Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.09.2021, 18:21   #1
pyk


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 6
Motocykl: CRF1000
pyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 42 min 46 s
Domyślnie Świecące kierunkowskazy - badanie techniczne

Witam,
dziś pierwszy raz byłem z moją Afryką z 2016 r na okresowym badaniu technicznym.
Przebieg badania i wykonane czynności pominę bo nic nie wnoszą do tematu oprócz uwagi diagnosty co do ciągle świecących przednich kierunkowskazów.

powiedział że mam motocykl w wersji amerykańskiej kupowałem motocykl "z drugiej ręki'" z polskiego salonu. (http://africatwin.com.pl/showthread....186#post738186)

z wypowiedzi forumowiczów w tym temacie wychodzi, że diagnosta się czepia bez powodu / nie zna się ? bo tak zrobiła fabryka i tego się nie dotyka
http://africatwin.com.pl/showthread....kowskaz&page=2

Co więcej inne Afryki, które widuje na mieście też mają stale świecące kierunkowskazy, ale tu nie ma pewności co do ich pochodzenia.

moje pytania:
1. Czy tak jak w przytoczonym temacie olać sprawę kierunkowskazów bo tak jest fabrycznie w polskim salonie?

2. Czy ktoś jest w stanie przytoczyć przepisy, które mówią, że tak może być czy może my się mylimy i diagnosta ma rację, że tak świecące kierunkowskazy są nie zgodne z przepisami?

3. Czy ktoś z was miał kiedyś jakieś problemy z badaniami, policją etc.?

Pozdrawiam
pyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2021, 19:36   #2
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Jest na to homologacja i niech się odp.
Ale samego mnie to dziwi ze nawet małe crf to ma. Kiedyś faktycznie to była tylko Ameryka.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2021, 20:20   #3
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 499
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 20 godz 20 min 41 s
Domyślnie

Wszystko jest w porządku, niech diagnosta się doszkoli. W NAT świecące kierunki robią za światła pozycyjne o ile pamiętam i jest to zgodne z przepisami.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2021, 20:52   #4
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

To że w jakimś pojeździe fabryka coś homologowała nie oznacza że dany kraj to dopuszcza. Pojazdy są robione na różne rynki.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2021, 20:54   #5
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Haha
Akurat NAT 2016-2017 w wersji północnoamerykańskiej nie miała kierunkowskazów LED tylko tradycyjne żarówkowe. Jest sporo wątków na adv-rider i tu jak to ludzie chcą zmienić na LED.
Też mnie kiedyś zaczepił policjant, ale jak mu powiedziałem, że się nie znam i tak wyjechałem z salonu to machnął ręką. Ale to było w 2016 i wtedy było mało NAT.

A wracając do pytania - nie kojarzę takiego przepisu. Natomiast powinieneś mieć świadectwo homologacji (niezbędne przy rejestracji nowego pojazdu). Ja miałem do mojej NAT z 2016 takie „świadectwo zgodności WE” i tam jest jak byk napisane, że motocykl o takim VIN jest zgodny z typem z homologacji i nie wymaga dodatkowych badań itp/itd. W ew. dyskusji z diagnostą pozostaje udowodnić, że nie zmieniałeś fabrycznych kierunkowskazów. Jak nie masz ŚZWE to zapytaj o nie pierwszego właściciela.

Reakcje diagnostów biorą się chyba z tego, ze kiedyś stało w polskich przepisach, że światła pozycyjne muszą być białe (m.in.). Teraz CHYBA tak już nie jest.

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
To że w jakimś pojeździe fabryka coś homologowała nie oznacza że dany kraj to dopuszcza. Pojazdy są robione na różne rynki.

I dlatego kraje WE umówiły się, że będą wzajemnie honorować wzajemnie homologacje dokonane dla pozostałych krajów WE z uwzględnieniem lokalnych dodatkowych wymogów.
Dzięki temu m.in. od jakiegoś czasu rynek europejski dostaje nowe modele wcześniej niż np. USA/Australia. Producentowi łatwiej jest homologować moto np. w Hiszpanii i opisać, że jest też zgodne np. z polskim wymogiem posiadania odblasku na lewym półdupku dżinsów pasażera…
Ale tu się za bardzo zbliżamy do wątku o „gejropie” więc się powstrzymam od dalszych komentarzy 🙃

Ostatnio edytowane przez Novy : 12.09.2021 o 21:37 Powód: Połączenie postów
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2021, 21:21   #6
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 24 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Haha
Reakcje diagnostów biorą się chyba z tego, ze kiedyś stało w polskich przepisach, że światła pozycyjne muszą być białe (m.in.). Teraz CHYBA tak już nie jest.
Mam wątpliwości Składając pierwszego Poloneza w roku 1988 badania musiałem zrobić w ITS (Instytut Transportu Samochodowego), który o dziwo do dzisiaj działa? To dokładne badania! Nawet kierunek śrub jest sprawdzany - nakrętka od tyłu - przodu...
Założyłem sobie w przednie postojowe folię pomarańczową. Diagnosta nie miał nic do tego, że są pomarańczowe (dopuszczalne), ale do barwy. Ta jest opisana w procedurze jaka to ma być.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2021, 21:54   #7
Bartek74


Zarejestrowany: Jun 2021
Miasto: Grodzisk Mazowiecki
Posty: 108
Motocykl: CRF1100
Bartek74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 43 min 44 s
Domyślnie

Ja 2 miesiące temu wyjechałem z salonu i tez świecą
Bartek74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2021, 11:48   #8
pyk


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 6
Motocykl: CRF1000
pyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 42 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał waw Zobacz post
Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów.

Załącznik 6 paragraf 2 punkt 6.

Dopuszczone są w motocyklu światła pozycyjne przednie barwy samochodowej żółtej.
o to to to :] super, znalazłem poczytałem.

Wychodzi na to, że diagnosta nie znał przepisów po nowelizacji (ja też, ich nie znałem) ale dzięki p. "waw" mogłem doczytać

dzięki
pyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2021, 12:22   #9
tadzik
 
tadzik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: Rzeszów
Posty: 571
Motocykl: RD03 czeka na reanimację
tadzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 2 dni 56 min 27 s
Domyślnie

Może być dwa światła pozycyjne w motocyklu?
tadzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2021, 12:29   #10
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 499
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 20 godz 20 min 41 s
Domyślnie

Mogą być dwa światła pozycyjne tylko musi być zachowana między nimi określona odległość (jest to podane w przepisach). NAT spełnia ten warunek.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Badanie okresowe NAT a świecące kierunki Grzesiuk CRF 1000 L 44 19.07.2022 18:29
Badanie techniczne motocykla. e200g_ Inne tematy 7 01.11.2010 00:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.