Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.11.2019, 19:34   #21
Emek

Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Scyzortown
Motocykl: CRF1000L+CRF450X+DR650+SR500
Przebieg: 39000
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 1 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Popatrz co oferuje Scott. Mają napędy Shimano lub Bosch a do tego ramy kompatybilne z kołami 27,5+ i 29. Bardziej bym się skupił nie na samym silniku - Yama i Shimano będą najlżejsze, Bosch najcięższy a Brose najcichsze i ma najwięcej Nm z opcją konfiguracji (nie wiem czy można samemu). Z tego co wiem Brose ma znów nieco mniejszą wydajność na aku. CHyba bardziej kluczowe dla ciebie jako gościa co jeździ sporo będzie to co w zwykłych rowerach jest najważniejsze czyli napęd (Shimano vs Sram), skok zawiasu etc.
Stary 08.11.2019, 20:25   #22
Adagiio
Zakonserwowany

Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Biecz
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 3 tygodni 6 dni 21 godz 5 min 3 s
Domyślnie

Konrad, temat podobny jak z endurakami, większość opinii jest podzielona i każdy uważa że ten co wybrał jest najbardziej zajebisty z zajebistych. Jeździłem na rowerach z wypożyczalni i zaprzyjaźnionego salonu z silnikami boscha, panasonica i shimano, nawet tymi po 8 koła euri żeby spróbować, bo nigdy takiego dla siebie nie kupię ze względu na konflikt wewnętrzy, ponieważ rower nie może kosztować prawie tyle samo co nowy endurak.
Były to wycieczki po kilka dni w Alpach, czasem ponad 3000 m przewyższenia na trasie 40/50 km. Yamahe mam w swoim i po 16 tys. przebiegu nie robiłem kompletnie nic, podobno nowe silniki yamahy są mniej prądo żerne, ale bardziej usterkowe od tych starych co mam u siebie.
Mi najbardziej przypasował panasonic ze względu na to ze można go personalizować i stworzyć preferowany tryb wspomagania, te nowe silniki mają dedykowaną app za pomocą której robisz to samo, ale ja nie jestem technologiczny i nie będę jeździł z telefonem na kierownicy. Działa to mniej więcej tak że na trasie kilkuset km komputer rejestruje tryby wspomagań jakie używasz, siłę nacisku na pedała, prędkość, przewyższenia, itp. Następnie te informacje przetwarza i tworzy tryb wspomagania personalnego co pozwala w dużym stopniu ograniczać zużycie baterii. Na baterii 760 wh robiłem przebieg jak w swoim na dwóch (750 i 400 wh).
Optymalna geometria ramy to już wiesz sam co Ci potrzeba, zawias min 160 mm skoku, osprzęt i reszta gadżetów to jak w innych rowerach, wedle preferencji. Carbon to fanaberia dla amatora niedzielnych przejażdżek, ja bynajmniej takim jestem. Jak pęknie alu to zawsze pospawasz, a carbon naprawisz ?
Zdrowia.

Hombre que trabaja, pierde tiempo precioso
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania