Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.06.2021, 16:52   #1
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 12 godz 20 min 0
Domyślnie Adventure Bike Rider Festival 2021

Dzisiaj zaczyna się w UK zlot/festiwal magazynu Adventure Bike Rider. To doroczna impreza trwająca cały weekend, na którą zjeżdżają się motocyklowi podróżnicy, producenci itp. Są jazdy, prezentacje i zabawa - czyli jak na każdym zlocie.

https://www.adventurebikerider.com/a...ider-festival/

W zeszłym roku festiwal się nie odbył z wiadomych powodów, w tym roku jest i z możliwością oglądania częściowo live pod poniższym linkiem:

https://www.adventurebikerider.com/a...festival-live/

Transmisja jest dzisiaj (piątek) oraz jutro (sobota) od 19:00 czasu PL.

P.S. Jeśli temat jest w niewłaściwym dziale, to proszę o przeniesienie.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2021, 09:56   #2
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Przeczytałem opis i zauważyłem jedną ciekawą rzeczy, jak różna jest perspektywa jazdy off road w różnych krajach. Główną atrakcją jest odcinek AŻ 20 km off roadu, dostosowany do ciężkich maszyn. Spodziewałem się nie wiadomo czego, bo dla mnie to TYLKO 20 km. Odpaliłem filmik, a tam kawałek pola, trochę przeciskania między drzewami, polna droga i szuter.
Czy w UK jest taki problem z jazdą w terenie, że tak krótki, legalny odcinek 20 km jest tak wielką atrakcją? Czy wynika to raczej z tego, że większość kupuje maszyny adventure, nie zjeżdża w teren i jest to dla nich super atrakcja?
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2021, 12:20   #3
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 5 godz 6 min 51 s
Domyślnie

Ubawiłem się.Adrian, zrobiłeś mi dzień. 👍
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2021, 12:25   #4
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Nie chciałem żeby moje pytanie było odebrane jak czepianie się czy wyśmiewanie. Jest przecież w UK TET, wiem że są takie terenowe grupy (nie pamiętam nazwy), trial ma długie tradycje, nabrU pisał coś o jeżdżeniu po poligonie - więc się da.
Więc pytanie - z jakiego powodu tylko 20 km? Obstawiam, że są takie ograniczenia i nie da się ułożyć dłuższego odcinka nie chcąc jechać 100-200km dodatkowo asfaltami?

Sam na zloty układałem parę razy trasy i wiem jak jest z tym ciężko, gdzie i ile mogę "nagiąć" różne rzeczy u nas. Wiem też, że za jakiś czas się to skończy, ludzie pogrodzą prywatne tereny, a kary u zielonych wzrosną. I wtedy i my się będziemy cieszyli z 20 km offa
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2021, 21:20   #5
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 12 godz 20 min 0
Domyślnie

Nie byłem na żadnym z tych festiwali (planowałem na 2020 ale odwołali bo COVID, na 2021 miałem już inne plany), ale myślę Greenman (i inni), że po pierwsze trzeba zrozumieć co to za impreza, a potem czepiać się czy to offroad czy "ofrołd".

Po pierwsze to wielka impreza komercyjna magazynu motocyklowego ABR, a przy komercji są zawsze jakieś ograniczenia, względy bezpieczeństwa itp.

Po drugie charakter tej imprezy to raczej 3-dniowy zlot bratnich dusz bez napinki na ciężką jazdę, a raczej na spotkanie, obejrzenie paru wystaw moto i szpeju, napicie się piwa, posłuchanie muzy czy paru dobrych rad od ciut sławniejszych obieżyświatów jak Elsbeth Beard, Simon i Lisa Thomas czy Chris Scott

Po trzecie impreza jest zlokalizowana na sporej prywatnej pięknej posiadłości Ragley Hall to nie oznacza, że można sobie jeździć tam jak się chce i gdzie się chce. Jak już wspomniano jeżdżenie w offie w UK jest dozwolone tylko i wyłącznie na tzw BOAT (Byways Open to All Traffic) lub na prywatnym terenie za zgodą właściciela. I tu jest właśnie przypadek terenu prywatnego, więc nie wiem na ile ta 20km "traska" to kompromis właściciela terenu.

Po czwarte filmik, który zapewne Greenman przywołał, jest tylko reklamą plus do tego przywołuje też charakter tej imprezy, o którym już pisałem, czyli:

Cytat:
Leisure riding for all abilities
Cytat:
No racing, ride for fun
Jak było naprawdę pokazuje parę świeżo wstawionych filmików poniżej:

https://youtu.be/WQVON8psURg



https://youtu.be/mdddJ_tOFPs



Spotkanie to technicznie jest więc kompromisem, bo przyjeżdżają na nie tacy co w offie "zęby zjedli", ale i tacy co dopiero zaczynają swoją przygodę w Adv. Każdy płaci za bilet, więc organizator musi jakoś wszystkim "dogodzić".

I myślę, że najlepiej na takiej imprezie to "rozluźnić pośladki" i po prostu się dobrze bawić, bo nie każdy z adwenczerowców pojedzie do Stanów czy gdzie indziej dalej z wielu różnych powodów.

Ostatnio edytowane przez Novy : 28.06.2021 o 21:24 Powód: Film yt w oknie
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2021, 10:25   #6
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Serio, nie miałem na celu nikogo wyśmiewać czy się czepiać. Chciałem tylko zrozumieć czy jest to szerzej zakrojone zjawisko czy wynika z takich powodów jak podałeś: duża komercyjna impreza. Teraz rozumiem, cieszę się że u nas jest gdzie pojeździć. Do UK też się wybiorę bo widoki na TET fantastyczne!
I dzięki temu jeszcze bardziej doceniam np. taki rajd Baba Jaga który mam pod nosem, bilety śmiesznie tanie, a trasa miała 200 km. Tylko teraz np. pewnie trochę z powodu wirusa, trochę pewnie się już chłopakom nie chce układać trasy i drugi rok rajdu nie ma
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2021, 23:59   #7
krytek


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Bochnia
Posty: 157
Motocykl: nie mam AT jeszcze
krytek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 57 min 39 s
Domyślnie

W uk , co tu ukrywać , bida jesli chodzi o jazdę offroad , walia coś tam oferuje ale .... bram do zamykania i otwierania 1000e aż się odechciewa ...pozatym koleiny koleiny koleiny bo wybor mały wiec kazdy jeździ po tym samym .... i wciąż coraz bardziej utrudniają - gdzie rok temu można było jechać to teraz gdzie niegdzie powystawiali znaki zakazu ...
Pozdr
krytek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2022, 20:35   #8
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 12 godz 20 min 0
Domyślnie

Wybrałem się na tegoroczną edycję ABR Festival 2022.
Nie był to zaplanowany wyjazd, ale padło pytanie o ten zlot na FAT więc udało mi się kupić bilet od osoby, która z wyjazdu zrezygnowała. Dojechałem w piątek 24 czerwca i wróciłem dzisiaj.

W skrócie: dużo motocykli z przewagą ADV, dużo stoisk producenckich z możliwością jazd próbnych, zmiany opon, serwisu moto, kupna szpeju itp, dużo piwa i muzyki, oraz spotkania z motocyklowymi podróżnikami czy "gwiazdami" Youtube. No i 20-milowy adventure trial (który w sobotę zrobiłem 3 razy )

Trochę fotek:





























nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2022, 20:41   #9
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 12 godz 20 min 0
Domyślnie

ciąg dalszy:

















nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2022, 20:50   #10
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 12 godz 20 min 0
Domyślnie

Pora na trochę 'prywaty'









nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ducati Desert X Adventure Bike tyran Inne - dyskusja ogólna 3 10.11.2019 20:41
2018 Adventure Bike Shootout MarekM Inne tematy 2 09.11.2018 14:33
25-27.05.2012 Brest Bike Festival 2012 SzymonBBI Imprezy forum AT i zloty ogólne 1 17.05.2012 07:48
£1500 adventure bike challenge oskar_z Inne tematy 9 17.02.2011 22:25
I Zlot Adventure Rider 24 - 26 kwietnia 2009 gerardgrodzisk Imprezy forum AT i zloty ogólne 18 15.03.2009 08:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.