Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.08.2021, 13:54   #191
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

To masz fajnie, bo ja dzisiaj zrobiłem próbę na Szewskiej. Dostałem testowe urządzenie mobilne w ramach bycia testerem, może nawet dostanę takie na dłuższy czas i przeprowadziłem ładowanie niejako w bramie przed budynkiem. Myślę że stosując na chodniku przejście na kabel byłoby to rozwiązanie optymalne . Ponieważ jest to tylko awaryjny punkt ładowania to w dużej siły idzie przedłużacz na małą siłę i mam prędkość ładowania jak w domu. Jedynym problemem jest konieczność zrobienia tego ładowania do godziny 9.30 rano oraz pilnowanie aby jakiś domorosły elektryk patriota nie chciał wyzwolić auta z niewoli.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png F3C7ECCE-B2BE-4860-BBAB-2415BC963363.png (482.1 KB, 17 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2021, 21:47   #192
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

Ostatnimi czasy mamy coś pecha do ładowarek, a dokładnie do naszej najbliższej (oddalonej o 300m) ładowarki 50kW. Jest po prostu obłożenie!!!
Zdarzało mi się w tym miesiącu chyba za 3 czy 4 razy przyjeżdżać i ktoś się ładował. Wczoraj również jak podjechałem, stała Tesla 3, ale na szczęście miała prawie 80% i gość zaraz odjechał. Jak skończyłem, to zaraz podjechał Ioniq.
Dzisiaj zakupy w ALDI i na 4 stanowiska 3 zajęte (Kona, Mazda MX-30 i nasz Mii). Dla mnie wniosek taki, że coraz więcej elektryków jeździ tutaj...

Z innych rzeczy Whizzy coś się łuszczy:



Byłem w VW, ale ich lakiernik jest na urlopie więc mam wizytę zarezerwowaną na 14 września. Coś mi się widzi, że auto musiało mieć 'naprawę lakierniczą', po przygodzie gdzieś w porcie albo na placu i ktoś to niezbyt fachowo zamalował i teraz wychodzi 'szydło z worka'. Farba 'bąbluje' tylko na tym plastikowym trapeziku w zderzaku. Raczej nie sądzę, że to wada fabryczna, choć za tym 'trapezikiem' jest radar ACC, więc może to jakaś badziewna farba, albo plastik jakiś specjalny aby nie zakłócać fal...
Pożyjemy - zobaczymy co powie VW.

Statystyka ID.3 po 5 miesiącach:



W Mii nadal nam nie działa apka Seat Connect, więc maks ładowanie z AC to 3,6kW. Buchalterii z Mii nie prowadzę, bo przy żonie jako głównym użytkowniku to niemożliwe. Ona się nie rajcuje takimi statystykami Choć średnie zużycie z kompa pokładowego za cały przebieg (już prawie 700 mil) to 4,9mil/kWh (czyli po waszemu coś kole 12,8 kWh/100km) przy jeździe 50/50 miasto i autostrada.

Ostatnio edytowane przez nabrU : 01.09.2021 o 22:52
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2021, 22:06   #193
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Może to jednak wada, bo ktoś się skarżył na łuszczenie w tych dziurkach po bokach. Wcześniej mówiliście że radar jest za tym znaczkiem VW rzekomo podgrzewanym aby działał w zimie
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2021, 22:50   #194
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Wcześniej mówiliście że radar jest za tym znaczkiem VW rzekomo podgrzewanym aby działał w zimie
Tak miałem w Tiguanie, a w ID.3 okazało się, że jest podobno za tym 'trapezem'. Źródło tutaj:

https://evflux.pro/id3-sensors/

Cytat:
As shown in the schematic above the packaging of the sensor on the ID.3 is different from all other VW cars. In the ID.3 the sensor is hidden behind a dedicated sensor panel above the front number plate. This solves a known issue with other VW cars where the sensor would get covered by snow and dirt when driving.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2021, 13:19   #195
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

Taka sytuacja w UK.
W związku z brexitem i COVID brakuje około 100 tys kierowców TIRów. Odbija się to na dostawach paliw do stacji benzynowych (oraz innych rzeczy do sklepów). Wystarczyło aby kilkanaście stacji BP zostało zamkniętych z powodu braku paliw. Wszystko to zeszło się tez z podwyżką gazu i prądu po ostatnich podwyżkach surowców na rynkach światowych. Zaczęła się więc panika jak z papierem toaletowym podczas pierwszego lockdownu

Moje lokalna stacja w dużym Tesco (zdjęcie poniżej) zamknęła normalny wjazd i wprowadziła objazd do stacji poprzez parking sklepu, bo kolejka samochodów powodowała korki na ulicach dojazdowych.



Poniżej też artykuł jak to jest w moim hrabstwie:

Updates from Shell, Tesco, and other Hampshire fuel stations

i ogólnie:

Is there a fuel shortage in the UK and why are petrol stations closing?

Piszę to z wiadomych względów, gdyż powyższy problem mnie już nie dotyczy Przynajmniej w wypadku samochodów, bo stoją naładowane. NAT też stoi w pełni zatankowana. Mieli według Fazika prąd wyłączać smart meterami, a tu się okazało, że paliwa na stacjach nie ma i to nie w Kirgistanie tylko w UK... Umowę na prąd i gaz niedawno podpisałem na rok, więc podwyżki mnie nie dotyczą... na razie.

Ale być może ktoś z forumowych kierowców TIRów chce dorobić, więc jest okazja: szukają kierowców w UK.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2021, 13:41   #196
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,557
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 21 godz 38 min 31 s
Domyślnie

Od kiedy pamiętam to kierowców szukają...Ludzi z kwiatami pełno, chętnych do życia w budzie za psie pieniądze coraz mniej.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2021, 15:02   #197
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

@Artek,
Czy to takie psie pieniądze, nie mnie oceniać bo nie lubię komuś zaglądać do portfela. Choć znam tu paru motocyklistów - kierowców TIRów i nie widać, aby im się źle powodziło (wręcz powiedziałbym ze jest przeciwnie)

Jeden jeździł tutaj i wyprowadził się do PL przed brexitem, ostatnio wrócił do UK i co.. jeździ na TIRach. Niezbyt wdzięczna to praca, ale daje całkiem niezłe zarobki i rynek w tym zawodzie jest tu przeogromny więc można wybierać jak w ulęgałkach

https://themoneybuilders.co.uk/how-m...-drivers-earn/
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2021, 22:41   #198
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

To naprawdę nie wygląda ciekawie z tym paliwem...

Wczoraj odbierałem żonę z lotniska w Luton (jakieś 100mil jazdy w jedną stronę) i mimo przewidywań samochodu, że dojadę na pełnej baterii w obie strony, postanowiłem jednak w drodze powrotnej zjechać z autostrady M3 na ładowarkę 150kW na stacji BP w miejscowości Bagshot, na szybki elektronowy soczek.

Siusiu, zakup kawy, fotka (poniżej) i krótka rozmowa z właścicielką drugiego ładującego się ID.3 o tej nieciekawej sytuacji paliwowej pozwoliły na doładowanie elektronów na dodatkowe 60 mil.



Po drodze na autostradzie M3 dwa MOP-y z informacją, że paliwo tylko dla TIRów...

Stacja Tesco w pobliżu domu pokazana w poście wyżej, już zamknięta z braku paliwa...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2021, 08:03   #199
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 20 godz 44 min 16 s
Domyślnie

Już się wykazać zdążyli. Mają wydać kilka tysięcy wiz dla kierowników ciężarówek z zagranicy. Jak do tego dołożyć potencjalne czasowe przerwy w dostawie prądu do autek na bateryjki, które już były awizowane to może być lekki problem dla wyspiarzy i nie tylko zresztą. Skoczę po popkorn bo sytuacja wydaje się być rozwojowa.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2021, 09:54   #200
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Mam nadzieję że będę mógł wyjechać motocyklem na wycieczkę, chociaż kusi mnie wyjazd wygodnym autem elektrycznym, pytanie ja zawsze kluczowe, gdzie będzie w miarę ciepło w połowie października
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.