Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 10:50   #901
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 3 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Ceny EV są obecnie normalne, nawet jakby zlikwidować dopłatę EV nie będą droższe od porównywalnych ICE. Może 10% społeczeństwa w PL ma dom z PV co wybór EV jest bardzo korzystny. 40% społeczeństwa ma dom i własne gniazdko, bez PV naprawdę trudny wybór bo niby dalej tanio, ale nie wiadomo jak długo ceny prądu będą na tym poziomie. Pozostałe 50% co mieszka w miastach, w blokach, dla mnie abstrakcja wybrać wtedy EV (ewentualnie używaną Teslę za połowę tych cen z dożywotnim darmowym ładowaniem jak słupek blisko).
Całkiem sensownie powiedziane. Nie zgodzę się jednak z tym że ceny EV są normalne (oczywiście w porównaniu do spalinowych).
1. Są to auta prostsze w budowie, a ceny są jak mówisz mimo wszystko podobne. Także użytkowo jest nadal więcej minusów (dla zwykłego użytkownika).
2. Stosunkowo mało używek - jeszcze (mowa cały czas o PL).
Oczywiście jak pisałem sytuacja powoli się zmienia, Chińczycy cisną, ciekawe do jakiego poziomu zmian dojdzie ostatecznie.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:14   #902
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,834
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 4 godz 26 min 48 s
Domyślnie

A propos załamującej się (podobno) sprzedaży EV proponuje zerknąć na raport Global EV Outlook 2024 sporządzony przez Międzynarodową Agencję Energii. Sporo tam wiedzy i wstawię tylko taki wykres:



Jak już kiedyś napisałem: ja wybrałem i czym kto inny jeździ mnie nie interesuje. Ale lekceważenie takiego rozwiązania (nawet jeśli dzisiaj komuś nie pasuje) uważam za błąd.

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Może 10% społeczeństwa w PL ma dom z PV co wybór EV jest bardzo korzystny. 40% społeczeństwa ma dom i własne gniazdko, bez PV naprawdę trudny wybór bo niby dalej tanio, ale nie wiadomo jak długo ceny prądu będą na tym poziomie. Pozostałe 50% co mieszka w miastach, w blokach, dla mnie abstrakcja wybrać wtedy EV (ewentualnie używaną Teslę za połowę tych cen z dożywotnim darmowym ładowaniem jak słupek blisko).
Widzisz, u nas nie ma tak dużo PV na domach, nie mamy taryf prosumenckich jak u Was, więc patrzysz na powyższe z perspektywy PL. Ale mamy tanie taryfy elektryczne, a te dynamiczne zdarzają się negatywne (operator dopłaca). Wystarczy mieć dobrą taryfę i ładowanie EV wychodzi przynajmniej 6-8 razy taniej od ICE. Tak więc błędem jest myślenie (w skali Europy), że tylko PV + EV daje radę. A ci co mieszkają w blokach mają być może ładowanie za darmo w miejscu pracy.

A wracając do tematu: Mii pojechał dzisiaj na 2 przegląd. Przeglądy niby co dwa lata albo 18 tyś. mil, a że żona robi spore przebiegi to wyszło, że od ostatniego przeglądu nie minął nawet rok.

Niestety poinformowano nas, że cena przeglądu to 239 funtów. A miało być takie tanie serwisowanie tych EV (choć jak na to zwróciłem uwagę to powiedzieli, że przegląd Mii benzynowego kosztowałby prawie 400 funtów )

Stuka coś też z przodu, więc też mają zerknąć. Może to być jakiś zużyty element zawieszenia, bo auto ma prawie 38 tyś. mil przebiegu.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.

Ostatnio edytowane przez nabrU : Dzisiaj o 13:32
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.