Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.05.2021, 18:30   #321
Grzędziel
 
Grzędziel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Otwock
Posty: 30
Motocykl: CRF1100L AS DCT
Grzędziel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 10 godz 29 min 22 s
Domyślnie

Dzisiaj rozmawiałem z MCS i np dla KTM czekają na części 2 miesiące. Dramat. Jest generalna teraz czkawka w wielu biznesach, brak surowcow, priorytety na inne rynki itd Koledze współczuje bo wqrwa można dostać
Grzędziel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2021, 18:46   #322
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 21 min 13 s
Domyślnie

hmm, nigdy więcej niż 7 dni na części do Kata nie czekałem więc nie bardzo w to wierze, no chyba że mowa o częściach do starych katów ponad 10letnich
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2021, 18:50   #323
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

WotasA, co to za oszczędności. 20 czy 50 euro za ekspresową przesyłkę kurierską? Jak oni muszą wymienić części o wartości 15k pln. Już im tego kuriera zapłacę, jak dziadują..
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2021, 19:01   #324
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,152
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 39 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ocet Zobacz post
WotasA, co to za oszczędności. 20 czy 50 euro za ekspresową przesyłkę kurierską? Jak oni muszą wymienić części o wartości 15k pln. Już im tego kuriera zapłacę, jak dziadują..
Zaproponuj im to, bo coś czuję, że po prostu nie chca samolotem wysylac, moge sie mylic...
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2021, 23:19   #325
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 311
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 17 godz 43 min 58 s
Domyślnie

Pisałem w innym temacie ale tutaj chyba szybciej znajdę pomoc. Mój problem po części jest związany z akcją serwisową i problemem syfu w zbiorniku paliwa. Szukam kontaktu do właścicieli CRF1100 DCT. Potrzebuję udokumentować w formie video zachowanie się motocykla w czasie zwalniania po zamknięciu przepustnicy. Przykład: jazda po płaskim odcinku drogi, tryb D, rozpędzenie motocykla do prędkości ok 50 km/h i zdjęcie prawej ręki z manetki gazu. Przejazd najlepiej w obie strony aby ktoś nie zarzucił że jazda była z górki lub z wiatrem w plecy. Na filmie powinien być widoczny tablet i manetka gazu. Nagranie ma ukazać w jaki sposób sinik schodzi z obrotów i w jaki sposób skrzynia redukuje biegi aż wbije 1 bieg.

Jestem z lubelskiego, jeśli jesteś w stanie mi pomóc a nie masz możliwości nagrać film to chętnie przyjadę do ciebie i udostępnię kamerkę razem z szelkami zakładanymi na tułów.

Po co mi to? Chcę to dołączyć do dokumentacji dla rzeczoznawcy i prawnika w celu ukazania różnic w zachowaniu prawidłowym i nieprawidłowym pojazdu. Niestety, mimo naprawy gwarancyjnej zgłoszone usterki nie zostały usunięte (problem szarpania silnika i problem z redukcją biegów). Dealer Hondy oddał mi niesprawny motocykl, twierdząc że wszystkie zgłoszone niesprawności zostały usunięte ... i mam się bujać.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2022, 11:51   #326
buzka11


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 32
Motocykl: crf 1100A2
buzka11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 6 min 5 s
Domyślnie

Witajcie jak wasze zbiorniki po akcji serwisowej? bo po roku w moim znowu syf pływa mniejszy niż kiedyś ale jest .
buzka11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2022, 16:55   #327
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 311
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 17 godz 43 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał buzka11 Zobacz post
Witajcie jak wasze zbiorniki po akcji serwisowej? bo po roku w moim znowu syf pływa mniejszy niż kiedyś ale jest .
Akcja serwisowa to wypłukanie luźnych cząstek tlenku cynku ze zbiornika. Te które zostały na spawach mają według Hondy magicznie zniknąć? Przecież one z czasem także się odczepiają i pływają w zbiorniku. Oczywiście sprzedawca, tj. LCM Sokół Lublin twierdził uparcie, że zgłaszane nieprawidłowości to normalna rzecz i się przypierdalam, nie mam racji i wszystko jest dobrze. Zbiornik wymieniony na nowy, wtryskiwacze z całym zespołem przepustnicy wymienione na nowe (ten syf ze zbiornika dostał się do wtrysków). Jak dostali pismo od prawnika wraz z opinią rzeczoznawcy to nagle wszystkie roszczenia i nieprawidłowości uznali za zasadne i naprawili w mniej niż 14 dni.

P.S.
Dodam, że fachowcy z lubelskiego serwisu Hondy LCM Sokół uszkodzili lakier na nowym zbiorniku paliwa. Oczywiście nie obyło się bez kłamstw sprzedawcy, że to nie oni. Kolejne pismo z kancelarii i kolejny nowy zbiornik został zamontowany.

P.S.2
Jak zamontowali trzeci zbiornik paliwa to zepsuli wskazanie poziomu paliwa. Najpierw twierdzili, że wtyczka nie została podpięta , potem ściemniali że pływak się zawiesił. Może uwierzyłbym w to gdybym w międzyczasie nie zmieniał filtrów powietrza i przy okazji ściągania zbiornika tego nie sprawdził. Oczywiście wtyczka była zapięta, na pinach podanych w serwisówce zamiast wartości przerwa w obwodzie.

P.S.3
Do tej pory nie dostarczyli kompletnej dokumentacji z przeprowadzonych prac serwisowych a według opinii biegłego i prawnika każda nawet najmniejsza naprawa powinna zostać udokumentowana z wyszczególnieniem każdej części którą wymienili.

P.S.4
To nie koniec, było więcej przygód ale to jak będę miał czas to w dziale nieuczciwi sprzedawcy / serwisy opiszę.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2022, 20:25   #328
nocny
 
nocny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Ruda Śląska
Posty: 180
Motocykl: CRF 1100
nocny jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 6 min 0
Domyślnie

Współczuję. Walczyłem podobnie kiedyś z Versysem w serwisie Kawasaki. Człowieka krew zalewała że wydał kupę mam kasy a oni mieli zlewkę. Ciała dawał zarówno serwis jak i Centrala Kawy w PL.

pozdrawiam Marcin Jan
__________________
Pozdrawiam
Marcin Jan

Mistrz prostej spod świateł
nocny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2022, 19:32   #329
buzka11


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 32
Motocykl: crf 1100A2
buzka11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 6 min 5 s
Domyślnie

no dokładnie ja po roku zrobiłem rewizje i wiem ze syf pływa pytanie czy honda planuje np co roczna akcje wymiany filterka paliwa lub płukanki albo wymianę zbiorników na wolne od wad / to szamo z wyświetlaczem który szaleje zaznacza sam podwójne belki nie reaguje na dotyk bluetooth sam się łączy mimo ze jest wyłączony itd jakaś masakra z niezawodnością hondy . już nie mówiąc o niemożności ustawienia sag dla osoby 110 kg
buzka11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcja serwisowa Hondy CRF 1000 falcon500 Akcje serwisowe 52 27.12.2021 12:51
CRF 1100L - która ladowarke/prostownik wybrac Robin NAT - Warsztat 15 14.12.2020 20:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.