Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.06.2021, 09:17   #11
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,651
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 8 godz 25 min 34 s
Domyślnie

Skutecznym lekarstwem na wysokie prędkości są opony 30/70
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2021, 13:48   #12
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 48 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Skutecznym lekarstwem na wysokie prędkości są opony 30/70

Znaczy rozpędzasz się, lądujesz w rowie z połamanymi żebrami i sprzedajesz moto?
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2021, 16:24   #13
Simon WRC


Zarejestrowany: Jun 2021
Miasto: Wołomin
Posty: 24
Motocykl: CRF1100D2 2021
Simon WRC jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 58 min 12 s
Domyślnie

Przeczytałem od dechy do dechy, więc wypracowanie na pewno na marne nie poszło .

Z jednym się nie zgodzę. Co prawda mam Adventure Sports, ale nie ma problemu żeby zejść z prędkością minimalną do granicy stabilności. Czasem w korku jadąc bez gazu ciężko jest utrzymać motocykl w pionie bez dohamowywania i DCT nie odcina napędu, więc prędkości o których piszesz są dla mnie dziwne.

Co do Apple Car Play, to zdecydowanie podzielam lekkie rozczarowanie. Na początku pogubiłem się już w tych nastawach i połączeniach. Telefon łączy się z kaskiem i z tabletem, kask też z tabletem. Odbierasz połączenie palcem na kierownicy, w słuchawkach nic nie słychać, bo głos przełączony na moto... Trzeba odbierać na interkomie i jedyna zaleta tego ustrojstwa, to, że jak masz schowany w kieszeni telefon, to na tablecie od razu widać kto dzwoni. Do tego jak zkonfigurować ACP bez głosu jeszcze nie doszedłem, bo to chyba najlepsze opcja - kask połączony z telefonem a nie z całym tym średnio praktycznym centrum informacji .
Simon WRC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 04:42   #14
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 49 s
Domyślnie

Nie odniosę się do porównania bo nie jeździłem na 1000. Ale w kwestii 1100 zgadzam się w większości z tym co pisze kristoch. Nie bardzo tylko rozumiem tego co napisałeś o rozłączaniu napędu przez dct przy niskich prędkościach. Ja głównie staram się Afrą jeździć poza asfaltem. Mniejszy (jak samemu) i większy (jak z kolegami) off. Bardzo często zdarza mi się jechać bardzo, bardzo wolno balansując aby przecisnąć się na jakimś ciasnym przejściu. Na stojąco z minimalną prędkością. Czasem urządzamy sobie wyścigi 'kto wolniej' na jakimś odcinku typu 50-100 metrów. Nigdy nie zauważyłem żadnego odpinania napędu. Napęd był zawsze niezależnie od prędkości gotowy, pod manetką. Oczywiście Afra sama nie pojedzie, musisz ją popchnąć gazem a jak puścisz gaz to w końcu stanie - dct nie będzie jej napędzać samo, ale jeśli dobrze rozumiem to tak prawidłowo ma działać.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 07:47   #15
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,651
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 8 godz 25 min 34 s
Domyślnie

Rozumiem drogi radiologu, ż jest tam odrobina sarkazmu w tej wypowiedzi. Świadomy owner wie i czuje, że na kostkach nie da się bezpiecznie jechać więcej niż 160. To tak dla dowyjaśnienia mojego poprzedniego postu
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 08:42   #16
Simon WRC


Zarejestrowany: Jun 2021
Miasto: Wołomin
Posty: 24
Motocykl: CRF1100D2 2021
Simon WRC jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 58 min 12 s
Domyślnie

Mały update dla tych co będą walczyć z carplay. Wreszcie zorientował się jak uruchomić system bez zestawu słuchawkowego i to naprawdę działa, choć w instrukcji nie ma o tym słowa, za to jest informacja, że do działania tego ustrojstwa niezbędny jest połączony zestaw słuchawkowy drivera. No jak się okazuje, na szczęście nie .

Po podłączeniu telefonu i wyświetleniu informacji o potrzebie podpięcia zestawu należy przytrzymać przycisk "wyjście z menu" (zagięta strzałeczka) w lewej manetce przez kilka sekund i system automatycznie przechodzi do wyświetlania mapy. Później żeby się przełączyć pomiędzy mapą i dashboardem klikamy pojedynczo górny przycisk menu na lewej manetce - najszybciej i najłatwiej. Przy próbie wejścia do carplay przez menu system znów zapyta o podłączenie słuchawek, ale wtedy znów należy przytrzymać strzałkę i znów przechodzi do mapy.

Wszystko działa bez problemów, także uważam to za przydatny gadżet.
Simon WRC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 10:05   #17
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 49 s
Domyślnie

Dawno to już było opisane tu na forum. Czytać trzeba
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 10:14   #18
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Dzięki za Wasze uwagi/odpowiedzi. To były moje subiektywne odczucia i nie będę jakoś szczególnie bronił moich opinii, bo dla mnie bronią się same 😀. Jednak dla doprecyzowania/wyjaśnienia powiem tak:

@44FG - jak zwalniasz stopniowo, DCT stopniowo redukuje biegi. Jak już zejdziesz do 1-ki i dalej zwalniasz (masz odpuszczony gaz), DCT w pewnym momencie wysprzęgli (rozłączy napęd) bo silnik zaczyna mieć zbyt niskie obroty. W manualu zrobiłbyś to samo, by nie zdusić silnika. To generalnie chyba nie jest pożądana sytuacja jechać na luzie. Ja wiem, że odkręcenie gazu powoduje natychmiastowe załączenie napędu. W manualu jazda na półsprzęgle to nawet technika jazdy 😉. Jak jadę bardzo powoli, najbardziej precyzyjnie jedzie się jak zawsze jest napęd/moment na kole bo każde jego dołączenie to ryzyko uślizgu. Zawsze można też dohamować. I teraz różnica (w moim odbiorze): to zjawisko „jazdy na luzie” w 1000 było faktycznie pomijalne bo występowało przy bardzo niskich prędkościach, w okolicy 5-6 km/h. W 1100 działo się tak już przy kilkunastu km/h. To chyba wynika albo z innego przełożenia 1-ki, albo tego, że silnik ma wyższe obroty biegu jałowego. Może się czepiam, ale różnice między 1000, a 1100 widziałem wyraźną. I to a’propos jest IMHO jedyna wada DCT w porównaniu do manuala.

@Simon WRC - tak, w ten sposób można używać APC bez zestawu, ale jak jadę turystycznie to zatrzymuję się często na chwilę (widok, fota, kawa, paliwo itp itd). Gaszę i uruchamiam silnik kilkadziesiąt razy dziennie. Za każdym razem procedura: (opcjonalnie włącz słuchawkę), podłącz telefon, odpal moto, poczekaj na odpalenie tableta (można wcześniej ruszyć) i komunikat, naciśnij strzałkę „wstecz”, odczekaj kilka sekund na pojawienie się navi w APC. W tym czasie pozostałe moto są już kilkaset metrów przede mną lub dawno mijam skręt… Da się, ale nikt mi nie powie, że to jest ułatwienie. Jak już cała procedura przejdzie to wszystko jest super - tablet jest świetnej jakości, w bardzo dobrym miejscu do nawigacji. Taka procedura jest pewnie mniej uciążliwa jak ktoś się rzadko zatrzymuje i/lub jeździ sam.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 10:37   #19
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Nie zauważyłem żeby skrzynia DCT rozłączała u mnie napęd przy prędkościach zbliżonych do zera. Bawiłem się nawet ostatnio przed światłami do momentu utraty stabilności, zawsze był włączony 1 bieg i do końca miałem poczucie napędu.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 10:51   #20
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Nie zauważyłem żeby skrzynia DCT rozłączała u mnie napęd przy prędkościach zbliżonych do zera. Bawiłem się nawet ostatnio przed światłami do momentu utraty stabilności, zawsze był włączony 1 bieg i do końca miałem poczucie napędu.

I przy prędkości bliskiej zeru nie zgasł silnik? Hm. Oczywiście, że był włączony 1-szy bieg. A nawet 2-gi bo tak działa DCT - zawsze ma włączone dwa biegi i odpowiednio włącza i wyłącza jedno z dwóch sprzęgieł. Piszę o sytuacji, gdy zapięty i aktywny jest 1-szy bieg i DCT wysprzęgla. Zrób proszę ten sam manewr jadąc na równym asfalcie z góry. Rozłączenie napędu nie oznacza przełączenia na N tylko jazdę „na wciśniętym sprzęgle”.
Jak uda Ci się zahamować samym silnikiem prawie do zera (np. do 3 km/h) to chciałbym jakoś się umówić i zobaczyć to - sorry za „niedowierzanie”. 😳
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki amortyzator skrętu do CRF1000 / CRF1100? Majster Gadżety / wyposażenie 32 31.12.2020 16:46
Stara vs nowa :) MarekM CRF 1000 L 13 14.10.2019 09:45
Nowa/stara indyjska Jawa siwy Inne tematy 42 18.11.2018 16:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.