Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.09.2021, 09:04   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,729
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 2 min 34 s
Domyślnie Bieżnia do mieszkania - prośba o porady.

Taki temat. Wiemy że to forum zna się na wszystkim, pomyślałem że podpytam.

Nie oceniając zasadności, tego że lepiej na powietrzu itp. planuję dla żony zakupić bieżnię - co prawda nie biega ale od ponad pół roku robi 4-5 razy w tygodniu takie bardzo szybkie marsze na około 8-11km. Efekty....widać zdecydowanie ale idzie jesień i zima - plus logistyka z dzieckiem, praca etc., słabo z czasem na 1,5h wyjścia. A z bieżni mogłaby korzystać w wolnej chwili w mieszkaniu, choćby jak młody bajki ogląda.

Wiemy tyle ze ma być elektryczna, nowa i dość cicha (blok). I chciałbym wydać na to max 2k pln.

Poradzicie coś? Czy w tym budżecie coś się znajdzie, czy nie ma sensu.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2021, 09:34   #2
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 54 min 48 s
Domyślnie

Modelu nie polecę, bo mnóstwo na rynku i rozpiętość cenowa duża. Ważna kwestia nawet przy niskim wzroście, aby miała co najmniej 140cm długość pasa i szerokość dużą (ponad 70cm). Bieżnie z pasem 115-120cm to bardzo kiepskie rozwiązanie i dające niepewność, a każdy się może potknąć. Ja wziąłem używkę (HMS BE2235) 7lat temu i działa bez zarzutu, a dużo na ogłoszeniach takich, na których mało co biegał użytkownik... Kiepski ze mnie biegacz, ale przy interwałach przydałaby się prędkość koło 15km/h. Dużo zależy przy domowej dla kogo przeznaczona (wzrost, waga i prędkość biegu). Przy dużej wadze czy większym zmęczeniu głośniejsze kroki i trzęsące się elementy niż sama praca silnika.

Ostatnio edytowane przez majkowski1 : 10.09.2021 o 09:27
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2021, 09:40   #3
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,729
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majkowski1 Zobacz post
Modelu nie polecę, bo mnóstwo na rynku i rozpiętość cenowa duża. Ważna kwestia nawet przy niskim wzroście, aby miała co najmniej 140cm długość pasa i szerokość dużą (ponad 40cm). Bieżnie z pasem 115-120cm to bardzo kiepskie rozwiązanie i dające niepewność, a każdy się może potknąć. Ja wziąłem używkę (HMS BE2235) 7lat temu i działa bez zarzutu, a dużo na ogłoszeniach takich, na których mało co biegał użytkownik... Kiepski ze mnie biegacz, ale przy interwałach przydałaby się prędkość koło 15km/h. Dużo zależy przy domowej dla kogo przeznaczona (wzrost, waga i prędkość biegu). Przy dużej wadze czy większym zmęczeniu głośniejsze kroki i trzęsące się elementy niż sama praca silnika.
Dzięki za podpowiedź. Najcięższy potencjalny użytkownik to potencjalnie ja tj 80kg. Żona znacznie mniej Co do wzrostu to mówimy o ludkach 1,6-1,7m, niemniej już gdzieś czytałem że ma być 140cm.

Główne użytkowanie planowane to marsz lub chód sportowy na poziomie7-9kmh. Nie wykluczam że jak się żona bardziej wkręci to będzie to także bieganie, może i ja spróbuję.

Dzięki, czekam na więcej info

A jakieś znane i polecane marki? W sensie takie co bardziej są jak Honda czy Suzuki a nie jak Lifan czy Barton Ale też nie BMW, prestiż mnie nie interesuje ;-)
zimny jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2021, 10:14   #4
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 399
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 13 godz 11 min 28 s
Domyślnie

Hey. U mnie żona z córką nie lubią biegać....powiedział bym nawet , że nienawidzą dlatego kupiłem Xiaomi WalkingPad C1 - maxymalna prędkość 6km/h - jest to szybki marsz - u mnie zdaje egzamin - dziewczyny moje bardzo zadowolone dla nich to idealna prędkość!
Zastanawiałem się nad XIAOMI WALKINGPAD K12 ale jednak zrezygnowałem ze względu na jej koszt
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2021, 11:22   #5
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 54 min 48 s
Domyślnie

Niższy wzrost to krótsze nogi i nie trzeba wtedy dłuższego pasa, pownien wystarczyć 140cm. Urbogym miał dobre promocje na lato, nie wiem jak teraz, a mają w ciul części zamiennych, co zapewnia, że nie znikną. A nie straszę, że się tak szybko coś popsuje... Marek dużo (od najdroższych chyba): Matrix, Sole by Hammer, Bowflex, Nautius, Life Fitness, NordicTrack, BH Fitness, Hertz Fitness, York Fitness, Finnlo, inSPORTline, Zipro, HMS itp itd
Kumpel gadał, że kupił Hertza i prawie miesiąc był strasznie zadowolony, bo cena niska i masażer miał... Ale wskoczył błąd na kompie i walczył z serwisem ponad 4msc, po czym oddał w ramach reklamacji, a na kasę czekał ponad 3tyg.. Na co masażer w bieżni Albo bieżnia albo masażer...
Zerknij w olxa lub gumtree czy nie ma w okolicy ktoś używki, szkoda kasy na nową, a za max 1800 kupisz bardziej PRO.. i raczej jak ktoś sprzedaje to znaczy, że kurz zbiera...

Chociaż nie wiem czy nie lepiej teraz kilka lombardów odwiedzić, bo portale aukcyjne troszkę na "pozerkę i pod handlarzy teraz"....

Ostatnio edytowane przez majkowski1 : 03.09.2021 o 11:25 Powód: dodatek
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2021, 11:34   #6
PokemonTC
 
PokemonTC's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dziki Wschód (podlasie)
Posty: 351
Motocykl: RD07B
PokemonTC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 6 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Co byś nie kupił to będzie dobry wieszak na ubrania.
A tak na poważnie to szukaj używanej bo ludzie wydają kasę użyją max 10 razy i stoi i zbiera kurz. Ja kupiłem od sąsiada York t200 za grosze, używam 2 lata i jestem zadowolony
PokemonTC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2021, 11:34   #7
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 21 min 33 s
Domyślnie

zimny to tak nie działa jak nie masz czasu na trening na te 1.5h bo około godziny zajmuje sam szybki marsz to w domu go i tak nie zrobisz bo zawsze jest cos innego! A tak trening zajęcia w grupie co tam żona lubi, bedzie miał najwyższy priorytet, kup karnet i niech korzysta czy to bedzie typowa siłka czy crosfit nie spodoba sie zmieni na inna. W moim zadupiowiu tych siłowni, klubów fitnest, crosfitów, jest obecnie od groma to u ciebie bedzie w opór. 3 dni w tygodniu po godzince cały grafik pod to i zona zadowolona tobie w portfelu zostanie a i miejsce w mieszkaniu nadal bedzie bo każdy taki sprzęt potem robi za wieszak na ubrania
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2021, 13:09   #8
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 54 min 48 s
Domyślnie

Ja nie znoszę się pocić przy innych, chyba że basen... Czasem ciężko jest się zmusić do wejścia na bieżnię, choć jak jest samozaparcie to nie będzie tylko "wieszakiem czy kurzozbieraczem".. Ja nie narzekam, przydaje się jak kiepska aura lub coś z czasem nie wyszło. Zdarza się, że jak za długo na wioślarzu posiedzę to już ochoty nie ma na bieganie, a w drugą stronę gorzej, bo po bieganiu leje się jak z rynny i wtedy kiepsko, żeby na wioślarza się przesiąść... Przemyśl czy potrzebna faktycznie... Ostatnio nieźle się spociłem RingFitem do Nintendo Switch... Nawet nie myślałem, że taki badziew może tak działać.. Skaczesz, rozciągasz, truptasz i skłony jak na WFie... Też się lało... Pozytyw, ale przed TV, czego nie znoszę... A najgorzej jak "ćwiczysz" lub lepiej nazwać przechodzisz planszę i dzieci w pobliżu, bo każde chce pokazać coś nowego lub spróbować czy lepiej potrafi..
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2021, 13:35   #9
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PokemonTC Zobacz post
Co byś nie kupił to będzie dobry wieszak na ubrania.
A tak na poważnie to szukaj używanej bo ludzie wydają kasę użyją max 10 razy i stoi i zbiera kurz. Ja kupiłem od sąsiada York t200 za grosze, używam 2 lata i jestem zadowolony
EDIT Oo taką mam https://m.ceneo.pl/22494327

Co do używania podczas oglądania...u mojej się nie sprawdziło

Tak, to wieszak na ubrania. I ja i moja żona się zarzekalismy, że będziemy korzystać i w ogóle...może że 20 razy użyta przez 10 lat
Marcin, jak chcesz to spytam żony, czy nie chcemy sprzedać tego wieszaka wieczorem jak coś sprawdzę dokładnie ale chyba Shaphire albo coś takiego.
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2021, 13:38   #10
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

Zimny, jak żona ogląda seriale, to bieżnia się sprawdzi.
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Albania - majówka - prośba o porady jachu73 Przygotowania do wyjazdów 21 19.01.2017 22:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.