Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.01.2023, 11:06   #1
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie router do wifi

Czołem Pany,
potrzebuję nabyć nowy router do wifi. Obecny, który posiadam (chyba firmy Cisco) ma już ze 12 lat. Działa ale sygnał w niektórych częściach domu jest słaby.
Router stoi na górze, na otwartej klatce schodowej i jak na poddaszu nie ma problemu tak na parterze pomimo otwartej przestrzeni sygnał np. w kuchni jest na tyle słaby, że smyrofon nie łapie.

Internet zwykły, nie światłowód, po kablu z Netii. Nie potrzebuję żadnego hiper łącza gdyż nie gram ani nie oglądam filmów w formacie 4U czy tam Z.

Znam się na tym jak świnia na gwiazdach więc pytanie do kogoś, kto tym handluje albo jest obyty w temacie: co wybrać?

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 11:16   #2
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

ja bym wybrał jakiegoś ASUS w MIMO. Sieje dość dobrze w domu i nie kosztuje nie wiadomo jakich piniędzy.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 11:19   #3
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A ja postawił bym na Mesh, w domu ma deco od TP-Link i jestem bardzo zadowolony. Poczytaj sobie o routerach MESH
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 11:38   #4
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 22 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Ja, podobnie do Ciebie też mam router na piętrze w otwartej klatce schodowej i pomimo, że router jest nowoczesny a internet po światłowodzie to w niektórych miejscach na parterze miałem słaby zasięg WIFI. Problem rozwiązał wzmacniacz sygnału. Za 150 -300 zł masz duży wybór na znanym portalu na "A"
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 11:39   #5
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dario Zobacz post
Ja, podobnie do Ciebie też mam router na piętrze w otwartej klatce schodowej i pomimo, że router jest nowoczesny a internet po światłowodzie to w niektórych miejscach na parterze miałem słaby zasięg WIFI. Problem rozwiązał wzmacniacz sygnału. Za 150 -300 zł masz duży wybór na znanym portalu na "A"
Też bym to podpowiedział. U mnie w domu u rodziców taki wzmacniacz bdb ogarniał tego typu problem.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 12:14   #6
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Ja wstawiłem dwa "WZMACNIACZ SYGNAŁU TP-LINK RE550" bardzo łatwo to skonfigurować i tworzy "większą" sieć i nie ma problemu z zasięgiem. Warto jednak spojrzeć czy ten CISCO któy masz nie ma już małej przepustowości i nie będzie wąskim gardłem i kupić nowy router. Jednak wątpliwym jest, że wystarczy tylko nowy router, bo od czasu wprowadzenia ograniczeń w sile sygnału WiFi przez UE, raczej trzeba używać reapeterów, czyli wzmacniaczy j.w.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 12:17   #7
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 5 godz 55 min 59 s
Domyślnie

Znajomy w domu piętrowym zamontował nad schodami acces point ubiquiti. Rok czasu i jest mega zadowolony. Nawet żałuje, że niepotrzebnie pociągnął ethernet po pokojach.
Będę szedł tą samą drogą w najbliższym czasie.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 12:26   #8
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 628
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 9 min 28 s
Domyślnie

Navaja, ja mam podobnie, bo starszy nawet router na strychu (zostawiłem), dwa piętra i piwnica... Kupiłem starą używkę routera z funkcją repeatera za 15pln+KW, wstawiłem na 1 piętro gdzie sygnał słabł i hula nawet w piwnicy i garażu...
Różnica między repeaterem, a wzmacniaczem tylko jeśli często się między piętrami przemieszczasz, bo trzeba wyłączyć i włączyć WIFI w urządzeniu, które odbiera sygnał. Wzmacniacz nie potrzebuje przerzucać sieci..
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 13:57   #9
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
Znajomy w domu piętrowym zamontował nad schodami acces point ubiquiti. Rok czasu i jest mega zadowolony. Nawet żałuje, że niepotrzebnie pociągnął ethernet po pokojach.
Będę szedł tą samą drogą w najbliższym czasie.
Też teraz zamontowałem UBIQUITI UAP AC PRO i pomimo tego, że jest na środku klatki to mam słaby zasięg w niektórych pokojach.

Stary ASUS RT-AC66 zamontowany w pokoju w narożniku lepiej siał po domu niż UBI.
Także trochę się zawiodłem na UBI bo zakładałem, że powinno być lepiej przy tych parametrach i powinien być bardzo dobry sygnał w całym domu a jest tylko dobry.
Ewentualnie spróbuje jeszcze zamienić UBI AC PRO na wersję LR. Spadnie szybkość ale powinien wzrosnąć zasięg.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 14:10   #10
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Też teraz zamontowałem UBIQUITI UAP AC PRO i pomimo tego, że jest na środku klatki to mam słaby zasięg w niektórych pokojach.
Ewentualnie spróbuje jeszcze zamienić UBI AC PRO na wersję LR. Spadnie szybkość ale powinien wzrosnąć zasięg.
Mam zamontowane UBIQUITI AC w trybie MESH, 6 anteny AC MESH+ 2 AC MESH PRO. Powiem tak. Wcześniejsze anteny (wystarczyły 2 na cały ten sam teren) stare 12letnie, miały znacznie silniejsze sygnały ale wiem, że UE zblokowała wzmocnienia i obecnie wszystkie anteny to po prostu przy ścianach drastyczny spadek siły sygnału. Anteny musiałem wymienić, bo mimo dobrego zasięgu zapychały się kiedy miały obsłużyć kilka telefonów z włączonym YT.
Dlatego, sugeruję jednak wzmacniacze w różnych miejscach domu oczywiście najlepiej po kablu ale w miarę blisko siebie mogą być po WiFi.
Wersja PRO mimo info u producenta, że ma większy zasięg od zwykłych AC to bujda, ma mniejszy zasięg jedynie lepszą przepustowość, jeśli liczysz na lepszy zasięg i po to zmieniasz to szkoda kasy, bo tak nie będzie.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Router repeater do domu. JaTomek Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 21 17.05.2023 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.