Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.09.2021, 14:40   #1171
Ronin78

Motocykl: Było RD04, jest XT660Z Tenere
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 9 godz 49 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Tutaj taka mała manipulacja cenowa się wkradła co do Golfa i ID.3
Bo za 84 790 PLN to można mieć Golfa 1.0 TSI 81kW/110KM. Więc porównajmy może jakiegoś Golfa bardziej adekwatnego do parametrów silnikowych ID.3:
- Golf 8 Style 2.0 TSI 140kW/190KM, DSG - 123 790 PLN
- Golf 8 GTD 2.0 TDI 147kW/200KM, DSG - 156 890 PLN
I teraz pytanie: czy kupiłbyś za tą sama cenę Golfa 8 GTD, który będzie droższy w użytkowaniu (paliwo i serwis) czy ID.3 za tą samą cenę?
Nie kupiłbym bo miałbym hipotetycznie omawiany sztywny budżet na okolicę 20k EUR i w tej kwocie szef Renault zobowiązał się słownie do sprzedaży Renault 5 Electric (od 2024r) stąd moje spostrzeżenie, że to bardzo dobra droga - zupełnie inna od 2x droższej konkurencji. Być może cały rynek się dostosuje i ceny polecą w dół, albo poprostu Renault zje bardzo duży kawałek tortu.

Nie chodzi o to by porównywać auta osiągami, a cenami katalogowymi. Masz 20k EUR to nie kupisz auta za 30k-40k EUR.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg dsc_9118.jpg (448.6 KB, 11 wyświetleń)
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2021, 15:07   #1172
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Olsztyn
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 20 min 3 s
Domyślnie

Na początku października ma mieć miejsce premiera elektryka z FSO Syrena z Kutna.
Ciekawe jak będzie cena?
https://ev.auto-swiat.pl/wiadomosci/...co-ev2/7jxr6k3
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2021, 15:19   #1173
Bałtrok

Bałtrok's Avatar

Miasto: Warszawa
Motocykl: RD07A SAHARA BLUE METALLIC
Przebieg: 9xxxx
Bałtrok jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 52 min 2 s
Domyślnie

kolejny cudowny prototyp.

jakoś mi to tu pasuje

https://www.youtube.com/watch?v=uPZj1p_smCA

Ostatnio edytowane przez Novy : 16.09.2021 o 16:51 Powód: Film w oknie
Bałtrok jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2021, 16:59   #1174
GregoryS

Miasto: Zabrze
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 19 godz 24 s
Domyślnie

Tu rowniez gruby sceptycyzm, chociaz chcialbym zeby bylo inaczej.
Ile to juz bylo prototypow nowych maluchow, syren, czy polonezow. Zaden projekt nie wyszedl poza faze prototypu, lub max kilkunastu "wyprodukowanych" metodami garazowymi egzemplarzy. Na produkcje samochodu - tak jak nalezy, potrzebny jest oblednie gruby hajs, i na tym kazdy kolejny projekt sie wywala.
Nawet Izera majaca wlasciwie nieskonczone finansowanie w postaci naszych podatkow rodzi sie w ogromnych bolach. Pare miesiecy temu, po grubych milionach zlotych wrzuconych w projekt w ile to juz, dwa lata (?) ktore nie wiadomo do konca gdzie wyparowaly, pokazane zostaly prototypy.
Okazuje sie ze prototypy nie jezdza, i nie tylko nie maja napedu, to nawet nie ma jeszcze plyty na ktorej beda budowane. "Trwaja rozmowy z renomowanymi producentami" - zarowno w temacie plyty jak i baterii i ukladu napedowego.
Z szumnych zapowiedzi o "polskim samochodzie elektrycznym" gdzie to mamy kadry, i wogole docieramy w koncu do brzegu. W "polskim samochodzie elektrycznym", polski - w sensie w kraju zaprojektowany i wykonany bedzie uklad hamulcowy. I byc moze elementy zawieszenia - zalezy jak sie potoczy sprawa plyty. Ot i tyle.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2021, 23:29   #1175
nabrU
Stary nick: Radarman

nabrU's Avatar

Miasto: Southampton, UK
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Nie chodzi o to by porównywać auta osiągami, a cenami katalogowymi. Masz 20k EUR to nie kupisz auta za 30k-40k EUR.
No chwilka, przecież nie kto inny jak Ty porównałeś Golfa 8 i ID.3, a potem Clio i R5 Electric. Dodatkowo lepsze osiągi jakoś zawsze są wprost proporcjonalne do ceny samochodu. Dlatego też wymienianie najtańszego Golfa z 3-cylindrowym silnikiem 1.0 jednym tchem z ID.3 musi zakończyć się uśmieszkiem politowania.
Ponadto po pierwsze: ile tak naprawdę to Reno 5 w tym 2024 roku będzie kosztować to nikt naprawdę nie wie. Po drugie: inni też gruszek w popiele nie będą zasypywać i taki ID Life (z drobnym silniczkiem 234 KM ) ma kosztować od 17 tyś. funtów.

Tak więc te zabawki na baterię tanieją i będą tanieć, więc taki potencjalny przeciwnik EV musi zacząć pomału szukać innych argumentów 'anty' niż: zasięg, czas ładowania i cena
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2021, 07:08   #1176
fassi
Fazi przez Zet

fassi's Avatar

Miasto: Berlin
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 6 miesiące 2 tygodni 4 dni 4 godz 5 min 48 s
Domyślnie

Maluch za 100 tys pln nazywany samochodem. Postep europejski wyrywa z butow normalnie. Drzyjcie narody swiata, bo id jedzie.

UEujnia to taki Objekt politowania , ktory na wlasne zyczenie ratuje świat, nikt za nim nie podąża, a on w totalnej desperacji już trzyma nóż i mowi:

Jak nie będziecie ze mną ratować to obetne sobie jaja!!

Zasieg, czas ładowania i cena. 3 najważniejsze praktyczne cechy samochodu elektrycznego i Nabru wam mowi, że musicie pomału szukać innych. Chcecie czy nie , będziecie tym maluchem jeździli i z zazdrością patrzyli na sąsiada starym mercu.

Pamiętacie co w 90 latach Nowy maluch i stary merc znaczył? No to wracamy tam, bo taki jest postep europejski.

Zamienilibyście stara afryke na Eskutera o zasięgu 200km? Tak? No to idźcie po nóż.
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2021, 07:34   #1177
Ronin78

Domyślnie

Fassi - malucha w cenie 20k EUR byłbym w stanie zaakceptować pod trzema warunkami:
1. Byłoby mnie stać na taką ekstrawagancję.
2. Byłoby to drugie auto w domu do jeżdżenia po bułki i odbierania dzieci ze szkoły.
3. Wyglądałoby powiedzmy jak wspomniane Renault 5 Electric - umiejętne połączenie klasyki i nowoczesności. Wracają wspomnienia. Wozy typu ID Life zupełnie do mnie nie trafiają.
Stary 17.09.2021, 07:47   #1178
fassi
Fazi przez Zet

fassi's Avatar

Miasto: Berlin
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 6 miesiące 2 tygodni 4 dni 4 godz 5 min 48 s
Domyślnie

Ronin, tak dowale Ci podatku do paliwa , że z uśmiechem na ustach przyjmiesz tego ID do garażu. Nie trafiają te ID do Ciebie? Chcesz zniszczyć planetę!

Ps. Pojechałem hasłami z plakatów wyborczych z germanii. Wszystkie partie, oprócz jednej, chcą walczyć z klimatem za wszelką cenę. A ta cena w sklepie rośnie najmocniej od 30 lat, gnojowica po 1.45 ojro ( w sylwestra 1.01) a to dopiero początek walki. Strach sie bać jak ta walka wejdzie na dobre i codziennie rano o 7mej, urzędnik będzie do mnie przychodzić i tłumaczyć abym sprzedał golfa I kupil ID, bo inaczej ugotuje nim planetę. Jeśli mnie nie złamią, to trafię do obozu resocjalizacji . Dla dobra planety.

Ps. Jeśli zieloni wejdą do rzadu, a wejdą, to zacytuję słowa jej szefowej.

Czy kierowcy tego chcą czy nie, to 1 stycznia 2022 roku w3jdzie ograniczenie na autobanach 120 kmh . Planeta jest najważniejsza.

Jak widać, Przygotowują drogi do jazdy tymi maluchami
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2021, 08:24   #1179
El Kowit
Banita - od 2008

Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 46 min 49 s
Domyślnie

Elektryczne rowery, to jest dopiero fenomen.
Tyle, że w Chinach od kilkunastu lat śmigają elektryczne taczki i jakoś nikt o nie piany tam nie bije. przynajmniej nie słyszałem.
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2021, 08:37   #1180
Ronin78

Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Ronin, tak dowale Ci podatku do paliwa , że z uśmiechem na ustach przyjmiesz tego ID do garażu. Nie trafiają te ID do Ciebie? Chcesz zniszczyć planetę!
Kiedyś próbowałem przekonać psa, że inna karma będzie dla niego lepsza (Brit od Eukanuby). W nocy myśleliśmy z żoną, że w jakimś szale rzucił się na zasłony i szarpie je zębami, niestety - to byłoby lepsze od tego co faktycznie robił.

No i stało się! Mamy Bydgoską, drugą na świecie bo Chińczycy byli szybsi lokomotywę wodorową, jest moc i dobry kierunek! https://www.google.com/amp/s/busines...21/0qkg4n8.amp

Ps. Brat wysłał mi zdjęcie z Anglii, od dwóch dni szuka diesla, może EV ma tam faktycznie większy sens, tam w tle, na horyzoncie widać znaczek BP i tam sięga kolejka. Ostatnie takie to pamiętam jak ze sp. Dziadkiem czekaliśmy maluchem do cpnu.

Ostatnio edytowane przez Ronin78 : Dzisiaj o 09:22
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania