Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2021, 08:18   #501
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

"Ktm się psują i są do dupy", "panie toż to do 100 000km nie dociągnie", "te silniki są tak wyżyłowane ze..."
A może jednak nie jest tak źle? Poniżej zdjęcie licznika 1190r pani Anny co to szweda się po świecie od 2013r. Dodam że silniczek mruczy i nic nie wskazuje by jego żywot był bliski końca

received_268694911367834.jpeg

received_149345203935260.jpeg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 10:11   #502
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,730
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 8 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
A może jednak nie jest tak źle? Poniżej zdjęcie licznika 1190r pani Anny co to szweda się po świecie od 2013r. Dodam że silniczek mruczy i nic nie wskazuje by jego żywot był bliski końca
Dubel! W rajdach Dakar też dają radę, a że trzeba wymienić silnik po dwóch odcinkach to pryszcz
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 11:41   #503
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Dubel! W rajdach Dakar też dają radę, a że trzeba wymienić silnik po dwóch odcinkach to pryszcz
Tu akurat z tego co mi wiadomo piec i rama wyszly razem z fabryki
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 12:28   #504
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 865
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 godz 24 min 0
Domyślnie

Ktm’y jak zaobserwowałem może i nie są bardziej awaryjne. Ale potrzebują dwa razy większej uwagi serwisowej niż japońska brać. I nie wybaczają tak jak w/w żadnych zaniedbań. Ale ta granica pomiędzy Japonia a katami już się chyba mocno zaciera. Ja np. W NAT po umyciu poświęciłem błąd ABS spłynąłem już 100zl za diagnozę ze jest błąd tylniego czujnika ale sam czujnik jest dobry. I po kompie nie da się stwierdzić nic tak że grubsza robota po umyciu sprzęta który to niby został stworzony by brodzić po bak w rzece np. Same problemy z tymi nowymi hadrami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 13:24   #505
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baza Zobacz post
Ktm’y jak zaobserwowałem może i nie są bardziej awaryjne. Ale potrzebują dwa razy większej uwagi serwisowej niż japońska brać. I nie wybaczają tak jak w/w żadnych zaniedbań. Ale ta granica pomiędzy Japonia a katami już się chyba mocno zaciera. Ja np. W NAT po umyciu poświęciłem błąd ABS spłynąłem już 100zl za diagnozę ze jest błąd tylniego czujnika ale sam czujnik jest dobry. I po kompie nie da się stwierdzić nic tak że grubsza robota po umyciu sprzęta który to niby został stworzony by brodzić po bak w rzece np. Same problemy z tymi nowymi hadrami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgodzę się, potrzebują większej uwagi serwisowej, jednak warto też zauważyć że klientem docelowym ktm jest użytkownik o innych wymaganiach i motocykle te są przeważnie eksploatowane w inny sposób i innych warunkach co przyspiesza ich eksploatację i mnoży negatywne opinie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 13:39   #506
Borewicz
 
Borewicz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Posty: 528
Motocykl: KTM 1190 adv
Borewicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 10 godz 59 min 57 s
Domyślnie

Przy 48k km zaczęła pocić się pompka sprzęgła, przy klamce, wczoraj 400km z Bieszczad bez sprzęgła Nie chciałem kujawiaka dolewać
__________________
Raz na wozie, raz w nawozie

CUinHell na forum TA
Borewicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 13:42   #507
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,782
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 11 godz 46 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Zgodzę się, potrzebują większej uwagi serwisowej, jednak warto też zauważyć że klientem docelowym ktm jest użytkownik o innych wymaganiach i motocykle te są przeważnie eksploatowane w inny sposób i innych warunkach co przyspiesza ich eksploatację i mnoży negatywne opinie.
Użytkownik o innych wymaganiach . Dobre. Znaczy świadomy że random fakap very common czy jak?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 13:56   #508
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 865
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 godz 24 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Borewicz Zobacz post
Przy 48k km zaczęła pocić się pompka sprzęgła, przy klamce, wczoraj 400km z Bieszczad bez sprzęgła Nie chciałem kujawiaka dolewać

U mnie w 1050 zaczęło siląc płynem przy 34tyś i śmialiśmy się z kumplem z jakości Magury po czym okazało się po wglądzie w papiery ze pierwszy właściciel wymienił tłoczek już po 15tyś km 😠 taki szmelc robią teraz wszyscy bez wyjątku. Najlepiej sprzedać te wszystkie padliny i kupić starą Hondę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 14:08   #509
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,153
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 10 godz 42 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Użytkownik o innych wymaganiach . Dobre. Znaczy świadomy że random fakap very common czy jak?
Ja myślę, że chodzi mu o jeźdca typu: "Dzida, dzida, ogień!!!"
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 14:14   #510
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,782
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 11 godz 46 min 6 s
Domyślnie

Być może. Ja tam znam 3 sztuki tych dużych, wszystkie kupione nówki w salonie, regularnie serwisowane i wszystkie odbyły już podróże (niektóre wielokrotnie) na lawecie i to przy niewielkich nalotach ale rozumiem posiadaczy bo zapierdala to strasznie i banan z gęby nie schodzi. Ja jednak wolę filozofię osła, który dowiezie niż rumaka co trochu pobiega a potem go coś rozboli i nie dowiezie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wszystko na temat XR 650 L . Wady , zalety, usterki Franz Honda - inna niż AT & NAT 65 21.06.2023 15:37
African Twins Rodezjan Inne tematy 2 11.05.2010 18:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.