Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.07.2021, 18:54   #1
gruber
 
gruber's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: OLKUSZ
Posty: 23
Motocykl: XT1200Z
gruber jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 3 godz 2 min 41 s
Domyślnie Pamir

Hej, na przyszły rok planujemy z kumplem wyjazd w Pamir. Gdyby ktoś był zainteresowany dołączeniem ( 1-max 2 osoby ), to zapraszam na . Motocykle to T7 i Afryka, termin wyjazdu do ustalenia ale terminy raczej wakacyjne.
gruber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2021, 20:33   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 53 min 19 s
Domyślnie

Może być różnie z wjazdem do Tadżyków. Obecnie się nie wjedzie a na granicy z AFG się lekko gotuje.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2021, 20:50   #3
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Nic się tam nie gotuje. To tylko tak z daleka wygląda. 30 proc. Afgańczyków jest tak naprawdę Tadżykami, jest tam też trochę Uzbeków, Hazarów no i oczywiście Pasztunów, którzy stanowią większość i stanowią podstawę Talibanu. Więc gdy Talibowie zajmowali kolejne tereny to Tadżykowie afgańscy uciekli do swoich.
Delegacja Talibów spotkała się w ostatnich dniach w Moskwie z przedstawicielami FR i obiecali, że nie będą się ze swoim Talibanem pchali w dawne republiki radzieckie. Przypomne, że Talibowie mieli już swoje państwo w Afganistanie i za bardzo do ekspansji się nie pchali. Inna rzecz, że w Uzbekistanie i w Tadżykistanie są ruchy, mocno zresztą prześladowane, które chcą takiego państwa wyznaniowego u siebie.

Nad tym, by nie dochodziło do przenikania czuwa rosyjska 201 Dywizja Zmotoryzowana stacjonująca w Duszanbe oraz tajemnicza chińska jednostka z nową baza w rejonie trójstyku granic (ale po tadżyckiej stronie).
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2021, 08:33   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 53 min 19 s
Domyślnie

W kirgiskiej TV trąbią o tysiącach byłych funkcjonariuszy co uciekli przed Talibami za miedzę do Tadżyków. Razgawory jak piszesz były. Ruskie na pewno łapkę na pulsie trzymają. Ale wjechać się nie wjedzie, przynajmniej na tą chwilę. Jak kolega zamiaruje pchać się tam na kołach w przyszłym roku to mam wielkie wątpliwości czy będzie to możliwe. Jak zeznał jeden rusek "w kuluarach" się mówi że w przyszłym roku do Rosji się nie wjedzie więc choćby nawet u Tadżyków był luzik to jak Myśmy przyszłoroczny plan na Ałtaj odłożyli na 2023 choć i to wątpliwe.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2021, 15:15   #5
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Dziennikarze to hieny i szumowiny. Ja tam nikogo do pchania się na kołach zachęcał nie będę. We wrześniu obadam ten Afganistan z drugiej strony. Miałem zamiar wrócić tam w przyszłym roku, ale z decyzjami chyba chwilę poczekam
Tadżykistan? Stawiam, że się da w przyszłym roku. I Rosję chyba też.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2021, 23:56   #6
JaroGL
 
JaroGL's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 137
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JaroGL jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 56 min 41 s
Domyślnie

Ja wyjazd w Pamir przekładam już drugi raz, tak więc wstępnie jestem zainteresowany.
JaroGL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pamir, maj, pogoda - jak to się łączy? (Pamir, Wakhan, Kirgistan, Tadżykistan) Hall Przygotowania do wyjazdów 17 28.02.2019 18:47
Pamir Highway 27/07...19/08 adaml Umawianie i propozycje wyjazdów 27 24.08.2018 19:43
Pamir 4x4 gus Umawianie i propozycje wyjazdów 4 19.06.2017 13:46
Pamir w 4x4 Elwood Umawianie i propozycje wyjazdów 3 07.04.2012 07:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.