Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.05.2021, 21:52   #11
king3
 
king3's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 95
Motocykl: RD07a, ATAS 1100
Przebieg: sporo
king3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 28 min 39 s
Domyślnie

A ja się cieszę ze Konrad jest zadowolony z zakupu. Jak przyjechał do mnie… to była zdaje się połowa marca, nie sądziłem ze będzie wracał na kołach. Nie chodzi tutaj o odległość tylko raczej o warunki atmosferyczne kilka dni wcześniej i kilka dni później pogoda była wręcz beznadziejna a w dzień kiedy przyjechał oglądać Afrę trafił idealnie w okno pogodowe trafił, pomyślałem sobie - dobry znak, i niech tak będzie . Niech służy Konrad.
king3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2021, 09:15   #12
konrad7005


Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 42
Motocykl: CRF 1000D DCT
konrad7005 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 21 godz 11 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Zanim zaczniesz podnosić larum i robić gównoburzę proponuję zweryfikować pewne sprawy. Konrad to taki nowy forumowicz z ledwie 10 letnim stażem ��.

10 lat temu się zarejestrowałem bo moim marzeniem było mieć Afrykę albo Trampka i uwielbiałem czytać tutaj na forum relacje z podróży, natomiast niestety jedyne na co wówczas mogłem sobie pozwolić to budżetowy rower

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Miesiąc czekałeś na zmianę napędu?
Obserwuję że mentalność posiadaczy nowych AT jest inna, także tych co mieli starą a mają nową też się zmienia
Odnośnie zmiany napędu to nie mam pojęcia o mechanice , więc nawet nie chciałem się za to zabierać tylko oddać motocykl w ręce kogoś kto się na tym zna ( tutaj na forum był polecany MotoLeżan ). Zresztą mi też chodziło żeby cały motocykl został przejrzany/zbadany. Czekałem miesiąc i nie jeździłem z uwagi , że poprzedni mechanik gdy do niego zadzwoniłem to powiedział kategorycznie żeby zmienić napęd bo rzadko kiedy oryginalny napęd wytrzymuje 28000 km ( tyle właśnie ma Afryka ) i jak będę jeździł to mogę uszkodzić motocykl, więc wolałem nie ryzykować. Zresztą pogoda była też tragiczna i nie zachęcała do jazdy.

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Konrad jest z nami chwilę, był czas się przyzwyczaić.
To nie forum do wzajemnego miziania po jajcach.


Czarna, fajna. Muszę się tym DCT karnąć.
Ja jestem bardzo zadowolony ze skrzyni DCT. Co prawda na D czasami muszę zredukować "łopatką" bieg bo za szybko w warunkach miejskich wbija 6 ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Z drugiej strony jest tryb sport gdzie wszystko jest tak jak powinno a motocykl jest bardzo żwawy. Pod koniec poprzedniego sezonu wziąłem na testy Kymco Ak 550 i przy tej wielkości skutera skrzynia CVT to był koszmar. W DCT skręcasz nawet delikatnie gaz i motocykl od razu jedzie , tam najpierw obroty i "czekasz" kiedy to wreszcie ruszy , przeciskanie się pomiędzy samochodami to nic przyjemnego, Afryka jest tutaj bezkonkurencyjna. Naprawdę polecam się przejechać.



Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Konrad, kup sobie oryginalny tłumik, ale z roku '18-'19.
Ma lepszy klang.

Automatyczna Czarnula jak moja
Musiałbym posłuchać czy nie jest za głośny , bo mam tłumik scorpiona w mt09 i musiałem włozyć db killer bo mi głowę urywało. W Afryce podoba mi się to, że jest cicha

Cytat:
Napisał king3 Zobacz post
A ja się cieszę ze Konrad jest zadowolony z zakupu. Jak przyjechał do mnie… to była zdaje się połowa marca, nie sądziłem ze będzie wracał na kołach. Nie chodzi tutaj o odległość tylko raczej o warunki atmosferyczne kilka dni wcześniej i kilka dni później pogoda była wręcz beznadziejna a w dzień kiedy przyjechał oglądać Afrę trafił idealnie w okno pogodowe trafił, pomyślałem sobie - dobry znak, i niech tak będzie . Niech służy Konrad.
Tak to prawda, wielokrotnie się potem nad tym zastanawiałem jakie to było szczęśliwe zrządzenie losu , bo akurat tylko tego jednego dnia nie było zbyt zimno i prawie nie padało

Dziękuję wszystkim za dobre słowa i wypowiedź w moim temacie
konrad7005 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2021, 12:32   #13
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Konrad, jeśli chcesz posłuchać różnicę i masz zainstalowany WhatsApp, Signal bądź Telegram to napisz mi na swój numer to wyślę Tobie nagranie.

Chodzi o to, że tłumik od '18-'19 nie jest głośniejszy tylko ma faktycznie ciut inny dźwięk, bo (jak dobrze pamiętam) ma dwie, a nie trzy komory.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2021, 20:27   #14
konrad7005


Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 42
Motocykl: CRF 1000D DCT
konrad7005 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 21 godz 11 min 59 s
Domyślnie

Czesc ,

Kupilem do swojej Afryki kufry givi , wszystko jest w porzadku ale one strasznie smierdza , takim skiśnietym mlekiem , nie wiem jak to opisac , czy to jest normalne wymylem je pieknie a one dalej nawet w garazu podziemnym smierdzą
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20210629_165440.jpg (579.9 KB, 33 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20210629_165446.jpg (453.0 KB, 34 wyświetleń)
konrad7005 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2021, 20:50   #15
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał konrad7005 Zobacz post
wszystko jest w porzadku ale one strasznie smierdza , takim skiśnietym mlekiem , nie wiem jak to opisac , czy to jest normalne
Tak, była taka limitowana seria Givi o zapachu skiśniętego mleka

A na poważnie, wypróbuj na nich czyścik parowy lub ozonator. A potem wietrzenie.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2021, 20:54   #16
konrad7005


Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 42
Motocykl: CRF 1000D DCT
konrad7005 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 21 godz 11 min 59 s
Domyślnie

Mialem wczesniej uzywana Kappe i bylo ok , a tutaj tragedia , no powaznie mowie , yebie skisnietym mlekiem z nowki sztuki :/ tak mi kask przesmiardl ze musialem prac wysciolke , i teraz sie boje i kask zabieram ze soba do pracy...
konrad7005 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2021, 21:30   #17
MUTT


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: nad rzeczką , opodal ...
Posty: 632
Motocykl: RD07a
MUTT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 14 godz 55 min 26 s
Domyślnie

tylko ozonowanie pomóc może ... - poszukaj kumatego speca od klimy i powinien temat ogarnąć ...
MUTT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2021, 21:38   #18
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,387
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 7 godz 39 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał konrad7005 Zobacz post
Mialem wczesniej uzywana Kappe i bylo ok , a tutaj tragedia , no powaznie mowie , yebie skisnietym mlekiem z nowki sztuki :/ tak mi kask przesmiardl ze musialem prac wysciolke , i teraz sie boje i kask zabieram ze soba do pracy...
Panie pierwsze słyszę ale jak nowe to bym reklamował, to zalatuje jakimś sabotażem.Kupowałem givi nowe,używane i nic podobnego się nie zdarzyło.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2021, 21:44   #19
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Jak to nowe to tak jak melon pisze - spróbowałbym oddać na reklamację i niech kombinują.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2021, 00:17   #20
konrad7005


Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 42
Motocykl: CRF 1000D DCT
konrad7005 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 21 godz 11 min 59 s
Domyślnie

Ehhh.... no bylo nowe , kupilem na olx za 3/4 ceny bo tam nie podpasował.... ale Panowie wszystko bylo w oryginalnym pudelku wraz z foliami
konrad7005 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 01:08
Africa Twin Adagiio Inne tematy 13 16.10.2008 16:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.