Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 27.07.2021, 14:34   #1
Klima


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Wrocław/Londyn
Posty: 8
Motocykl: RD07
Przebieg: Posiada
Galeria: Zdjęcia
Klima jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 7 min 12 s
Domyślnie Strzelanie z tłumika przy "pół gazie" 3-5tys. obr

Cześć. Wiem, że trochę wątków o strzelaniu z wydechu jest ale tu jest trochę inaczej jak w innych .

Opis:

Po ostatnim zimowaniu w 19 stopniach - pierwsze odpalenie i od razu konieczność podwyższenia obrotów na jałowym bo nawet po rozgrzaniu były za niskie <1000 obr. i gasł - teraz na ciepłym ok. 1250 obr. Teraz mimo, że gorąco to bez ssania nie odpali/odpali i zgaśnie bez odkręcenia manetki (+zapalone światła zabierają/obciążają dodatkowo około 50 obr.)

Przez zimę wymieniłem tylko regulator napięcia (polutowane żółte przewody, akku nowy w tamtym roku bo przez zimowaniem na niskich obr. światła przygasały) - po wymianie regulatora światła nie przygasają, ładowanie ok. Do paliwa (przed pierwszym odpaleniem) dodałem jeszcze dodatek do czyszczenia układu paliwowego 4T Liquid Moly https://ibb.co/pW9xtgC.

Co się dzieje:

Na obojętnie jakim biegu przy obrotach między 3.5-4.5 tyś przy manetce odkręconej tak żeby były jednostajne obroty (taki półgaz jakby) strzela z wydechu, raz głośniej raz ciszej. Jak jadę przy 6 tyś jednostajnie to strzałów nie ma. Przed zimowaniem strzały z wydechu pojawiały nie za często i tylko przy odejmowaniu gazu/hamowanie silnikiem (podobno przy przelocie tak ma być) - teraz tego nie ma.

Przy jeździe a tym "pół gazie/jednostajnie" kiedy strzela wydechu miałem wrażenie, że moto przestaję jechać/ciągnąć - podobnie jak początkowe oznaki braku paliwa (przy przechodzeniu na rezerwę). Moto tak jak by trochę szarpię i 1 sekndę ciągnie i 1 sekundę przestaje tak pary na zmianę dopóki nie zacznę przyśpieszać albo puszczę gaz.
Na wonych obrotach chodzi równo, zbiera się też dobrze.

Opis moto:
RD07 94' - podobno tylko 52 tyś przelatane

-filtr powietrza K&N czysty-nasmarowany - dalej strzela;

-tłumik FUTURE (chyba przelotowy), wydech wydaję się szczelny - podokręcałem go ile mogłem (kolektor kluczem dynamometrycznym zgodnie z Hayens'em ) - dalej strzela;

-gaźnik rozbierany i przeczyszczony izopropanolem i sprężonym powietrzem wydaję się że jest w miarę ok (zdziwiło mnie, że obie dysze to 115-stki, gdzie Hayens mówi 118przód/120 tył), 2 lata temu dodana tulejka do króćca - dalej strzela, też wcześniej leciało paliwo po cylindrze - starałem się dokręcić ten krócieć https://ibb.co/d0G7R7D
-świece przód piękna kawa z mlekiem a tył elektroda kawa z mlekiem/minimalnie przykopcona a tam gdzie gwint się zaczyna trochę węglowego osadu https://youtu.be/5OwEQfSQ4TY
(świece irydowe)- wymieniłem w tylnym (tam gdzie przykopciło) cylindrze obie świece - dalej strzela.

-air box przemyty ale chyba na łączeniu króćców z boxem są małe dziurki w spoinie oraz odstaję/odkleiło się "to coś" gdzie wchodzi rurka od odpowietrzania skrzyni korbowej i wychodzi ta rurka do czyszczenia https://ibb.co/64dPGSZ,https://ibb.co/tpDCw1T bez zamontowanego airboxa dalej strzela.


Pytania:
1. Czy to ma tak strzelać (podobno przy przelocie tak może być)?
2. Co zrobić żeby nie strzelało/ czy się w ogóle da ?
3. Czy regulować skład mieszanki (lekko okopcona świeca tylnego cylindra)?
4. Czyszczenie gaźnika w myjce z ultradźwiękami ?
5. Czy sklejać/uszczelnić airboxa i czym polecacie ?

Piszę ponieważ już trochę nocy nie przespałem przez tą moją królową. Mam aktualnie urlop, który chciałem poświecić na przejażdżkę na moto nad morze ale utknąłem z tym problemem strzelania i nie wiem czy z tym można jeździć :/ ? Jeśli macie jakieś sensowne pomysły/odpowiedzi, może dobrze znacie ten przypadek to proszę pokażcie moc tego forum i pomóżcie proszę mi się cieszyć z dalszych kilometrów na moto (troche umiem w tą mechanikę więc wole sam no i no money :P; sorry ale nie umiem w zdjęcia ;/).
Z góry WIELKIE DZIĘKI
__________________
Tak a nawet i nie

Ostatnio edytowane przez Klima : 27.07.2021 o 15:03 Powód: fotki
Klima jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Tags
strzelanie , tłumik


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Strzelanie z tłumika przelotowego non-stop? irekafrica Uklad paliwowy i wydechowy 24 04.11.2018 07:28
"Oranżada"dla przyszłego "zdrajcy". MOTOMYSZA Wszystko dla Afrykańczyka 7 29.10.2012 19:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.