT3 mam 40 zł więc praktycznie żadna. Miałem wczesniej Triumpha Tigera 900 Rally Pro z Bridgestone A41 i 5 razy na torze + 14 tyś km - żadnego uślizgu. Na Karoo Street miałem już dwa (mimo spokojnego docierania). Wycie okropne. Jeszcze raz dzięki za odp.
Marcisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2023, 10:12   #4
M5Q
 
M5Q's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: WZ
Posty: 167
Motocykl: SD09
Przebieg: 39999
M5Q jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 16 godz 42 min 38 s
Domyślnie

Cześć, zapraszamy do powitalni.
A pod tym linkiem masz wątek traktujący między innymi o hałasie Karoo Street.
Od siebie mogę jedynie dodać, że obecnie po 15 tkm na Scorpionach T2 jestem nadal nimi zachwycony.
Trzymanie na suchym, mokrym, równym, krzywym (szczególnie właśnie na "zdrapce") asfalcie mają bez porównania lepsze od Metzelerów, w Pirenejach zdziwiłem się że opona motocyklowa może na tyle pozwolić.
Zrobiem na nich też dość sporo po szutrach i ku memu zdziwieniu, mimo zupełnie "nieszutrowego" bieżnika w porównaniu z Karoo, również trzymają dużo lepiej, zarówno hamowanie, przyspieszanie jak i prowadzenie na sypkim jest dużo efektywniejsze, nie wiem jak to działa.
Co do samych Karoo Street, to w jednym z ASO usłyszałem taki komentarz:
- Czego Pan się spodziewa po oponach na pierwszy montaż? Widział Pan gdzie są produkowane? To są inne opony niż te dostępne w handlu, Honda bierze najtańszą ofertę na kilkadziesiąt tys. sztuk, a producent opony na czymś musi oszczędzić żeby zmieścić się w cenie.
__________________
M5Q

Pony->ETZ150->ETZ251->ETZ250->...->CB750->CB1300SA->CRF1100D2
M5Q jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2023, 11:35   #5
Marcisz


Zarejestrowany: Jul 2023
Posty: 8
Motocykl: RD03
Marcisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 58 min 31 s
Domyślnie

Dzięki za info. Zatem zarówno PSTII jak i CT3 są wyborem między dobrym a dobrym. Szkoda Metzelerów bo bieżnik wygląda przyjemnie. Co do opinii z ASO to ja z tym uważam, raz mówią tak a raz siak. W ASO dla porównania powiedzieli mi, że nikt jeszcze nie zgłaszał faktu, że hałasują. Jak mówi moja córeczka, tak na pewno Wolę zatem posłuchać użytkowników, którzy mają 10-15 tyś na danej oponie i wiedzą jak działa.
Marcisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2023, 17:18   #6
Marcisz


Zarejestrowany: Jul 2023
Posty: 8
Motocykl: RD03
Marcisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 58 min 31 s
Domyślnie

ContTraliAtack 3 (1240 zł komplet) kupione i założone. Zrobiłem 200 km i na przód domknąłem ale tyłu nie (brak takie odwagi w złożeniu na jakie pozwalają te opony). Trzyma się jak przyklejony. Co do ciszy to różnica KOLOSALNA. Zero wycia. Szczęście na całego. Będę wrzucał relację jak się sprawują. W czwartek tor modlin i porównam do Bridgestone A41. Na razie tylko asfalt. Jak zrobię offa dam znać. Pozdrawiam,
Marcisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2023, 21:53   #7
Marcisz


Zarejestrowany: Jul 2023
Posty: 8
Motocykl: RD03
Marcisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 58 min 31 s
Domyślnie

Dziś tor modlin. Oponki domknięte, choć na prawo mam trudniej. Na lewo jak zwykle łatwiej. Powiem tak, porównując do bridgestone A41 czy metzeler Tourance Next zero uślizgu. Patrzyłem na charakterystyczne miejsca toru i prędkości w nich to delikatnie szybciej i kleją jak szalone. Jak na razie 5+. Teraz został deszcz i trwałość ale to wyjdzie z czasem. Trochę bym poprawił tylny hamulec bo w tigerze lepiej działał, ale z to podwozie i kontrola trakcji na 5+. Jak byście chcieli coś więcej o tych oponkach piszcie postaram się odpowiadać.
Marcisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2023, 22:10   #8
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Masz je założone na RD03?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2023, 09:05   #9
Marcisz


Zarejestrowany: Jul 2023
Posty: 8
Motocykl: RD03
Marcisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 58 min 31 s
Domyślnie

Atas 1100 2022.
Marcisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Metzeler karoo Boski-Kolasek Hamulce, kola, opony 2 19.03.2011 20:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.